Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

g36c... JG?CYMA? czy Classic Army?


Recommended Posts

Guest Bart76

Jeżeli wystarczy Ci stock i nie zamierzasz nic zmieniać w środku, a jak się zepsuje to nie będzie Ci żal to JG zaspokoi twoje oczekiwania.

Kolega ma G36 od JG właśnie i używa go bezawaryjnie od ponad roku, tj. od nowości. Jest z tej repliki bardzo zadowolony.

Ostatnio rozbierałem to JG i moją uwagę zwróciły następujące rzeczy:

1) plastikowe łożyska cierne

2) wykonana z tworzywa prowadnica sprężyny, nie łożyskowana

3) tłok, sprężyna i głowica tłoka tworzą w zasadzie jeden element

4) całkowicie wytarty smar w cylindrze i na głowicy tłoka,

reszta była w jak najlepszym porządku i konserwacja ograniczyła się do wymiany podkładek i smarów.

Gdybyś myślał o użyciu M120 to w/w elementy musisz bezwarunkowo wymienić i tu jest zonk bo to koszt ok. 200-300 zł. Nie wiem czy silnik będzie można zostawić, ale jeżeli nie to będzie kolejny wydatek rzędu 100 zł. Kwestią dyskusyjną pozostaje wytrzymałość zębatek i szkieletu gearboxa. Prawda jest taka, że w przypadku jakiejkolwiek awarii koszt serwisu może wynieść 30 do 60% wartości repliki.

 

Może lepiej zamiast tego G36, które daje w stocku ok. 320-330 fps, warto dozbierać trochę i kupić coś takiego: http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_45&products_id=1069&name=Classic_Army_-_M15A4_Carbine-New_M120 ew. coś od P&J ? W przypadku CA w stocku masz M120 co daje ok. 390-400 fps. No i za cenę trochę wyższą (w przypadku G36 od CA równą) masz kompletną replikę stanowiącą dobrą bazę do tuningu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
Guest Bosman-PSA

Kilka groszy dołożę.

Używam G36K od JG - fakt na stocku działa, ale lepiej zainwestować nieco w tuning, chociażby elementów, o których wspominał Bart 76.

Na składzie mam też G36C Cymy - w stocku jest świetna, przynajmniej teraz dostępna w sprzedaży seria. Nie musiałem wymieniać gumy, dystansera ani lufy. Kulki idą z niej jak po sznurku, zasięg skuteczny ca. 40-50 m. Polecam.

 

Ostatnio na rynek zawitał ponownie Ares z gietami, w specu ceny naprawdę kuszą: http://www.specshop.pl/product_info.php?manufacturers_id=155&products_id=5352&name=ARES_-_G36C_-_AR-006

Strzelałem i powiem, że wolę wydać mniej na Cymę, a jakość wykonania niczemu nie ustępuje. Jedynie brak blow-backa w chińczyku, ale to mi generalnie wisi :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...