Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Zamówiłem dwie rzeczy związane ze sobą w dwóch sklepach, jeden sklep niestety nie ma jednak towaru i zwrócił mi pieniądze, w związku z tym rzecz z drugiego nie jest mi potrzebna i postanowiłem ją zwrócić. Rozumiem, że muszę sklep poinformować mailowo. Pytanie brzmi - od kiedy liczy się owe 10 dni? Zamówienie złożyłem 13 lipca, ale dostałem paczkę dopiero 18. Czyli czas na mailowe poinformowanie o zwrocie mam do 28 lipca?

 

Dodatkowo - jeśli wysyłka w moją stronę była darmowa - muszę ją pokryć przy zwrocie towaru, czy pokrywam tylko wysyłkę zwrotną?

Link to post
Share on other sites

Jak kupowałem coś ze sklepu i miał nastąpić zwrot to termin zwrotu upływał od daty zakupu czyli u Ciebie tj. od 13 lipca. Bo dostarczenia paczki za bardzo nie ma jak udokumentować, chyba, że jest to kurier. Zresztą wszystko powinno być w regulaminie danego sklepu. A co do zwrotnej przesyłki to pewnie Ty będziesz musiał płacić.

Link to post
Share on other sites

pomęczyłem czat, Wujka G. i wiem, że liczy się to od dostarczenia. Pozostaje pytanie - mailem czy na piśmie informować?

 

To zależy do sklepu, nie ma tu ogólnej zasady. Jedni idą klientowi bardzo na rękę i wystarczy poinformowac telefonicznie, gdzie indziej trzeba się z papierami tłuc. Najlepiej napisz maila, by mieć 'podkładkę' w razie czego, że zmieściłeś się w wyznaczonym terminie (dobrze znalazłeś, swoją drogą - liczy się data dostarczenia towaru przez kuriera) a równolegle do nich zadzwoń i się dogadaj w kwestii zwrotu - mogą bowiem mieć jakiś konkretny system katalogowania zwrotów, o czym Cię poinstruują. Zwykle jest coś takiego - opisanie paczki do zewnątrz, system rejestracji elektronicznej czy wysyłka na konkretny adres. Na pewno nie wysyłaj paczki ot tak, bez zrobienia małego wywiadu :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

kto ma udowodnić, że paczka była nawet nie otwierana - ja, czy sklep? Bo sklep ma mnie gdzieś i obstaje przy swoim, tzn. "każdy jak kupuje replikę, to otwiera i używa, stąd musiałeś otwierać". Ja obstaję przy prawdziwej wersji, tzn. paczka poszła w opakowaniu nienaruszonym, tak, jak do mnie przyszła.

Link to post
Share on other sites

Generalnie sprawa wygląda tak:

-Po zakupie via internet według prawa Polskiego masz 10 dni od dnia otrzymania paczki na odstąpienie od umowy zakupu bez podawania przyczyny i o ile w regulaminie sklepu/sprzedawcy Allegro nie ma innych zasad, dostawca musi przyjąć towar spowrotem jeśli jest w nienaruszonym stanie

 

-Niezależnie czy paczka została otwarta czy nie i czy strzeliłeś sobie raz z repliki, jeżeli odsyłasz ją w stanie "nienaruszonym" (tutaj jest pole do popisu dla sklepu jeżeli chcą ci uprzykrzyć życie), bez śladów urzytkowania, w oryginalnym pudełku z pełną jego zawartością to powinni przyjąć towar.

Nie mogę teraz znaleźć tego w ustawie ale coś takiego istnieje z tego co pamiętam.

 

Założenie, że skoro kupiłes replikę to na pewno z niej strzeliłeś jest krzywdzące i nie powinno być podstawą do odmowy wykorzystania możliwości odstąpienia od umowy.

 

W tym momencie to oni powinni odebrać paczkę od Ciebie i najwyżej w przypadku gdy widać, że coś z tym majstrowałeś mogą odmówić ci tego prawa, nie odesłać pieniędzy, przesłać replikę i obciążyć kosztami kolejnej wysyłki.

 

Nie jestem w stanie w tej chwili poprzeć tej opini odpowiednimi cytatami z dziennika ustaw ale to wnioski wynikające z paroletniej zabawy ze sklepami i paru rezygnacji z towaru w tym czasie.

Edited by Wojas_PL
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...