Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Hej, ostatnio doczekałem się zmiany szkieletu i ogólnej wymiany części (prowadnica, zębatki, pł. selektora, okablowanie) sprężyna, batka, zestaw BU zostały bez zmian przeniesione ze starego szkieletu. Zaowocowało to blokowaniem się i nie podawaniem kulek do komory. Okazało się, że po wymianie ogólnych części dysza była za długa (mówimy tu o dyszy BU Guardera z pełnym cylindrem). Oczywiście problem rozwiązany został przypiłowaniem dyszy o 1mm (nie więcej, a może nawet o 0,8mm :). Jak się okazało dysza ku końcowi miała cienki pierścień zwężający ujście powietrza. Po zabiegu jest prosta od środka jak słomka. Jeszcze jedną opcja jest zmiana komory z Guarder'owskiej na stocka G&P, ale gumka ani dystanser się też nie zmnieniły. Jako, że nie zauważyłem wcześniej efektu przy strzelaniu w postaci przysłowiowego "kwiatka", który po tym wszystkim zakuł me oko, tu kieruję moje pytanie: Czy mogło być to spowodowane właśnie powiększeniem średnicy u wylotu powietrza w dyszy poprzez jej spiłowanie czy zmianą komory??? Nie potrzebuję domyśleń jak to naprawić jedynie potwierdzenia który z elementów najprawdopodobniej mógł to spowodować?

Link to post
Share on other sites

No to słuchaj od początku:

Zacznijmy od tego co rozumiemy przez "kwiatek" - dla mnie jest to spowodowane złym dobraniem pojemności cylindra do długości lufy, przez to kulki zaczynają latać jak chcą : zamiast lecieć w "sznureczku" i co najwyżej świrować na koniec lotu, lecą chmurą i we wszystkie strony - znacząca utrata celności.

Jak to się u Ciebie mogło stać skoro nie wymieniałeś lufy/cylindra ?

Mogłeś po prostu mieć nieszczelność na gumce - skro kulke wypychało mniej powietrza efekt mógł nie występować - teraz , skoro napisałęś ,że aż musiałeś skrócić dyszę - szczelność pewnie jest i kulke wypycha większa ilość powietrza pow. tzw. "kwiatek"

Zacznijmy więc od tego: Jak długą masz lufe i jaki cylinder ?

Link to post
Share on other sites

Cylinder 0 lufa 509mm, szczelność była strzykawkowa przed wymianą ww części więc dlatego wszystko sprowadziłem albo do komory albo dyszy. Sądziłem, że znajdą się doświadczeni w praktyce z podobną sytuacją ale wydaje mi się, że bez sprawdzenia tego podstawiając inną pasującą dyszę bądź komorę nie dowiem się czyja to wina.

Link to post
Share on other sites

Uno: replika do góry nogami, kulka do komory, na komorę papierek (taki co zasłania wylot i niczego nie dotyka dookoła) i sprawdź szczelność. Wynikami się podziel ;)

 

Jakie kulki?

 

Nie wiem co ci to da ale jak już pisałem "szczelność była strzykawkowa przed wymianą ww części" teraz jest podobnie bo właśnie sprawdzane było tym sposobem z użyciem leciutkiego kawałka chusteczki, który nawet nie podskoczył prócz przemieszczenia spowodowanego wibracjami przy strzale. Kulki MadBull Precision Grade 0,25g

Edited by CerberBP
Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...