Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Li-Po - wybuchy, itp. - dyskusja


Recommended Posts

Ludzie zastanówcie się troszeczkę i popatrzcie jakie macie baterie w telefonach, teraz zastanówcie się czy ładujecie telefony w wiadrach i doniczkach, jak często wybuchają wam telefony płomieniem w kieszeniach (biedne jajka) i czy certolicie się z waszymi bateriami w telefonach tak jak w replikach?

 

Ja bynajmniej w telefonie SE mam baterie LiPo i nie wyczyniam z nią żadnych cudów podczas ładowania, podobnie jak w replice czy modelu na radio :bialaflaga:

Link to post
Share on other sites

Batka fajnie sie pali ale przy przeladowaniu - pelno o tym filmikow jest.

Przebita nawet gwozdziem nie da takiego efektu... przynajmniej szansa jest mala.

Co do spuchnietych pakietow - mam jeden, uzywam w fn2000 (taaa przy twarzy) i problemow juz 2 lata nie ma.

Przyszedl w paczce spuchniety ... szkoda mi bylo wyrzucic ;)

Dwa inne pakieciki dzialaja juz ponad rok bez problemowo. I to te budzetowe turnigy a nie jakies wypasy.

Link to post
Share on other sites

1beduin: z bateriami w telefonach "cuda" wyczyniają wbudowane w nie układy spełniające tą rolę, co mikroprocesorówka u nas. Dlatego do telefonu podłączasz najzwyklejszy transformatorek z prostownikiem. Im lepiej zrobiony jest ten układ i im lepsze jest samo ogniwo, tym wolniej bateria traci pojemność.

Link to post
Share on other sites

Pakiet turnigy 11,1 V 2200mAh. Ma około 9 miesięcy.

Ostatnio ładowany 3 miesiące temu a od tego momentu kolejno:

1. odpalenie samochodu mazda 626

2. dwie strzelanki około 2000 sztuk BB

3. Odpalenie samochodu nissan 200sx nie ruszanego od dłuższego czasu. W tym wypadku akumulator był tak rozładowany że udało się go odpalić dopiero po 4 razie. Przy czym w pewnym momencie nastąpiło przypalenie kabelków pociągnietych od wtyczki lipola do akumulatora. (Lipo sprawny)

4. Kolejna strzelanka i jakieś 1200 sztuk BB

5. Dwa dni temu sprawdzałem i dalej działa należycie i nadal nie był ladowany.

6. Do tego pakiet jest "obrany" z folijki ochronnej i podczas strzelanki "przytaśmowany" do frontgripa. Ma chyba jakieś małe obicia ale nie spóchł i generalnie wszystko z nim ok.

 

Wnioski ? JA tam bym nie przesadzał. Nie widzę powodu dla którego miałbym trzymać pakiet w sejfie a podczas strzelania zamykać oczy.

Oczywiście obsługa z głową wskazana ale też bez przesady.

Link to post
Share on other sites

Laokoon, układ odpowiedzialny za ładowanie jest wbudowany w telefon nie w baterię(za drogie by były baterie, poza tym łatwiej w telefon wsadzić nawet te smd 0402), a w ładowarkach telefonicznych teraz jest przetwornica napięcia, dawniej używano trafek, dlatego teraz ładowarki są takie małe i lekkie.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie mam stanowisko w sprawie jak jazoonn: wszystko z rozumem, ale nie przesadzać.

Przypomniała mi się jeszcze jedna akcja z wybuchem lipo , ale za sprawą ładowarki:

Gość chciał sobie podładować 7,4 jak miał coś koło 8 v a ładowara uznała go za zbyt rozładowanego trzy celowego lipola i zaczeła go tak ładować, a facet tego nie zauwarzył i odszedł, natomiast dalej to już można się domyślić domyślić.

Edited by KubaK
Link to post
Share on other sites

Ostatnio przerabiałem lipolka Turnigy z 11.1 na 7.4V i zostało mi jedno wolne ogniwo.

 

Nie miałem co z nim zrobić więc wczoraj w ramach testów przebiłem je nożem.

 

Efekty:

 

-Przez dziurę w foli było widać żar/małe płomyczki

 

-wysoka temperatura (w 2-3s po przekłuciu stopiła się taśma klejąca którą obkleiłem ogniwo)

 

-kłęby duszącego dymu (można tak ludzi z pomieszczeń wykurzać)

 

 

 

 

Ogólnie to wolał bym nie mieć czegoś takiego przyklejonego na zewnątrz kolby. Mimo że ryzyko jest małe to szkoda repliki.

 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...