Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam!

Mam problem związany z ustawieniem A dla mojej baterii 9.6V 8 ogniw. Chciałbym się mniej więcej dowiedzieć ile najlepiej jest ustawić A przy ładowaniu i rozładowywaniu batki. W instrukcji mam podane maksymalne liczby, a z tego co dobrze mi wiadomo nie sa one zbyt dobre dla żywotności baterii(W instrukcji pisze ze rozładowywanie max 0.5A a ładowanie 5A). Tak więc prosiłbym o napisanie mi ile najlepiej byłoby ustawić Amperów.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

byłoby miło, gdybyś podał pojemność i typ ogniw w tym pakiecie :icon_rolleyes:

Gdy strzelasz, a pewne to jest chińska replika z 400fps w stocku, to masz ok 15A prądu rozładowywania podczas strzelania czyli za bardzo bo nie ustawisz jeśli ustawisz te 0,5A. Ogólnie to jeśli nie zależy ci an czasie to ustawia się mniejszy prąd-wtedy ci go dokładniej rozładuje lub jeśli ci się śpieszy większy. Ja jak ładuje na Accucelu (a to są bliźniacze ładowarki :blush: ) to ustawiam 0,1-0,3A a prąd ładowania najczęściej 0,5A gdy mnie nic nie goni :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

Typ ogniw to NI-Cd a jedno ogniwo ma pojemność 1600mAh.

 

Druga sprawa:

Czy w ładowarce Imax B6 najlepiej ładować opcja Auto, czy lepiej ustawiać to ręcznie?

Przy rozładowywaniu mam możliwość ustawienia V. Tutaj mam podać ile przypada na 1 ogniwo, czy ustawić na auto?

Czy wszystkie parametry jakie mam w opcjach ładowarki mam ustawiać pod ogniwo? Ponieważ mam w opcjach zabezpieczenie, że jeśli zostanie przekroczona ilość mAh to ładowarka wyłączy się. W instrukcji pisało żeby dodać do wartości +15%, ale nie zostało wyjaśnione czy suma wszystkich ogniw czy pojedynczego (sądzę, że pojedynczego, ale wole się upewnić).

Link to post
Share on other sites

każde ogniwo z osobna i razem jako pakiet ma 1600mAh

masz czujnik temperatury? jak tak to ustaw to na 30-35st C, zabezpieczenie czasowe wyliczasz z wzoru pojemność ( w mAh) / Prąd ładowania ( w A)/ 11,9 i masz czas w minutach (ale to chyba w instrukcji jest), zabezpieczenie pojemności ustaw tak na 1800-1900mAh, delta-v na domyślny.

Prąd ładowania masz od 0,1A do 1,6A, ale taki najlepszy i szybki to chyba 0,5A (czyli 3-4h ładowania)

Prąd rozładowywania nim niższy tym dłużej ale lepiej i dokładniej, napiecie 0,85v/cela czyli 6,8V na cały pakiet.

Ominąłem coś?

Link to post
Share on other sites

Ja ładuję 0,5A i jest ok. Niektórzy ładują 0,2 i twierdzą, że jest to jeszcze lepsze dla baterii, niestety wtedy wszystko trwa bardzo długo. Uważam, że 0,5A jest bezpieczne i ładuje w akceptowalnym tempie.

Ładowanie 0.5 A jest złe dla akumulatora niszczy go.

Ja sam ładuję 0.1 A,ale to trwa zazwyczaj około 11-12 godz.

Muszę się przestawić na lipo ...

Link to post
Share on other sites

Ogólnie jeśli mamy czas, to zawsze powinniśmy ładować akumulator jak najmniejszym prądem. Jeśli czasu nie mamy - można śmiało użyć wyższego prądu ładowania. Ja również (jako użytkownik Batimexa) ładuję od dawna akumulatory prądem 0,5A, a czasami 1A, jeśli nie mam zbyt dużo czasu. Nie zmienia to faktu, że nagminne ładowanie akumulatorów o niskich pojemnościach dużym prądem (powiedzmy aku 1Ah i prąd ładowania 1A) mogłoby się przyczynić do skrócenia żywotności akumulatora i pogorszenia jego właściwości.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...