Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wybór repliki


Recommended Posts

Witam, siedzę i czytam dość długo forum o wyborze repliki jaką brać i dlaczego. Im więcej czytam tym bardziej kołuje mi się w głowie od liczby opinii itd... Postanowiłem wybrać kilka pozycji i proszę o pomoc w wyborze.

 

Colt M4A1 - King Arms

MP5 Navy Full metal - JG to z opisów i opinii wygląda ok ale nie wiem jak tu z Gearboxem jest (chodzi mi o jego żywotność)

G36C - Cyma - dużo pozytywnych opinii, ale jak żywotnością

G36C - JG - także wiele pozytywnych opinii ale słyszałem że przy magazynkach obu tych producentów są jakieś wypustki i nie mieszczą się w ładownicach np. Woodlanda

G36E i JG również się zastanawiałem

 

Zastanawiałem się nad żywotnością każdej z tych replik, zdaję sobie sprawę że mogę trafić na dobry egzemplarz lub wielkie g... budżet 500-800zl

Za wszelaką pomoc dziękuje.

Link to post
Share on other sites

dozbieraj 90 zł i kup m4 od kwa

taka moja rada

 

m4 od kwa nie jest chinolem jest napewno mniej awaryjna

 

nie zawiedzie cię , a z chinolkami to różnie raz dostaniesz fajną replike ,a raz badziewie które padnie po 2 miechach

 

Na tych replikach co podałeś się za bardzo nie znam ale wiem że m4 od kwa będzie lepszym wyborem , co prawda trzeba trochę dozbierać ale cię nie zawiedzie

 

Jeszcze niedawno sam prosiłeś o pomoc, a teraz zaczynasz doradzać innym? Nie rób tak. Mimo najszczerszych chęci, Twoja opinia może wprowadzić w błąd. /LgN

 

 

I po raz kolejny post pisany po polskiemu. Ostrzegam poraz ostatni. Kolejny tak napisany post i wnioskuję o urlop.

Arend

Link to post
Share on other sites

Bo ludzie wypowiadający się w zielonych nie mają zazwyczaj żadnego doświadczenia.

Nie, logan nie kupi emki kwa za 8 baniek, nawet za 900 nie kupi bo przecież to aeg który potrzebuje akumulatora, a tego trzeba z kolei jakoś naładować...

Bierz to co Ci się bardziej podoba, wymienione repliki powinny podziałać długo, a bez tuningu koszt naprawy będzie minimalny.

Link to post
Share on other sites

O Gietach Cymy i JG dużo się naczytałem Za i przeciw, ale nikt tak naprawdę nie dał konkretnej odpowiedzi JG bo i tu jakiś mocarny argument lub CYMA bo i mocarny argument.

 

MP5 Navy full metall JG również mi się podoba , ale z tego co zauważyłem to są jakieś IIgie III generacje, są ze stałą kolbą i składaną ktoś mi mówił że są pancerne (na zewnątrz na pewno, ale jak w środku) na forum też jakoś mało o tym konkretnym modelu... już sam nie wiem.

Edited by logan81
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o porównanie Giety od Cymy i JG, to powiem tak - wybrałbym Cymę. Dlaczego?

Wykonanie Cymy jest zdecydowanie ładniejsze i solidniejsze niż JG. W dodatku - gearbox Cymy jest znacznie młodszą konstrukcją, które ma wiele wspólnego (wyczytane) z gearboxem użytym w CM.048 (czyli jednym z topowych, chińskich AK). Gearboxy z JG były pod względem wytrzymałości/wykonania/osiągów porównywane z gearboxami CM.028. A CM.028 pod kątem GB to poprzednik właśnie CM.048.

 

Jeśli chodzi o osiągi - stockowo gieta z Cymy jest bez rewelacji, ale jak najbardziej w porządku. Mam na myśli stosunek FPS/zasięg (choć jak wiadomo - zasięg nie tylko od FPS zależy).

 

I weź pod uwagę jedno - mówię Ci to jako posiadacz G36 od JG, które w ciągu niecałego roku użytkowania musiało być 6-7 razy rozbierane, bo co i rusz coś nawalało (a to prowadnica, a to komora, a to styki, a to łożyska). Moja gieta strzela w końcu bardzo zadowalająco (pomimo 360 FPS zasięg bardzo zbliżony do Cymy, a celność sporo lepsza od dwóch egzemplarzy Cymowskich, z którymi miałem okazję porównywać), ale ile nerwów mnie to kosztowało, to szkoda gadać.

 

Dlatego biorąc pod uwagę obecną cenę giet z JG oraz Cymy - bez wahania wybrałbym Cymę.

 

 

Jeśli natomiast chodzi o MP5 Navy z JG i serii 041 Cymy - miałem okazję bawić się zarówno jednym jak i drugim. Wykonanie obu tych replik przypadło mi do gustu, a osiągi są bardzo zbliżone. Znam jeden egzemplarz Cymy, z którym były problemy, a w JG jedyna awaria, którą widziałem, to był pęknięty szkielet GB. Mimo wszystko chyba znowu wybrałbym Cymę. Również z tego samego powodu - MP5 Cymy jest młodsze.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Powiedzmy że biorę tę Gietę CYMY czy jej magazynki będą pasować do tego http://www.taiwangun.com/wyposazenie_taktyczne_kamizelki_taktyczne/plate_carrier_harness-woodland_a_c_m-1742.html bo słyszałem że są problemy że te magazynki jakieś ciut za szerokie z jakimiś wypustkami, no i drugie pytanie czy są dobre pasujące low capy do niej jeśli tak to jakiej firmy, bo tu też czytałem że z tym bywa różnie. Trzecie pytanie jaką dobrą pasującą do Giety baterie polecacie. To chyba wszystko.

Link to post
Share on other sites

Jeśli dobrze rozumiem o jakich 'wypustkach' mówisz, to służą one do łączenia magazynków (mając, np. dwa przyczepione magazynki dużo szybciej się je wymienia w replice). W każdym bądź razie - zależy od ładownic. Jeśli chodzi o moje doświadczenia - udało mi się je upchnąć chyba do każdej z ładownic na magi od emki, z którą miałem do czynienia (oczywiście troszkę się musiały porozciągać, a potem magi siedziały w nich baaardzo sztywno). Ale w najgorszym wypadku możesz po prostu dokupić inną ładownicę, jak np. ta:

http://www.taiwangun.com/wyposazenie_taktyczne_ladownice/podwojna_ladownica_na_dwa_magazynki_do_g36_ak74_lub_cztery_do_m4_woodland_acm-2255.html

Ewentualnie - może spróbuj napisać do obsługi sklepu, czy za drobną opłatą nie pozwoliliby na wymianę w kamizelce (którą chcesz kupić?) tamtej ładownicy na taką jaką ja podałem.

 

Odnośnie magów - w temacie dotyczącym tej Cymy powinieneś znaleźć o tym informacje.

 

Jeśli chodzi o akumulator - ten stockowy jest w porządku. Jeśli masz nadmiar gotówki, to przeznacz go na dobrą ładowarkę mikroprocesorową, bo ona znacznie potrafi podnieść wydajność i wydłużyć żywotność akumulatora.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...