Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

wszystko dla zielonych+ g36c jg


Recommended Posts

Witam! Od czego by tu zacząć? Hmm... więc tak. Budżet mocno ograniczony ok. 350-400zł. Chciałbym kupić giete w wersji c od jg (g36c jg). Do tego jakieś gogle ale nie o tym w tym temacie. Jestem ciekawy jakie około koszty na sezon generuje ten sport zakładając że gietą nie będe rzucał;D Takie średnie kosztorysy czy coś. I gdzie można by kupić giete w górnej granicy 400zł? Mam 14 lat i się zastanawiam czy taka replika na pierwszą będzie odpowiednia? W mojej okolicy jest ekipa w tbg i jeśli się zgodzą to do nich dołączę ale gieta nie będzie intensywnie uzytkowana. Pozdrawiam maniaków;)

Link to post
Share on other sites

Porządne okularki to wydatek rzędu 5 dyszek. Ale dobre okularki to niezbędny wydatek i na nich niewarto w trosce o oczy oszczędzać. poza repliką napewno kulki. I tu problem bo na początku będziesz wystrzeliwywał masę kulek (fascynacja magazynkiem hicap i możliwości prucia długą serią kosztować mogą nawet paczkę kulek na strzelance, i to taką na 5000 kulek) Potem w miarę nabywania doświadczenia zapotrzebowanie na kulki spada (ja teraz jak wystrzelę 100 kulek to marudzę że zbyt dużo strzelam).

Co na początek by się przydało, acz mocno konieczne nie będzie:

- Jakieś kamuflujące wdzianko (można komplet na allegro za 5 dyszek kupić)

-Coś do zasłonięcia ryjka. Może być arafatka , bandamka, szalik. Ja zachęcam do kupna siatkowej maski firmy TMC (kosztuje około 80 zeta ale pewnie ochroni bużkę)

-Rękawiczki bo trafienie w palce boli jak diabli i z zasady powoduje obrzęk i krwiaka

- Nakolanniki żeby ochronić kolana przed urazami i zapewnić więcej komfortu podczas klękania na żwirku gruzie i innych takich.

 

 

Jeżeli by zebrać wszystko do kupy (pominę kulki) do ceny repliki trzeba będzie dodać jeszcze jakieś 3 stówki na podstawowy sprzęt (ale całe szczęście jest to wydatek w zasadzie jednorazowy). A potem zaczyna się hobby i łapiesz się na tym że każdą wolną złotówkę i chwilę pakujesz w ASG. Co niepodoba się:

a) rodzicom (bo niemasz czasu na nic a w pokoju rośnie kupa szpeju),

b) Aktualną i kolejne dziewczyny ( bo nie masz czasu na spotkania a kasa idzie zamiast na kino i randki na szpej)

c) zwierzę domowe też się nerwuje bo niemasz czasu na spacery a kasa zamiast na porządne żarcie idzie na szpej.

d) Dotychczasowych kumpli bo zamiast na imprezki czas i kasa idzie na szpej i strzelanki

e) nauczycieli bo zamiast się uczyć gadasz i marzysz o nowych strzelankach i szpeju

f) ciociom, wujkom, chrzesnym itd (bo niewiedzą jaki szpej masz a czego ci brakuje w ramach zbliżających się imienin, urodzin i innych świąt)

 

 

 

No i tak w wielkim skrócie wyglądają wydatki na asg.

Miłej zabawy.

Arend

Link to post
Share on other sites

I żeby ci nie przyszło do głowy kupować na początek gogli (parują o wiele bardziej niż okulary, to jest fakt niezależnie od stosowanych preparatów i antyfogów). Koniecznie poczytaj o okularach i bierz polecane na forum, wydasz może trochę więcej ,ale jak napisał arend wzrok jest bezcenny. Na kulkach też nie radzę oszczędzać, bo kupienie kulek porządnej firmy np. Guarder, G&G czy Madbull po tuning repliki bez grzebania w bebechach. Na początku warto też się zastanowić nad zakupieniem razem z repliką silikonowej gumki hopup (GUarder, Systema) i poproszenie (w komentarzu do zamówienia) o zainstalowanie jej w replice, jest to zabieg w miarę niedrogi, więc warto dołożyć te 20, 30 pln, poprawi to parametry repliki, a że nowi nie lubią zwykle grzebać w replikach to przy zakupie jest na tą wymianę najlepsza okazja.

Link to post
Share on other sites

Z goglami jest różnie porządne gogle nie parują ESS lub ARENA. Koledzy biegają w essach zero pary po zerwaniu gąbki ja w arenach i też zero pary co prawda nie grzebie przy szybkach od wewnętrznej strony i fabryczny antyfog jeszcze się trzyma gogle mają 8 miesięcy.

Link to post
Share on other sites

aha, dzieki. czyli jeszcze kaski musze dozbierac;P a jeszcze takie pytanko: jakie sa koszta serwisowania, przecietnie? pozdrawian i z gory dzieki:>

 

 

 

 

Tranox pisz proszę staranniej, stosując zasadu poprawnej polszczyzny

Arend

Link to post
Share on other sites

Zależy od repliki. W przypadku replik tak znanych i polecanych jak przykładowo AK z Cymy, czy G36 z JG - koszta te nie powinny być wielkie. Znam wiele egzemplarzy tych replik, które bezawaryjnie chodzą nawet kilka lat. Zawsze jednak jest pewne ryzyko, że trafi się na nieudany egzemplarz repliki (ja miałem taką przygodę właśnie z G36 z JG - wtedy koszty były trochę wyższe niż zwykle). Ale jakby to tak wszystko uśrednić, to powiedzmy, że będzie Ci potrzebne około 50 złotych rocznie, na wypadek gdyby po takim czasie odmówiła współpracy jakaś część w gearboxie.

 

Ale bardzo trudno jest tak przewidzieć ile może być potrzebne. W dość skrajnych sytuacjach może się okazać, że przez parę lat nic będziesz musiał wymieniać, jak i że już w pierwszych miesiącach użytkowania będą Ci potrzebne nawet ze 2 stówy (w przypadku wymienionych wyżej replik). Ale nawet jeśli padłoby na tą mniej korzystną opcję, to jest duża szansa, że w następnych latach nic się z repliką nie będzie działo.

 

Kolejna sprawa to akumulator. Jeśli nie kupisz porządnej ładowarki mikroprocesorowej, to akumulator dołączony do repliki może się szybciej zużyć. Co to znaczy szybciej? Pojęcie względne - akumulator może paść po pół roku, a może śmigać całkiem wydajnie przez rok-dwa. Może nawet dłużej. W przypadku gdy akumulator się zużyje/zniszczy - czeka Cię wydatek około 100 złotych.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Jeśli kupi nową replikę to przez rok ma gwarancję więc koszta serwisowania w wypadku awarii wynoszą 0zł.

Przy czym wiele sklepów zabezpiecza się podając w karcie gwarancyjnej informację, że części eksploatacyjne nie podlegają gwarancji. Wiadomo, można by się wtedy odwoływać to prawa, itp., ale to nie temat o tym.

Link to post
Share on other sites
Michael' timestamp='1313361826' post='1562708']

Z goglami jest różnie porządne gogle nie parują ESS lub ARENA. Koledzy biegają w essach zero pary po zerwaniu gąbki ja w arenach i też zero pary co prawda nie grzebie przy szybkach od wewnętrznej strony i fabryczny antyfog jeszcze się trzyma gogle mają 8 miesięcy.

To dziwne, bo mnie ESS V12 Advancer, wyprute z gąbki, parowały jak każde inne... Teraz używam okularów ESS Ice i jest trochę lepiej, ale nadal nie jest to ideał.

Link to post
Share on other sites

Hmmm. Myślałem że uda się taniej, ale na razie najtańsza gieta jaką znalazłem kosztuje 419zł na SpecShopie. Nie znacie może tańszych źródeł repik? Pozdrawiam i z góry dziękuje:)

 

Używki z komisu wmasg lub allegro. Lecz przy replikach z 2 ręki warto uważać co by bubla nie kupić ;)

Link to post
Share on other sites

no właśnie. A jaki przebieg jest wartością graniczną do kupna, chodzi mi o to że chociażby 15-20k to już się nie opłaca czy coś takiego;D I jeszcze taka sprawa. Jak to w airsofcie wygląda z wiekiem. Bo czytałem że np. na AirSoft Arena to od 16 lat. Czy to znaczy że jako 14 latek właściwie nigdzie się nie załapie?

Link to post
Share on other sites

Ale kolegom póki co to się niezbyt podoba. Znaczy się podoba, ale nie aż tak żeby kupować replikę i tak dalej;/ A może do lokalnej grupy mnie przyjmą;D Tylko też dziwnie jeden dzieciak i sami dorośli, chyba że jednego kolegę wkręcę, on lubi asg.

Link to post
Share on other sites

Przeważnie środowiska Airsoftowe w Polsce za minimalny wiek uznają 16 lat (co jest związane z pewnymi przepisami prawnymi dotyczącymi odpowiedzialności), a niekiedy 18 lat. Z tego powodu raczej nie załapiesz się na żadną "oficjalną" imprezę w swoim środowisku Airsoftowym. Jedyne co Ci zostaje, to tak jak już było wymieniane - albo wciągnąć do zabawy kolegów, albo spróbować się dostać do którejś z regionalnych grup, którym nie będzie przeszkadzał Twój wiek, i które na swoich spotkaniach pozwolą Ci się strzelać.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam,

 

Co do repliki G36C.

 

 

Znalazłem takową na allegro i miałbym pytanie do bardziej doświadczonych. Co o niej sądzicie, czy opłaca się ją zakupić?

 

http://allegro.pl/replika-asg-jg-g36-c-g608-nowa-seria-i1781896186.html

 

Jeśli możecie polecić coś lepszego to jestem otwarty na propozycję.

 

 

P.S. Nie tworze nowego tematu bo po co zawalać forum, a pytanie jest jednorazowe i nie będzie przy tym chyba głębszej dyskusji.

 

 

 

Pozdrawiam

 

Johannes

Link to post
Share on other sites

Głębsza dyskusja mogłaby się rozwinąć, ale na temat Twojego lenistwa ;). Jest to jedna z najlepiej opisanych na forum replik. Są o niej wyczerpujące wątki w działach technicznych.

 

W skrócie - tak, to jest dobry wybór.

Drugą bardzo dobrą repliką (a nawet nieco tańszą) jest CM.028, dostępne m.in. na Gunfire.pl .

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...