Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam. Nie dawno zakupiłem replikę AEG M4 SR-16 firmy D/BOYI żeby za poznać się z ASG. Oto ona M4 SR-16 (SE MORO) . Chciałbym wiedzieć ile ma fps i jakie kulki do niego pasują. Strzelałem z kulek 0.20g ale opadały. Wiec za bardzo nie wiem o jakiej wadze kupywać. A i chciałem się upewnić czy te zielone nakładki da się zdjąć i zamontować np. kolimator lub latarkę. Jak regulować w nim ten system HOP-UP? I ostatnie pytanie czy da się go z tuningować, polepszyć zasięg lub zwiększyć fps ? P.S: Proszę nie pisać komentarzy typu "łe co za syf" lub w coś w tym stylu, chciałbym sie coś o nim dowiedzieć. Pozdrawiam ^^

Edited by arend
pisownia
Link to post
Share on other sites

Piszą niby że ma 320 fps (na pewno mniej ma) kulki chyba jedynie 0.12. Do postrzelania w domu do tarczy może się nada, bo na strzelanki na pewno nie. Zwykły najbardziej tandetny plastik który się za chwile rozleci, miałem kiedyś m4 plastikowe też takie za chyba 150 zł ale to było ze 6 lat temu. Na strzelankach nie będziesz miał najmniejszych szans każdy gaziak cię pokona bo to nie strzela tylko pluje kulkami na ok 10 metrów, bo już o jednym 25-strzałowym magazynku nie wspomnę. Proponuje powiesić na ścianie jako dekoracja.

To tyle w temacie.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Przykro mi, ale z tą "repliką" nie da się zrobić nic. A dokupowanie do niej czegokolwiek to tylko wyrzucanie pieniiądzy. Zielone okładziny powinny się dać zdjąć po wciśnięciu tych sprężynujących pasków na przodzie.

 

 

Prosiłbym tez żebyś podczas pisania postów zachowywał więcej staranności. Posty pisane "po polskiemu" będę kasował bez uprzedzenia (o czym się zaraz Siannko dowie)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli mógłbyś wię wyrażać troszkę bardziej precysyjnie. Wypowiedż "Bardzo mnie to interesuje... " nawet odniesiona do cytowanego posta mało wyjaśnia. Czy interesuje cię sprężynowa pompka, jakiś lepszy elektryk czy taki sam bubel który kupiłeś.

I po raz kolejny proszę o stosowanie zasad poprawnej polszczyzny.

Link to post
Share on other sites

Spójrz na to tak:

 

W środku masz plastikowy szkielet, plastikową prowadnicę, łożyska i zębatki. I gówniany silnik. Do tego niestandardową komorę, gumkę oraz pewnie lufę.

 

Wsadzasz nową sprężynę -> szkielet robi pa pa -> koniec zabawy, brak części

 

Zmieniasz silnik (choć pewnie i tak jest niestandardowy) -> plastikowe zębatki pękają, z łożyska też pewnie szlag weźmie -> obie części na bank niestandardowe, koniec zabawy

 

Komora odpada, gumka zapewne też, lufa także nie ma sensu, bo będzie kosztować więcej niż sama replika

 

Możesz jedynie coś tam uszczelnić, reszta odpada...

Link to post
Share on other sites

Napisałem w temacie że tylko chce coś się o niej dowiedzieć, czegoś czego nie ma w instrukcji ale "większość" pisze nie na temat. Fajnie, że macie super mega ekstra repliki ale mi nie oto chodzi. Może i kupiłem złom ale tylko po to żeby wiedzieć jak obsługiwać się replikami. Ale też nie którzy nie umjeją do czytać tego co napisałem.

Edited by TheNaturatSDZ
Link to post
Share on other sites

Złom zazwyczaj jest z metalu :hahaha:

Sorry za OFFTOP. Nie mogłem się powstzymać. A tak serio to temat jest wyczerpany. Nic o tej "replice" nie da się powiedzieć. Po prostu badziew przykro mi. Nic z tym nie zrobisz. Oczywiście możesz się tym próbować strzelać z innymi, ale chyba nie jest za fajnie cały czas wracać na respa. To tyle ode mnie. Miłych strzelanek życzę.

Link to post
Share on other sites

Słuchaj, nie nerwuj się ale na takiej "replice" to się nauczysz niewiele. Z prostej przyczyny: to nie jest replika tylko zabawka. Lepsza od niej jest sprężynowa strzeba. Nie ty pierwszy i nie ostatni dałeś się naciągnąć na piękny opisik ze sklepu.

Twoja replika może wytrzyma pierwszą paczkę kulek, może nie ale nic nie zmieni że przez brak chęci poszukania wiedzy w necie dałeś sobie wcisnąć bubla.

Trudno, zdarza się. Będziesz miał nauczkę na przyszłość.

 

 

A teraz dam ci szokującą informację na temat tego czegoś. Mimo że ta "replika" posiada system Hopup to jest on nieregulowalny i ustawiony fabrycznie dla kulek 0.12g.

Niestandardowy plastikowy gearbox wyklucza jakikolwiek tuning, a wręcz nawet jakiekolwiek naprawy są wykluczone gdyż jest on zgrzany na stałe.

Tak samo aluminiowa lufa wewnętrzna jest mocowana na stałe praktycznie bez możliwości wymiany na normalną lufę. Nawet zapasowych magów do tego nie kupisz.

 

I następnym razem jak będziesz chciał kupić jakąś relikę zajrzyj na forum i poszukaj co to za replika jest.

 

 

 

A teraz to co najgorsze czyli obskoki. Ostatni raz zwracam Ci uwagę na styl pisania twoich postów. Jak jeszcze zniosę błędy stylistyczne ( bo czego można wymagać od dwunastolatka), to na błędy ortogrqaficzne, interpunkcję i nieznajomośc pisowni będę reagował ostro. Następne Twoje posty napisane taką "polszczyzną" będę kasował bez uprzedzenia.

Arend

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Kurcze, Strasznie sie przyklejacie pisowni...;/ Az boje sie pisac jakie kolwiek posty... Mieszkam za granica pare latek i mam kompa z angielskim jezykiem, Bez polskich znakow - Przez to moje posty tez beda usuwane??? Problemem moze byc Sytuacja w ktorej piszacy posta naprawde robi takie bledy przez ktore nie da sie ich wogule odczytac. W takiej sytuacji jak najbardziej prosze reagowac.

 

I tylko z tego powodu odświeżyłeś temat sprzed pół roku? /LgN

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...