Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z magiem gazowym hi-capa 5.1 tm


Recommended Posts

A jak uszczelniałeś?

 

 

Kupowałem nowe o-ringi na górny zawór i dałem nowy o-ring na dolny zawór ( ten z zapalniczki) przesmarowałem zawory smarem silikonowym, ogrzałem później suszarką cały magazynek i nabiłem gazem , tylko nie wiem , czy jak ładuję gaz , to nie wiem czy dobrze ładuję, bo sporo białej smugi leci na zewnątrz, i nie wiem czy dużo gazu się wtedy ulatnia.... (próbowałem na dużo sposobów ładować magazynek gazem i tak jak pisałem tylko na max 10 strzałów starcza, jakby ktoś mógł wrzucić lub nagrać i wrzucić filmik jak prawidłowo nabijać maga ( tak ze szczegółami) a w ogóle to ile czasu powinno się nabijać maga w hi-capie 5.1???

 

Sory że się rozpisałem , ale szlag mnie trafia już , prawie całą butlę gazu wyjeb...m...

 

EDYTA: oczywiście wyczyściłem i umyłem zaworki jak i magazynek na samym początku

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites

Igła butli powinna być w osi zaworka ładowania. Najprawdopodobniej magazynek nie był ładowany do końca. Drugą sprawą jest że jeżeli gaz przy ładowaniu idzie nie do srodka maga tylko na zewnątrz (to właśnie ta chmurka gazu) może też być przytkany kanałek ładowania zaworka.

Ja magazynki ładuję 2-3 razy po jakies 5 sek.

 

A teraz kwestie techniczne:

1. Trzymaj emocje na wodzy.

2. Błędy pisowni moga być tolerowane na onecie ale nie tu.

Link to post
Share on other sites

Pietia prosiłem żebys zachowywał formy pisania zgodne z poprawną polszczyzną. Obejmuje to tez stosowanie wielkich i małych liter.

Iglica w butli z gazem niepowinna się poruszać na boki. Natomiast wykręć zawór ładowania z maga i przez szmatkę chwyc go kombinerkami i spróbuj tak go przepsikać gazem. Jeżeli jest drożny powinien psiknąć strugą gazu przez przelot. Jeżeli daje na boki a struga gazu przechodząca przez niego jest niewielkia trzeba będzie kupić nowy zaworek.

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałem dokładnie w ten sam sposób co Mi poleciłeś i jest ok (gaz leci przez wylot zaworu i nic na boki nie leci .... podczas ładowania magazynka gazem , udało mi się ,,ustalić ,, odpowiednią pozycję magazynek-butla gg , także gaz już aż tak nie ucieka.. po naładowaniu magazynka gazem udało mi się wystrzelić 40 kulek

 

Mam jeszcze pytanko, ponieważ mam jeszcze drugi nieszczelny mag , i nie wiem gdzie kupić ten o-ring (o przekroju kwadrata) z dolnego zaworu... wszyscy piszą, że wystarczy rozkręcić zapalniczkę i tam są potrzebne o-ringi ale nie znalazłem tego o przekroju kwadratu... tylko był inny ale o przekroju ,, D ,, dosłownie jak duże D.... , oczywiście kupowałem taką zapalniczkę co da się nabić gazem.

 

PS. Poprawne nabijanie magazynka gazem to naprawdę sztuka.....

 

EDIT:

 

Wie ktoś gdzie dorwę o-ring o przekroju kwadratu do dolnego zaworu??

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

To że gaz ucieka na boki podczas ładowania, spowodowane jest przez uszczelkę na zaworze. Prawdopodobnie spadła i nie ma szczelnego połączenia pomiędzy iglicą butli a magazynkiem. Miałem ten sam problem z Hi-Capa 7 Dragon. Rozwiązanie jest dość banalne. Jeśli nie ma tej uszczelki, można ją wyjąć z zapalniczki (jeśli ma zawór do napełniania) ale niestety te uszczelki z zapalniczek mają niezwykle krótką żywotność więc spróbuję z uszczelkami lepszej jakości.

 

A teraz moje pytanie dotyczące nieszczelnego maga.

 

Kwestia jest taka, że po naładowaniu magazynka powyżej pewnego ciśnienia (nie mierzyłem ale to i tak mało gazu), gaz zaczyna uciekać przez dolny zawór.

Gaz nie leje się jak szalony, ale słychać ciche syczenie, a po kilku minutach mag jest pusty. Smarowałem zawór smarem sylikonowym ale nie ma żadnej poprawy.

Macie jakieś sugestie na co dokładniej powinienem zwrócić uwagę? (oprócz nowego zaworu? ;) )

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...