Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

używana replika na start


Recommended Posts

hejka

 

Zamierzam zacząć zabawę w asg w strzelcu.

( Sporo już czytałem o asg, replikach )

Zdecydowałem się że kupię replikę używaną, mam już wybrane konkretne typy.

Dodam że replika będzie głównie używana do ćwiczenia taktyki bądź strzelanek w lesie, poligonie.

Nie zamierzam raczej jej tuningować.

No i mój fundusz na replikę:

najlepiej jak by cena repliki mieściła się w przedziale do 350zł

no chyba że jest sprzedawana razem z ładowarką mikroprocesorową .......

A więc zastanawiam się nad g36 od jg ( jakie modele najlepiej ? )

interesuje mnie również cymka cm0.28

albo nowość g36c od cymy ( widział ktoś wogle używke na sel ?? )

a może jakieś propozycje innych replik od was ??

 

Jak już wiecie ma to być używka więc porównywając repliki pamiętajcie:

o tym że fajnie było by z niej z kilka lat postrzelać

(awaryjność, dostępność części, wytrzymałość body, gerboksa itp ...)

o terenie gdzie ma być używana

itp ......................

 

No a teraz pytanko z innej beczki:

Opłaca się kupować repliki z komisu wmasg??

jest to w ogóle bezpieczne ??

na czym to polega??

 

Ok to chyba tyle czekam na odpowiedź.........

 

P.S Nie wiem czy pytanie pasuje do tego działu

mniejsza z tym czekam na pomoc :P

Link to post
Share on other sites

Za 350zł kupisz używanego chińczyka (polecam tylko CYMA, JG, BOYI). Konkretnego modelu Ci nie polecę, ale powiem, że wyróżniają się kałachy cymy (oznaczenia 0.3x -0.5x) oraz G36 JG. Unikaj raczej M4/M16 i pochodnych. Rozejrzyj się najlepiej za AK lub G36.

 

To, w jakim on będzie stanie - zależy od sprzedającego. Ale pamiętaj, że nie ma chińczyka w którym coś nie lata lub nie działa. Głównie zależy to od rzetelności sprzedającego.

 

Jeśli będziesz chciał kupić na komisie wmasg, to nalegaj by transakcja odbyła się przez allegro. Wyeliminujesz w ten sposób 99% oszustów. Oczywiście, najlepiej replikę przed zakupem "pomacać", więc rozejrzyj się za kimś w swojej okolicy.

 

Pozdrawiam

zb0oj

Link to post
Share on other sites

Co do repliki CM.028 nowa jest bardzo dobrą repliką na start, ew. możesz poszukać jakiś replik używanych w tej cenie. Co do samej giety od jg, nie bierz z wbudowanym kolimatorem, podobno jest słabej jakości (z tego co słyszałem)

 

A z komisem na WMASG, kupuj tylko od zaufanych, ci co nie są wypisani na tej liście, to cóż... kupujesz od nich na własnego ryzyko :)

 

Takie pytanie, na strzelcu w ogóle bawią się w ASG?

Link to post
Share on other sites

Ok thx za info

Ale się trochę chyba nie rozumiemy......

Ja pytam czy np

Lepiej używke kupić g36k jg czy cm0.28 ??

Więc pośrednio chodzi mi o wytrzymałość bebechów, awaryjność i osiągi bo to używka:P

 

A tak w ogóle to w strzelcu asg jest prowadzone na wysokim poziomie taktycznym ..........

więc strzelcy też bawią się w asg, mamy też dostęp do prawdziwej broni beryl/kałach

(ale nie w sensie strzelania tylko rozbierania konserwacji itp .......)

Edited by arend
Przykładaj więcej uwagi do pisoeni.
Link to post
Share on other sites

Bierz co Ci się podoba bardziej obie repliki są porównywalne jakościowo z lekka przewaga na cm.028. Pytałeś jeszcze czy ktoś wiedział już używkę giety od cymy. Powiem tak, kto ją kupił raczej szybko jej nie sprzeda bo jest to świetna replika.

Link to post
Share on other sites

Dobrego Boyjowskiego lub Cymowego kałasza z metalowym (choć niekoniecznie stalowym) body da się wyjąć czy to z Allegro czy też z komisu. Może trzeba będzie dorzucic te 5 dyszek ale sądzę że raczej nie więcej. Zbooj ci napiszał jakich rodzin replk szukać. Cyma 028 jest repliką niezłą na start ale pod warunkiem że niewiesz czy ASG wciągnie czy nie, a jak wciągnie to żeby zbyt dużo kasy nie umoczyć. To niezła replika ,ale niestety w tej chwili to przestarzała generacja sprzęty.

A w temacie szkolenia przez Strzelca to czy nie będzie lepiej jak uderzysz bezpośrednio do nich. Chyba właśne oni wiedzą jak szkolą.

Link to post
Share on other sites

Co do samej giety od jg, nie bierz z wbudowanym kolimatorem, podobno jest słabej jakości (z tego co słyszałem)

 

G36 JG ma wbudowaną lunetę, nie kolimator.

 

Ale co nie zmienia faktu, że ma ona plastikową optykę. Patrzeć przez to się da, ale daleko jej do ideału.

Link to post
Share on other sites

Jako były posiadacz CM.028 i obecny posiadacz G36 od JG - wybrałbym jednak tą 'przestarzałą' Cymę :). Z gietami po prostu widuję zbyt dużo problemów (i to nie tylko ze swoją, ale i dużej części znajomych). Natomiast kałacha Cymy problemy zdają się jakby omijać. Jasne, trafiają się awarie, ale wg mnie nie tak często jak w JG.

 

Dlatego nie zgadzam się z zaczynającą panować opinią, jakoby Cyma 028 miała być przestarzałą - w dalszym ciągu poziom wykonania mechanizmów gearboxa i efektywność całego układu stoi na wysokim, jak na chiński, poziomie :).

 

Tak samo jeśli chodzi o porównanie CM.028 do akaczów Boyiaka. Wolałbym Cymę, pod kątem GB. W chwili obecnej jednak akacze Boyia da się dorwać w podobnej cenie, co najtańsze kałachy Cymy. A jak wiadomo - są one zrobione z metalu i z drewna i tylko z tego powodu w ogóle dopuściłbym je do porównania i być może to skłoniłoby mnie do wyboru Boyi. Ale to tylko moja subiektywna opinia :).

Link to post
Share on other sites

G36 JG ma wbudowaną lunetę, nie kolimator.

 

Ale co nie zmienia faktu, że ma ona plastikową optykę. Patrzeć przez to się da, ale daleko jej do ideału.

 

Właśnie o to mi chodziło, dzięki za poprawę ;)

 

Co do samej CM.028, LogaN wypisał to co ja mam na ten temat

Edited by _Sick_
Link to post
Share on other sites

Znalazłem w komisie replikę ak rk -03 od boyi ( drewno i metal - dla mnie kosmos )

za cenę 330z.ł

Macie Może jakieś odczucia co do tej repliki lepsza od cymki cm 028??

Jak z awarjami ??

jakość bebechów ??

 

Bo patrząc wizualnie to cymka przy tym wygląda jak zabawka z niedzielnych kramarzy :P

Ale nie body zdobi replikę :P

 

A ty Lesio

Patrzę to masz dużo ogłoszeń może znalazła by się u ciebie jakaś replika dla mnie ( do od sprzedaży )??

Edited by arend
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...