Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M16A3 AGM mały tuning


Recommended Posts

Witam mam pytanie mianowicie chciałbym zrobić mały tuning mojej chińskiej m-ki mam taką http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=4908&name=AGM_-_M16A3_-_Full_Metal Chciałbym włożyć do jej wnętrza sprężynę m130 lub lepiej m140. Aku włożę 9,6 firefox i nową gumke hop-up. I tutaj pytanie czy gearbox i reszta stockowych części wytrzyma taką sprężynę wiem że gdy była nowa miała 430fps więc możliwe że miała sprężynę m120 lub nawet m130. Jeżeli nie co musiałbym wymienić?

Link to post
Share on other sites

Maza dobry pomysł spróbuję i przy okazji dam sprężynę taką jaka była w stocku chyba m120. Gearbox kilka razy rozbierałem więc zrobię to sam. Pytanie tylko które części i jakim smarem przesmarować. Jaki dobry mosfet polecacie?

 

Maza dobry pomysł spróbuję i przy okazji dam sprężynę taką jaka była w stocku chyba m120. Gearbox kilka razy rozbierałem więc zrobię to sam. Pytanie tylko które części i jakim smarem przesmarować. Jaki dobry mosfet polecacie? Oczywiście tylko przesmaruję części założę nową gumkę sprężynę i mosfet. Podkładkowaniem się nie zajmę bo się zwyczajnie na tym nie znam.

Link to post
Share on other sites

Jak do M120 to taki z active breaking. Co do sprężyn polecam guardera, guma standardowo zielona G&G, systema energy. Przesmarować na pewno zębatki, zespół cylindra, podoszczelniać przy okazji. Na forum jest temat jakich smarów używać, a na YT są turtoriale jak podkładkować i smarować ;).

W Forumowym komisie jest gość który sprzedaje mosfety i kable modelarskie. Ja mam mosfet bez AB i kable modelarskie (duży rof) od Chimery i jestem bardzo zadowolony.

Aha, jak chcesz oszczędzić sobie babraniny w GB, odeślij replikę do dobrego forumowego serwisanta, ja wysłałem do AnR'a, no i replika chodzi jak nigdy.

Aha nr2 ;), daj spokój z Frajerfoxami, ogólnie kapryśne batki, polecam Sanyo i Intellecta, mój Intellect 3600 mAh przeżył dwu dniowy zlot i dalej śmiga, do tego warto dobrą ładowarkę kupić, mogę polecić imax B6.

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jakiś czas temu miałem na serwisie tą replikę. Stockowo nie jest bardzo źle, ale można znacznie poprawić osiągi. Na uwagę zasługuje parę rzeczy np. silnik z neodymowymi magnesami, mosiężne 6mm łożyska, metalowa niełożyskowana prowadnica sprężyny, płaska plastikowa łożyskowana głowica tłoka, chromowany cylinder - aczkolwiek to pic na wodę, bo miedź już prześwitywała. Lista nowych części:

-tłok SHS

-dysza czerwona SHS

-sprężyna 130 Guarder

-guma Systema

-preclufa Madbull ver. II 509mm

-do tego mosfet + niskooporowa instalacja

Zasilane aku 9,6V large Intellect'a o pojemności 3000mAh

Wyszło 480-485fps (kulki G&G)

Podsumowując: Na razie replika ma znikomy przebieg (2k) więc nie można sobie zachwalać, że szkielet wytrzymuje, bo i tak pęknie. Ale replika strzela ładnie i ma błyskawiczna reakcję na spust. Dobry shimming, przesmarowanie i uszczelnienie zapewni bezawaryjną pracę i sporą prędkość wylotową. Do minusów (pod względem technicznym) zaliczę jedynie dwuczęściową komorę z plastiku, którą nie można zaprzeć GB o body wydłużając jego żywotność. Aczkolwiek wystarczy wyciąć co nie potrzebne w dolnym body i jednoczęściową komorę można bezproblemowo zamontować :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...