Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Szczelność tłok - cylinder. Pytanko


Recommended Posts

Czy jeśli w kompletnym gearboxie dmucham (gębą :wink: ) w dyszę i stawia opór, ale czuję i słysze uchodzące gdzieś wewnątrz powietrze, to znaczy że musze rozbierać i sprawdzic stan uszczelki? Czy szczelność działa tylko w przeciwną strone i jest to normalne, że w drugą powietrze przełazi?

Strzelałem kilka razy z samego gearboxu (pojedynczo) podłączonego do batki w ramach testów nowych kabli i wtyczek i przytkałem dysze palcem. Usłyszałem głośne ''pierdnięcie'' powietrza, ale po puszczeniu strzelało dalej tak samo. Nie mogę sprawdzić na kulkach, bo replike mam rozgrzebaną w oczekiwaniu na kilka nowych części. Przed strzelaniem i przytkaniem dyszy nie dmuchałem w nią i nie mam porównania.

Mogło wypchnąć lub przerwać uszczelkę? Jest to możliwe?

Jest ok? Czy musze gearbox rozbierać w celu sprawdzenia stanu uszczelki?

Wolałbym tego uniknąć, gdyż gearbox zaplombowany, replika na gwarancji, ma miesiąc. Jest to AK74 CM0.48

Edited by KorbaSWD
Link to post
Share on other sites

ciach ciach ciach...

Cóż... Za pewno doskonale wiesz jak działa GB. Więc bez zbędnego słowniczka objaśniam. AEG wypluwa kulkę poprzez sprężenie powietrza w cylindrze. Na jego szczelność składa się głowica tłoka, cylinder, głowica cylindra, dysza, komora, gumka HU. Dochodzi jeszcze mnóstwo innych elementów, które wpływają na ilość FPS, ale nie zagłębiajmy się. Teraz, jeśli byś miał jakiekolwiek pojęcie na temat AEG'ów wiedziałbyś jak durne i elementarne pytanie zadałeś. Pędzący tłok spręża powietrze, poprzez dyszę dostaje ono się do gumki HU gdzie kulka jest wypychana. Jeśli przez dyszę powietrze nie znajdzie ujścia, a układ jest szczelny chociaż w minimalnym stopniu to powietrze musi gdzieś iść. Wraca z powrotem do cylindra, gdzie się tworzy tzw. poduszka powietrza. Tłok wtedy staje, zębatki jadą po jego szczęce. Bardzo podobnie się dzieje jeśli mamy zablokowany popychacz. Ponownie. Ale aby to wiedzieć trzeba znać budowę AEG. Informacji na temat tego jest wiele na forum, po prostu tonę. Do tego. Dmuchając sobie w dyszę to możesz... Wiesz co... W momencie kiedy tłok pędzi do przodu powietrze wpada przez głowicę tłoka pod uszczelkę rozszerzając ją. Ergo strzykawka dmuchając nie odpowiada realnej. Znów. Podstawy się kłaniają.

 

 

 

ciachał J.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

podepnę się tutaj bo nie chce zakładać nowego tematu a wpisując "szczelność" w szukajce nie znalazłem odpowiedzi. Być może przeoczyłem...

 

Jak sprawdzić szczelność? Jak uzyskać maksymalną szczelność na wszystkim co w aeg'u ma znaczenie? Chodzi o replikę CM.048

Link to post
Share on other sites
Wiadomość automatycznaTemat został zamknięty przez moderatora.Powód: Udzielono odpowiedzi.Jeśli uważasz, że wątek został zamknięty niesłusznie, zaraportuj go, a rozważymy jego ponowne otwarcie. Pozdrawiamy,Forum WMASG.PL Załoga WMASG
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...