Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5- Wiele pytań nowego użytkownika


Recommended Posts

Witam Wszystkich,

obecnie jestem na etapie wyboru swojego pierwszego sprzętu. Do tej pory strzelałem z wiatrówek PCP oraz z broni ostrej, jednak kolega z pracy mnie zachęcił do ASG.

Od jakiegoś czasu przeszukuję najróżniejsze, z polecanych sklepów i zdecydowałem się na replikę MP5.

Generalnie zastanawiam się pomiędzy Cymą, a SRC.

Repliki cymy nie przemawiają do mnie tylko jednym: z tego, co wyczytałem mają wykonany korpus z ZnAl, natomiast repliki SRC są ze stali.

ZnAl z tego, co wiem jest materiałem bardziej kruchym od stali i w przypadku wiatrówek słyszało się, że Kolegom uległ pęknięciu np kurek, lub inne elementy.

Natomiast na minus SRC jest 330 fps-ów(brak akumulatora, ładowarki), a nie jak u cymy 380-390. Chciałbym replikę, którą spokojnie będę mógł używać w lesie, na otwartych terenach.

Fundusz, jakim dysponuję na karabinek, to około 700-800 zł i jest to mój absolutny max.

 

Kolejne pytanie: w przypadku cymy mam akumulatory starego typu, zamiast li-pl, czy będzie możliwość wymiany z czasem akumulatora na ten nowszy ?

jaka jest różnica pomiędzy akumulatorem mini, a dwumodułowym mini ?

Domyślam się, że ma większą pojemność ? Jednak czy faktycznie jest to wielka różnica ?

W przypadku 2-modułowego rozumiem, że na akumulator przeznaczono więcej miejsca ?

 

Zastanawiam się nad tymi sprzętami:

 

https://www.taiwangun.com/pistolety_maszynowe-aeg/cm_049sd6-1538.html

https://www.taiwangun.com/pistolety_maszynowe-aeg/cm_049j-1524.html

 

Kolejne pytanie- warto brać wersję ze zintegrowanym tłumikiem, czy lepiej dokupić tłumik ?

 

Generalnie na początku chciałem coś do 350, żeby połączyć zabawę w pomieszczeniach z terenem otwartym, jednak czy jest to możliwe ?

350 fps-ów, czyli SRC, które oferuje te 330, to na otwarty nie za mało ?

 

No i na koniec sprawa blow-backu- jednak jak to się ma do wydajności ?

Pożera bardzo baterię ? Dla mnie jest to zbędny bajer, jeśli faktycznie przekłada się to na spore zużycie, to lepiej, jeśli go nie będzie.

 

Przepraszam, jeśli określam się mało fachowo, ale póki co raczkuję w tych tematach, za wszelką pomoc i odpowiedzi serdecznie dziękuję :)

Edited by A7 x
Link to post
Share on other sites

Witam postaram sie odpowiedziec na cześć z nich jak juz zdecydowałeś sie na mp5 to moim zdaniem cyma a nie src moze i body cymy jest ze znalu ale lepsze wykonanie zewnętrzne a w wiatrókach sa wieksze obciązenia niz w aegach .a body z czasem mozesz wymienic na lepsze ze stali jezeli bedziesz chcaił .repliki firmy cyma jak narazie sa najlepszymi chinczykami głównie pancerne gb,zastanów sie czy będziesz sie strzelac czesciej w budynkach niz lesie bo do lasu mozesz poszukac do tej kwoty inne repliki np cymowskie,chociaz niemówie ze mp5 do lasu się nie nadaje ,jezeli interesuje cię np ak .

ps. podstawa dobre okulary ,lub gogle pozdro.

 

Kolejny tak niechlujnie napisany post pójdzie od razu do piachu. /LgN

Edited by LogaN
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź :)

Zdecydowanie częściej w lasach z prostego względu- więcej jest takich obiektów w mojej okolicy.

Nie upieram się przy MP5, jednak z wyglądu i rozmiarów najbardziej mi on pasuje.

 

Znalazłem również wersję z tłumikiem, bez blow-backu.

https://www.taiwangun.com/pistolety_maszynowe-aeg/cm_041_sd6-1477.html

 

Zauważyłem również, że taiwangun jest dosyć drogim sklepem w porównaniu z innymi. Repliki są tu droższe o jakieś 100zł, na czym polegają te różnice ?

Z tego, co widzę w jednym sklepie ta sama replika jest opisana jako nylon+metal, w innym ABS+metal. Robi się mętlik...

 

Co do gogli oczywiście mam zamiar na ubranie przeznaczyć te 200-300 zł.

Najbardziej mi odpowiadają solidne gogle+hełm, lub maska ze zintegrowanymi goglami/szybką.

Link to post
Share on other sites

Witaj,

 

Cyma owszem, robi jedne z najlepszych chińczyków, ale głównie dotyczy to replik serii AK, tylko dwóch MP5 (K i K PDW) oraz ewentualnie stosunkowo nowego G36C, gdyż w tych replikach użyty jest gearbox w wersji 3. Gearbox V2 Cymie również dobrze wychodzi, ale nazywanie go pancernym to już przesada.

 

Nie zmienia to rzecz jasna faktu, że mając do wyboru chińską Cymę i tajwańskie SRC postawiłbym zdecydowanie na Cymę - właśnie ze względu na lepszy gearbox niż mają repliki SRC.

 

Mając fundusz 700-800 złotych możesz zastanowić się jeszcze nad CM.040, CM.048 i CM.003 - ta ostatnia możliwe, że przypadłaby Ci do gustu, jeśli cenisz sobie gabaryty repliki. A i opinie o niej przeważają pozytywne.

 

Oczywiście, w każdej chwili możesz wymienić akumulator na Li-Po / Li-Fe, itp. Wymagać to jednak będzie nowej ładowarki (jeśli nie planujesz kupna mikroprocesorówki, co zdecydowanie polecam) oraz rzecz jasna - wyboru odpowiedniego akumulatora.

 

Pojemność akumulatorów wyrażona jest liczbą mAh. Na potrzeby przeciętnej strzelanki w replice tego typu bez problemu powinien wystarczyć akumulator o pojemności około 1500-2000 mAh. Ważna jest również wydajność akumulatora oraz napięcie.

 

Akumulatory różnią się często kształtem - jest to spowodowane różnym rozłożeniem i ilością miejsca na montaż w replice. Sama nazwa "Mini" może odnosić się do wielkości wtyczki, jak i wielkości ogniw - warto zwrócić na to uwagę, by nie kupić niepasującego. W replice, o ile się dobrze orientuję będziesz miał wtyk Mini.

 

Jeśli chodzi o tłumik - kwestia własnych preferencji. Tłumik zintegrowany jest trudniejszy do uszkodzenia (chodzi mi o przypadkowe uderzenie repliką).

 

Na zasięg i celność repliki wpływa zdecydowanie więcej czynników niż tylko FPS. Liczą się również system hop-up, lufa oraz kulki. Z SRC możesz nie być zadowolony pod względem osiągów. Cyma natomiast powinna bez problemu wystarczyć do rozgrywek leśnych. Z drugiej strony - pamiętaj, że w budynkach wymagane są słabsze repliki. Najbardziej znanym limitem w środowiskach w Polsce jest około 350 FPS.

 

System EBB (Electric Blowback) nie zżera jakoś wybitnie akumulatora (choć jego wydajność oczywiście spada), jednakże może przyczynić się do zwiększenia awaryjności repliki. Sam sposób funkcjonowania systemu EBB, w przeciwieństwie do gazowego BB - nie generuje zbytniego "kopnięcia" i osobiście mając do wyboru replikę z lub bez EBB - wybrałbym bez. Odpowiednikiem tej Cymy pozbawionym BB jest seria CM.041.

 

Taiwangun jest jednym z najbardziej polecanych sklepów. Jedne rzeczy mają drogo, inne tanio. Jest to spowodowane wieloma czynnikami. Osobiście sklep zdecydowanie polecam - robię tam zakupy często i zawsze jestem zadowolony, choć podobno ich serwis do najwybitniejszych nie należy.

 

Jeśli chodzi o podawany przez sklepy materiał, z jakiego repliki są wykonane - należy podchodzić do tego z pewnym przymrużeniem oka. ABS i tworzywo w warunkach ASG często okazują się być zwykłym plastikiem. Jeśli chcesz mieć pewne informacje - odwiedź temat poświęcony replice i poczytaj opinie i opisy użytkowników.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za kolejną porcję wiedzy...

Alternatywą dla mojego wymarzonego mp5 faktycznie może być CM.003

Czytałem o nim troszeczkę i wygląda bardzo ciekawie, na dodatek cena również jest miłym zaskoczeniem.

Pozostaje mi wybrać sklep w którym go zakupię, bo przebitki cenowe pomiędzy sklepami są ogromne- taiwangun skoro nie mają ciekawego serwisu (patrząc na cenę, gdzie u konkurencji jest o 130zł taniej powinni mieć świetny serwis), jaka może być dobra i sprawdzona alternatywa, gdzie karabinek dojdzie szybko i sprawnie ?

Kolejna sprawa, to te akumulatory, myślę, że zimę bym przeżył na tych, które otrzymam, a na wiosnę pomyślę o jakiś dobrych li-poly z ładowareczką :)

Co ewentualnie warto wymienić po zakupie ? Strzelać tak, jak jest- po wyjęciu z opakowania, czy zamawiając warto się pokusić o wymianę pewnych elementów i zamówić wszystko za jednym razem ?

Następnie pytanie odnośnie optyki/kolimatora.

W celownikach optycznych siedzę od dawna, mam spore doświadczenie z wiatrówkami i wiem, że często optyka przewyższa cenę wiatrówki i są ku temu poważne powody...

Tutaj sądzę, że przyda się bardziej zgrabny kolimatorek, jednak czytając opinie o zasięgu, może warto zastanowić się nad jakąś optyką ze stałym powiększeniem ?

 

 

Na koniec: jak się ma sprawa masek/gogli ?

Strzelając z wiatrówek, czy też palnej zawsze do bezpieczeństwa przywiązywałem największą uwagę.

Warto pakować się w maski tego typu ?

http://gunfire.pl/product-pol-1152192432-Maska-ochronna-.html

 

Czy lepiej jakieś gogle z hełmem ?

Edited by A7 x
Link to post
Share on other sites
Na koniec: jak się ma sprawa masek/gogli ?

Strzelając z wiatrówek, czy też palnej zawsze do bezpieczeństwa przywiązywałem największą uwagę.

Warto pakować się w maski tego typu ?

http://gunfire.pl/pr...-ochronna-.html

 

Czy lepiej jakieś gogle z hełmem ?

Według mnie nie warto pakować się w takie rzeczy tylko jeśli chodzi o maskę to kupić jakieś "sitko" na dolną część twarzy + ogólarki/gogle a na czuprynę założyć jakąś czapkę :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Okulary i arafatka. Wystarczą w zupełności. Najpierw postrzelaj na mechanicznych przyrządach celowniczych. Nie ma sensu od razu kupować kolimatora i to w dodatku chińskiego. Warto zakupić przy okazji Gumkę Hop-up i lufę precyzyjną. Dodatkowo przyda się już dobra ładowarka mikroprocesorowa. Wszystkie rzeczy, które kupić, znajdziesz na forum.

Link to post
Share on other sites

Ok :)

Poczytałem nieco więcej na temat G36 i mam mieszane uczucia...

Karabinek jest polecany, zachwalany, natomiast mnie troszeczkę zniechęca plastik/tworzywo.

Zawsze to inaczej czuć zimny metal w ręku, niż kawał plastiku, który powoduje u mnie uczucie kiczu i czegoś, co jest wątpliwej wytrzymałości.

Wiem, oryginał również jest z tworzywa, ale czy wytworzonego w taki sam sposób ?

No i ten dystanser...

 

Co do celowania zdecydowanie bardziej lubię mieć przez co patrzeć, niż męczyć się z przeziernikowymi :)

Co do lufy- to z czasem, jak trochę ochłonę po tych wszystkich wydatkach, tak samo ładowarka/bateria- po zimie.

 

Sam już nie wiem co w tej sytuacji zrobić.

Generalnie sprzęt będę kompletował dokładnie 1 października, po powrocie z delegacji, więc będę miał się nad czym zastanawiać.

Link to post
Share on other sites

W G36 akurat dość przyjemnie się celuje przez przeziernik. Wybór należy do Ciebie. Ale w tej cenie zostaje Ci stalowy AK od Boyi. No chyba, że coś pominąłem. Na eMki się nie czaj, bo bez 1000 zł nie ma sensu ich kupować. ;)

 

EDIT

Literówka

Edited by Didizip
Link to post
Share on other sites

Miałem G36, obecnie użytkuję mp5 od Cymy w różnych konfiguracjach. G36 mi się nie podobało, kawał plastiku po prostu, brzydkie toto i bez klimatu zupełnie - ale to kwestia gustu. Mp5 używałem i w wersji ze zintegrowanym tłumikiem, i krótkiej z 2 różnymi frontami i 3 różnymi kolbami, z ebb i bez. Wnioski: najlepiej brać cm,041b: pełna kolba da ci większy wybór dużych baterii i lepsze wyważenie giwery, a front z risem może się przydać na chwyt lub latarkę.

Wersja sd ma taką samą krótką lufę wewnętrzną a tłumik i tak wiele nie tłumi.

Jak już napisano wersja z ebb jest bardziej zawodna. Kiedyś była parę groszy droższa, nie ma sensu dopłacać.

Do mp5 nie zamontujesz normalnego koli bez dokupienia specjalnej szyny montażowej na grzbiet, chociaż jest jeden model kolimatora dedykowany do mp5 który tej szyny nie wymaga, ale za to bardzo nisko siedzi i trzeba się mocno tulić do kolby.

Ja bym radził dokupić do giwery z 6 low-capów, nie są drogie a dopiero na low capach jest zabawa.

Jak masz jakieś pytania odnośnie mp5 od Cymy - wal.

Link to post
Share on other sites

Czyli dokładnie takie mp5 :

https://www.taiwangun.com/shop,show,1332

 

Wygląda bardzo fajnie, solidnie, co do tej szyny- najwyżej się dokupi, rozumiem, że tutaj tłumik również można zastosować, przynajmniej tak wynika z opisu.

Różni się i to bardzo od G36- mniej kulek w magazynku (200)...

A jak sprawuje się ten Gearbox v.2 ?

Jak wygląda sprawa zasięgu oraz wytrzymałość baterii ?

Chodzi mi głównie o to, by w trakcie strzelania nie musieć martwić się o to, że akumulator padnie.

No i jak to sprawuje się w terenie ?

 

Chciałem się jeszcze zapytać o możliwy tuning, jak to wygląda w tej sytuacji ?

 

 

Najbardziej chodzi mi o dobry, sprawdzony i niezawodny sprzęt, z możliwością przyszłego tuningu.

 

 

PS. Kolego Didizip, dlaczego bez 1000 nie da rady ? Jakie modele w tej wyższej kwocie masz na myśli ?

Edited by A7 x
Link to post
Share on other sites

A widziałeś kiedyś G36 z metalu? :zastanawia: Jeśli tak, to mam znajomego, który od dawna poluje na taką fotkę...

 

A na serio, G36 jest bardzo wygodną giwerą, nie warto sugerować się tylko wyglądem. Od strony ergonomii to znakomita konstrukcja, zresztą popatrz, kto używa jej ostrego odpowiednika. Standardowo masz szyny ris, w MP5 aby zamontować kolimator, musisz dokupić górną szynę.

 

Od strony asg, tak jak napisał Logan - masz gerabox v.3, który jest pancerny i znakomicie się tuninguje. Pod tym względem gearbox v.2 z MP5 i serii M jest o wiele bardziej problematyczny (szkielet gearboxa lubi pękać przy mocnych tuningach, więc trzeba kupić drogi i wytrzymały szkielet, v.3 nie ma tego problemu z uwagi na inną konstrukcję). Krótko mówiąc - giwery z gearboxem v.3 to długi czas bezproblemowej zabawy.

 

Zasięg replik będzie podobny, wytrzymałość baterii również. G36 ma trochę większą moc, więc kula spadnie 3-4 metry dalej.

 

Polecam ci na starcie wymienić gumkę na Systeme lub zieloną G&G oraz lufę na precyzyjną (najlepiej KM Head lub Prometheus) - tyle wystarczy, moc jest idealna do zabawy.

 

Odnośnie kolimatora, to uważam, że pomaga w celowaniu - w końcu do tego został stworzony. Jest użyteczny zwłaszcza w szybkiej walce w cqb, w lesie można spokojnie celować po kulach udając, że patrzy sie na przyrządy mechaniczne. :cool:

Edited by Stalker
Link to post
Share on other sites

 

Najbardziej chodzi mi o dobry, sprawdzony i niezawodny sprzęt, z możliwością przyszłego tuningu.

 

PS. Kolego Didizip, dlaczego bez 1000 nie da rady ? Jakie modele w tej wyższej kwocie masz na myśli ?

 

 

Dobry i sprawdzony sprzęt...za te pieniądze ak cymy lub boyia.

 

PS.Chińczykom jeszcze trochę brakuje "wprawy" w robieniu GB v2.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o "plastik" gietki, to chciałbym zauważyć, że cymowski jest o niebo lepszy od tego błyszczącego w JG. Co do tego co kupić na początek: gumka daje radę, ważniejszy w tym przypadku jest dystanser, bo stockowy jest krzywy (choć u mnie nie zauważył bym tego gdybym o tym nie przeczytał).

Link to post
Share on other sites

@Stalker

Wiem, że jest wykonany z tworzywa, chodziło mi tylko o to, że metal, to metal, tam nie ma co się połamać.

Idzie jesień, a w zasadzie mamy pierwszy dzień kalendarzowej zimy, jak G36 znosi mocne opady deszczu ?

W innym temacie czytałem, że ludzie strzelali nawet pod wodą :P Więc zastanawiam się, jak to wygląda w przypadku tego konkretnego karabinku ?

 

Sumując:

Karabinek G36+lufa+dystanser

Jakie pasy nośne do tego polecacie ?

Opłaca się też zainwestować w chwyt ?

 

@Mati_ATBW

Właśnie ak mi nie za bardzo pasuje- za długie jak dla mnie, mało poręczne.

 

PS. skomplikowana jest wymiana dystansera ?

Rozumiem, że jest to ten element na końcu lufy, tak ?

No i witam Kolegę z Wrocławia- często tam bywam :)

Edited by A7 x
Link to post
Share on other sites

Czyli prawdopodobnie dam radę :)

Dziękuję za rady, sprawę przemyślę, mam na to cały tydzień, więc na spokojnie ocenię budżet i coś zakupię.

Mam nadzieję, że będzie kiedyś możliwość spotkania się na jakiejś imprezie w przyszłości.

 

Chciałem jeszcze dopytać o magazynki, opłaca się zainwestować bardziej w low, czy mid ?

Kolega wyżej polecał low capy, ale czym to się tak dokładnie różni, rozumiem, że do G36 magazynki są wyłącznie z plastiku.

Coś mi się o uszy obiła możliwość wymiany gniazda na magazynki od ak/m4 ?

Edited by A7 x
Link to post
Share on other sites

Midy mają ok.: 150 kulek, a lowy ok.: 50-60 kulek. Jeżeli podoba Ci się wizja częstych zmian magazynków, to lepsze są lowy. Istnieją również real capy, które mają dokładnie tyle samo kulek co prawdziwe magazynki. Osobiście uważam, że low capy są najlepsze, bo repliki nie są aż tak celne jak prawdziwa broń, więc lowy są rozwiązaniem kompromisowym. Oczywiście przy dobrym tuningu można latać z samymi real capami. Z resztą "na dzień dobry" dostajesz hi capa, więc możesz poczekać z kupnem dodatkowych magów.

 

Istnieje adapter magazynków z M4, jednak z tego co słyszałem trzeba go trochę pilnikiem potraktować. Takie cudo produkcji Battle axe kosztuje ok. 60 złotych. Warto więc poczekać z kupnem dodatkowych magów, bo te od G36 są duże i średnio wygodne. Zobaczysz czy Ci się spodobają, a jak nie to możesz kupić adapter i magazynki od M4.

Link to post
Share on other sites

G36 znosi deszcz lepiej niż metal, bo nic nie zardzewieje. :cool:

 

Ja bym wymienił gumkę, koszt 30 zł, od razu dostajesz dystanser, a zawsze poprawi osiągi. Dobre działanie systemu hop up to w asg połowa sukcesu.

 

Magazynki w zależności od tego, z kim się strzelasz. U mnie wszyscy mają hi capy, więc nie ma sensu brać nic innego, bo w czasie gdy będę wymieniał magazynek, zostanę zasypany kompozytem przed przeciwnika, który szybko podkręci magazynek. Ja polecam mid capy, dają uczucie realizmu (musisz je zmieniać), a z drugiej strony mają na tyle kulek, że można nawet walczyć z hi capami. Pamiętaj też, że repliki asg mają ogólnie rzecz biorąc średnią celność, więc żeby trafić kogoś na dalszym dystanie 1-2 kulami trzeba mieć dobry sprzęt (lufa precyzyjna, gumka, dobre kule) i trochę szczęścia.

Link to post
Share on other sites

Tak też sądziłem, na dodatek G36 podobno ma słaby zatrzask magazynka, tzn. nie słychać, jak się blokuje w gnieździe, spory minus, jeśli ktoś lubi wymieniać magazynki...

Co do gumki tak chyba zrobię, zadzwonię do sklepu, złoże zamówienie i z tego, co się orientuję wymiany tego typu robią darmowe, więc będę już z góry miał spokój.

Z lufką poczekam, bo nie mam na tyle funduszu, żeby dopieścić karabinek tak od razu, a trzeba jeszcze pamiętać o jakiś okularach itp.

Ogólnie szkoda, że ktoś wymyślił hi-cap-y, odbierają realizmu, a same starcie jest trochę bezsensowne, skoro obie strony zalewają się plastikiem :<

Link to post
Share on other sites

Bez przesady z tą przewagą hi cap-ów. Ja się strzelam z osobami, które w 90% mają hi cap-y i nie czuję się przytłoczony mając tylko 4 lowy. A repliki takiej dobrej to ja wcale nie mam :happy:. Jednak warto pograć na początku z hi cap-em i sobie dobrać magazynki do swojego stylu gry.

Co do dźwięku(a raczej jego braku) to ja się nie zgodzę, w mojej giecie od JG, słychać całkiem dobrze, kiedy mag się wpiął. Zawsze go można lekko pociągnąć w dół lub na niego spojrzeć. Ja w każdym bądź razie nie mam z tym problemów.

Link to post
Share on other sites

Znalazłem jeszcze jedną ciekawą opcję...

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_45&products_id=5352&name=ARES_-_G36C_-_AR-006#!prettyPhoto

 

Podobno jest to klasa wyżej od wcześniej wymienionej repliki.

Z tego, co widzę tutaj dojdzie koszt kupna baterii z ładowarką.

 

Pytanie więc, opłaca się kupić cymę i z czasem tuningować (chodzi mi głównie o lufę oraz zmiana baterii+ładowarki, pomijając dystanser z gumką hop-up- te od razu do wymiany po zakupie), czy pakować się w ares-a i strzelać nim w stanie "pudełkowym" ?

 

 

Edit....

Sam sobie odpowiedziałem, przeglądając stronki w sklepach zaczęły mi się podobać repliki za 1500+, nie ma co kombinować, bo w końcu przekombinuję :P

Edited by A7 x
Link to post
Share on other sites

Kolejne ważne pytanie, jaki mi się nasunęło po lekturze forum.

Tym razem chodzi o ochronę głowy...

 

Zastanawiam się pomiędzy maską, pomimo, że to raczej mało popularne tutaj z tego, co zauważyłem, lub komplet google+hełm+ jakaś siatka ?

 

Cokolwiek, byle mieć zęby osłonięte, a wyglądało to w miarę fajnie.

W sumie ceny dobrych gogli są zaporowe (250-300 zł...) i do tego hełm około 100zł robi już niezłą sumkę.

Być może jest to przerost formy nad treścią, jednak nigdy ludziom nie ufałem, bo nigdy nie wiadomo na kogo się tak do końca trafi.

W lesie to nieco mniejszy problem, jednak pomimo tego wolę dmuchać na zimne, niż później nie mieć czym dmuchać :P

 

Zastanawiam się nad wypadem do wrocławskiego gunfire, żeby to wszystko zobaczyć, przymierzyć i skompletować, jednak z tego, co widzę nie mają g36 na stanie i nie wiadomo, kiedy będą miel...

A kupno w taiwangun-ie mi się średnio widzi, bo mają ceny naprawdę zaporowe...

Edited by A7 x
Link to post
Share on other sites

Hełm na początek nie jest potrzebny, z jego kupnem możesz poczekać jak dozbierasz pieniądze. Wg. mnie hełmy świetnie spisują się w czarnej taktyce, w grach gdzie nie obowiązuje limit do 350 Fps, w lesie już jest mniej przydatny. Gogle możesz kupić na Allegro od użytkownika zielonapantera. Wydając ok.: 45 zł masz ESS NVG z demobilu niestety w kolorze pustynnym. Warto jednak przecierpieć tą małą niedogodność bo stosunek ochrony do ceny jest wprost fenomenalny(sam mam i polecam :happy:). Siatka jest bardzo przydatna bo koszt odpowiedniej usługi dentystycznej to min. 130 zł(niestety to też mówię z własnego doświadczenia :dry:) i przynajmniej ludzie się z Ciebie nie będą śmiali :wink:.

Link to post
Share on other sites

Dzięki !

Faktycznie gość ma sporo fajnych rzeczy, skompletuję w zasadzie większą część ubioru w dobrej cenie :)

Kolor... może uda się to jakoś przemalować ?

Możesz podać jakieś linki do dobrych siatek ?

Słyszałem, że siatki mogą zostać przebite, czy to prawda ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...