Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Maska ochronna...


Recommended Posts

Witam. Kompletuje mój pierwszy zestaw do ASG i pomyślałem że można zaoszczędzić trochę kasy i zamiast jakiś dobrych gogli można kupić to: http://www.sklep-asg-militaria.pl/product-pol-40-Profesjonalna-maska-ochronna-na-twarz.html . Proszę o jakieś opinie i linki do innych masek itp.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam Agassei.

 

Jest prostszy sposób, wystarczy zamykać oczy, gdy usłyszy się, że ktoś strzela.

 

Mam nadzieję, że strzelasz się w równie rozgarniętym gronie. Ja na Twoim miejscu zaoszczędziłbym kasy na spodniach i majtach i latał z gołą dupą.

Edited by arend
zapominasz się Lesiu
Link to post
Share on other sites

Agassei, unikaj wszystkiego przy czym stoi napis "profesjonalne". Bo w 95% przypadków to tylko naciąganie. Jeżeli chcesz dobą ochronę całej twarzy to kup sobie gogle ESS plus maskę siatkową stalker v2 (ale jak już ci pisałem z firmy TMC albo robione przez kolegów w kraju).

 

PS

Uprzedzę pytanie. Nie maski paintballowe i motocyklowe nie będą też dobrym rozwiązaniem. Trzeba kupić porządną osłonę oczu ze stosownym atestem.

Link to post
Share on other sites

Kiedyś wywalę do kogoś serią i będę latał po sądach, bo założył gogle ze stopu ryżu i bambusa i mu z gał zrobiłem sushi, a jego rodzice nie będą widzieć w tym winy synusia, tylko moją. Takich ludzi trzeba prostować, ale nie na zasadzie "powinieneś", "lepiej by było", "lepiej nie", bo to dociera tylko do niewielkiej części społeczeństwa.

Link to post
Share on other sites

Pozwól, że zacytuję Ci fragmenty komentarzy z tego sklepu:

Jedyna wada, to że często wypada siatka, nie całkowicie, ale krawędzie wystają.

:icon_eek2:

tak to prawda z kulkami biodegradwalnymi rozsypują się na masce.

:blink:

Maska zarąbista przy 280 fps zero uszkodzenia nawet rysy!!!

280 FPS cóż za rekomendacja :hahaha:

Nie wiem czy ją kupować,ponieważ kumpel mówi,że jeżeli ktoś strzela kulkami biodegradowalnymi to rozpryskują się na osłonce na oczy i kawałki kulki mogą wpaść do oczu.

Cóż, nawet zwykłe kulki potrafią się rozprysnąć i możesz mieć wtedy spory problem.

 

Moje rozwiązanie? Gogle od użytkownika zielonapantera na Allegro lub Uvex I-vo. Jeżeli brakuje Ci kasy na gogle i siatkę to najpierw kup porządne gogle.

Link to post
Share on other sites

Taką maskę może opłacało się kupić 2-3 lata temu,ale do użytkowania nadawała się tylko dolna cześć,"gogle" do wywalenia były.. dzisiaj lepiej kupić coś takiego https://www.taiwangun.com/wyposazenie_taktyczne_helmy_ochrona/stalowa_maska_ochronna-black_acm-2408.html ;) nie beda aż tak Tobie parować gogle/okulary (w innych sklepach znajdziesz taką maskę za 35zł)

Link to post
Share on other sites

Agassei, unikaj wszystkiego przy czym stoi napis "profesjonalne". Bo w 95% przypadków to tylko naciąganie. Jeżeli chcesz dobą ochronę całej twarzy to kup sobie gogle ESS plus maskę siatkową stalker v2 (ale jak już ci pisałem z firmy TMC albo robione przez kolegów w kraju).

 

PS

Uprzedzę pytanie. Nie maski paintballowe i motocyklowe nie będą też dobrym rozwiązaniem. Trzeba kupić porządną osłonę oczu ze stosownym atestem.

 

 

Polecam zestaw wskazany przez Arenda.

Posiadam identyczny.

Może gogle idealnie nie pasują, ale warto mieć taki zestaw.

Maskę fabryczną (w zależności od twarzy) trzeba delikatnie dopasować.

Gogle ESS - Profile NVG nie pasują idealnie do maski v2 (dół gogli w moim przypadku nachodzi trochę na maskę), ale kiedy odpowiednio maskę i gogle założysz (naciągniesz) to wolnej luki przez którą mogłaby wpaść kulka nie będzie.

 

Pzdr

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...