Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zakup nowego Boyi'a M4 Sir 3 Dni po zakupie nie działa


Recommended Posts

Witam.

Trzy dni temu zakupiłem w sklepie Taiwangun replikę firmy Boyi, M4 S.I.R.

Dostałem ją do domu, podłączyłem baterię no i wydawała taki dźwięk jak by nie miała siły naciągnąć tłoka... Dobra, ładuję przez 2h to samo... No to dzwonię, i konsultant powiedział mi iż mam replikę ładować przez tyle czasu co pisze w instrukcji... No to ładowałem 7-8 godzin. Następnego dnia, pewny że wszystko będzie ok (Miałem ważny, taki na który czekałem od miesiąca, wyjazd asg) Jestem na miejscu, podłączam baterię, a replika nie wydaje jakichkolwiek oznak życia ( Nawet żadnego dźwięku z silnika). Podlączyłem 2,3,4 baterię... Nadal to samo, w końcu zrezygnowałem i pojechałem do domu (Dodam, że owa bateria działała w innych replikach). Wracam do domu, podłączyłem baterię nadal to samo (Tam na dole w rączce ze spustem jest taka "śruba" Która dociska jakby silnik. Odkręciłem ją lekko i silnik wydał taki dźwięk, jakby "chciał a nie mógł" naciągnąć sprężyny. Co mogę zrobić? Na sobotę musze mieć ją sprawną, gdyż mam ważną inscenizaję właśnie ASG, mieszkam w Poznaniu i zapewne jak bym wysłał na gwarancje to zanim ją naprawią i odeślą minie z miesiąc. Kurcze, myślałem że taiwangun bardziej "testuje i sprawdza" te repliki przed wysyłką.

Pozdrawiam.

Edited by majonez55
Link to post
Share on other sites

Jakie batki podłączałeś? Tłok może został w tylnym położeniu, a baterie są zbyt słabe. Tej śruby za bardzo nie odkręcaj bo zazgrzyta :). Wyjmij i włóż silnik, czasami pomaga w takich przypadkach, ale zazwyczaj na krótko. Gwarancji po tym zabiegu nie powinieneś stracić.

 

Ogólnie jakbym był w tej sytuacji, a miałbym jakiegoś znajomego który robi repliki to bym bez wahania oddał do zrobienia. Gwarancje i tak są mało warte, bo zazwyczaj osoby, że tak powiem prywatne robią to pięć razy lepiej :)

Oczywiście to moja sugestia, zrób to co uważasz za słuszne. Naprawę masz darmową, ale wysyłkę już nie :).

Link to post
Share on other sites

Chmmm.... Znajomego co naprawia repliki to nie mam, niestety... :(

Podłączałem standardowe tam 8,4v i 9,6v i obie nic nie robiły.

No to co mogę zrobić w takim wypadku? Tak to kurde jest, najpierw wszyscy co mają mnie namawiają żebym tez kupił, kupuję i kurde nie nadaje się do użytku.

Edited by majonez55
Link to post
Share on other sites

Gdy 2 lata temu kupiłem moje rk od boya, wystąpił podobny (ten sam?) problem.

Zawsze możesz spróbować zmienić tryb ognia, podobno to pomaga, ale to raczej kosmetyka. Wracając do moich wspomnień, wysłałem kałacha do krakmanów, a po 2 DNIACH była u mnie z powrotem (tutaj bronie taiwana, odsyłka potrwa kilka dni), a w karcie gwarancyjnej wpisali: "przeczyszczenie wtyków włącznika prądu".

Tyle ode mnie, myślę, że się domyślisz co trza zrobić. :happy:

Link to post
Share on other sites

Gdy 2 lata temu kupiłem moje rk od boya, wystąpił podobny (ten sam?) problem.

Zawsze możesz spróbować zmienić tryb ognia, podobno to pomaga, ale to raczej kosmetyka. Wracając do moich wspomnień, wysłałem kałacha do krakmanów, a po 2 DNIACH była u mnie z powrotem (tutaj bronie taiwana, odsyłka potrwa kilka dni), a w karcie gwarancyjnej wpisali: "przeczyszczenie wtyków włącznika prądu".

Tyle ode mnie, myślę, że się domyślisz co trza zrobić. :happy:

 

Dobrze, wyślę im, a ile mnie mniej więcej wyniesie przesyłka z Poznania?

 

Żeby nie zaśmiecać forum nowymi tematami, chciał bym jeszcze zapytać, czy potrzeba mi będzie nowej baterii i ładowarki do owej broni?

Edited by majonez55
Link to post
Share on other sites

Jeżeli okaże się że wina leżała w wadliwej replice, to bateria jeszcze posłuży. Tylko tu jest problem nie wiadomo czy tydzień, czy 3 lata, tak to już jest z tymi batkami dołączanymi do chińskich replik. A jak już zmieniasz batkę, to i musowo ładowarkę.

 

Jeżeli wyślesz cały zestaw co otrzymałeś z taiwan, gdzie waży to na oko z 4-5kg to zapłacisz z 20-25zł pocztą polską priorytetem. Kurierem około 20-22zł. Kurier wysłany dzisiaj powinien dojść jutro, a pocztą to różnie może dojść na następny dzień, ale tak samo może iść ze 3 dni :)

Link to post
Share on other sites

Na moim przykładzie, przesyłka DO NICH szła ok 1,5 dnia (poczta priorytet), jak się domyślać naprawa pół dnia i powrót paczki jeden dzień (ok 17 kurier zadzwonił do drzwi). Co do kosztów poniesionych przeze mnie, to kwota ~25 zł. Wliczony już jest w to koszt papieru (0.5-1 zł :cool: ) no i oczywiście koszt dostarczenia repliki do serwisu.

A co do wysyłania części, wystarczy replika, batka i pusty mag.

Edited by Parnassus
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...