Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wymienne części AEG-a / springa / gazówki


Recommended Posts

Witam

potrzebny mi spis wszystkich elementów AEG-a, a prawdopodobnie głównie gearbox-a które można tuningować tzn. gumki hop-up, silniczki, lufy i inne takie, wedle wzoru.

 

AEG:

spis części

Spring:

czego nie było wyżej

Gaziak:

czego nie było wyżej

 

 

jako osoba która nie ma o tym pojęcia a chce się nauczyć zamierzam napisać artykuł/poradnik na ten temat i w ten sposób się wszystkiego dowiedzieć. Myślę że na tym forum znajdę już całą potrzebną mi wiedzę zawartą. Potrzebuję tylko kompletnej listy części żeby wiedzieć o czym szukać informacji.

 

ps. jeśli takie niestandardowe elementy jak zespół spustu czy np. kawałek body mogą czasem być niezbędne do wymiany po wsadzeniu bardzo silnej sprężyny to też napiszcie z dopiskiem dlaczego to też.

 

z góry dziękuję za pomoc

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz poznać nazwy części, które występują w gearboxach - wystarczy zerknąć do sklepów internetowych na kategorie, a w razie niepewności pooglądać zdjęcia przekroju gearboxa.

 

Na pozostałe pytania odpowiedzieć jest bardzo trudno, gdyż zależy to w większości od repliki. A nie sądzę, żeby ktokolwiek opisał Ci tutaj wszystkie rodzaje replik/standardów replik.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

wielkie dzięki, teraz zamiast tylko przeczytać kilkadziesiąt tematów opisujących do czego dana część służy i jakie są najlepsze jeszcze muszę przeszukać strony producentów i sprzedawców żeby w ogóle spisać sobie że są takie rzeczy jak dysze, cylindry i popychacze kulek.

Widzę że w poszukiwaniu prostej odpowiedzi na proste pytanie zamiast pytać na forum zrzeszającym ogromną rzeszę ponoć znających się na temacie ludzi prościej popytać znajomych.

 

ps. zdziwię was ale spora część poradników/artykułów zaczyna się od "szukałem informacji na temat x i postanowiłem że zbiorę je w jednym miejscu żeby innym było łatwiej."

Link to post
Share on other sites
Widzę że w poszukiwaniu prostej odpowiedzi na proste pytanie zamiast pytać na forum zrzeszającym ogromną rzeszę ponoć znających się na temacie ludzi prościej popytać znajomych.

W takim razie, skoro Twoje pytanie jest takie proste i odpowiedź na nie jest również prosta - popytaj znajomych, oni na pewno wszystko Ci pięknie wytłumaczą, doradzą, wyjaśnią jakie różnice występują w poszczególnych typach gearboxów, jakimi częściami gearboxy te się różnią, dlaczego w replice A jedna część działa dobrze, w B gorzej, C lepiej, a HXVZ średnio na jeża. Powiedzą Ci, które części są najlepsze i czy na sprężynie SP170 od Guardera wytrzymają 8542 kulki czy 8541 i jaka różnica w tym przebiegu będzie przy zastosowaniu sprężyny od Systemy, a jaka od Elementa. Z pewnością będą w stanie wytłumaczyć dlaczego w innym egzemplarzu takiej samej repliki dane części przyniosą odwrotny skutek, a jaka replika nie odda ani jednego strzału na danej konfiguracji. W końcu okaże się, że najlepszą repliką snajperską będzie SWD od A&K ponieważ można bez problemów włożyć do niego najlepszą sprężynę, najlepszą lufę i najlepszą gumkę. A skoro można włożyć najlepsze części, to na pewno sama replika też będzie najlepsza.

 

Kiedy skończysz poradnik - wróć i pokaż efekty. Myślę, że 10-letnia praca tego forum i tysięcy użytkowników streszczona do jednego poradnika zadowoli każdego, nawet najbardziej wybrednego gracza.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
wyjaśnią jakie różnice występują w poszczególnych typach gearboxów, jakimi częściami gearboxy te się różnią, dlaczego w replice A jedna część działa dobrze, w B gorzej, C lepiej, a HXVZ średnio na jeża. Powiedzą Ci, które części są najlepsze i czy na sprężynie SP170 od Guardera wytrzymają 8542 kulki czy 8541 i jaka różnica w tym przebiegu będzie przy zastosowaniu sprężyny od Systemy, a jaka od Elementa. Z pewnością będą w stanie wytłumaczyć dlaczego w innym egzemplarzu takiej samej repliki dane części przyniosą odwrotny skutek, a jaka replika nie odda ani jednego strzału na danej konfiguracji. W końcu okaże się, że najlepszą repliką snajperską będzie SWD od A&K ponieważ można bez problemów włożyć do niego najlepszą sprężynę, najlepszą lufę i najlepszą gumkę. A skoro można włożyć najlepsze części, to na pewno sama replika też będzie najlepsza.

 

no proszę i pomyśleć że wydawało mi się że prosiłem tylko o spis dostępnych części do wymiany zaznaczając że wszystko inne dowiem się samodzielnie, no a tu proszę, okazuje się że najwyraźniej poprosiłem o coś zupełnie innego niż napisałem. Zdziwienie moje nieziemskie.

to tak jak bym w warzywnym zapytał jakie mają jabłka a został zbesztany że nie podadzą mi przepisu na jabłecznik, widzę że muszę uważać o co pytam.

Link to post
Share on other sites

Pozwól, że Cię zacytuję:

ps. jeśli takie niestandardowe elementy jak zespół spustu czy np. kawałek body mogą czasem być niezbędne do wymiany po wsadzeniu bardzo silnej sprężyny to też napiszcie z dopiskiem dlaczego to też.

Pogrubienia i podkreślenie moje.

 

Skoro sam nie rozumiesz tego co piszesz, to tym bardziej nie sądzę, żebyś zrozumiał co piszą do Ciebie inni.

 

Temat zamykam.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...