Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning G36 od JG, problem z elektryką


Recommended Posts

Czołem. Jestem aktualnie po założeniu sprężyny, tłoka i głowicy oraz łożysk kulkowych do Gearboxa v3 ze swojego G36. Całość się złożyła dość zgrabnie, zębatki są dobrze spasowane i podkładkowane, nic nie trze, całość wyczyszczona i pokryta nowym smarem. Tuning obejmował także wymianę baterii na modelarskiego li-poly 7,4V, wpakowałem mosfet z aktywnym hamulcem i nowe wtyczki XT60 wraz z instalacją niskooporową.

 

Mam jednak problem, polegający na tym, że przy podłączeniu zasilania, od razu zaskakuje silnik, niezależnie od spustu strzela w trybie automatycznym. Szlag trafił przy okazji płytkę selektora ognia, która się złamała - nie mam więc możliwości stwierdzenia czy problem leży po stronie jej braku. Odnoszę jednak wrażenie, że to nie jest przyczyna takiego stanu rzeczy - wydaje się, że styki są w jakiś sposób zwarte na stałe i stąd cały problem.

 

Dodatkowo, przed zakładaniem instalacji elektrycznej i lutowaniem kabli spust przy ustawionym pojedynczym trybie, wydawał charakterystyczny "klik" od przeskakującego elementu który zwiera styki, aktualnie spust chodzi bezgłośnie.

 

Na zdjęciu (nieswojego GB v3) zaznaczyłem element, chciałbym się dowiedzieć jak powinien prawidłowo działać i czy jest w jakiś sposób odpowiedzialny za odwodzenie od styków, elementu który je zwiera.

 

kdk0330.th.jpg

Edited by Espirite
Link to post
Share on other sites

Możliwe że styki Ci się zgięły(łączą się ze sobą nie zależnie od położenia spustu). Płytka nie ma nic do tego, bez niej też by strzelało tylko że na singlu.

 

W takim razie czeka mnie rozłożenie GB i rozginanie tych styków, czy da się to zrobić, bez ponownego patroszenia?

Link to post
Share on other sites

Rozebrałem GB, sprawdziłem kostkę. Wszystko wydaje się być ok, styki są na tyle wygięte, by nie przytrzymywać elementu zamykającego obwód, sprężyna odciąga go na tyle by był poza jakimkolwiek zasięgiem.

 

Zastanawiam się czy problem nie leży w instalacji elektrycznej. Prowadziłem kable do styków osobno, od tych które idą do silnika - a całość działa w sumie tak, jakby zwieranie styków nie miało wpływu na pracę silnika, a sam prąd płynął nieprzerwanym strumieniem.

 

Schemat położenia kabli

 

ukad.png

 

1 - Kabel "+" biegnie bezpośrednio do silnika

2 - Kabel "-" jak 1 przewód idzie do silnika

3 - Kabel wychodzący z mosfetu połączony z stykiem

4 - Zlutowany razem z przewodem 1 we wtyczce XT60 wychodzi na styk

 

Ew. chyba trzeba będzie wywalić 4 i podzielić 1 przewód na styk razem z 3, tak żeby instalacja nie miała możliwości obejścia kostki stykowej.

Edited by Espirite
Link to post
Share on other sites

Raczej na pewno jest to wina mosfetu. Gdy robiłem w swojej giecie, użyłem złego tranzystora i replika zachowywała się identycznie jak twoja. Napisz jakich tranzystorów użyłeś. I polecam ten schemat, jest czytelniejszy: http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQRUFIUMvdHDjNBAMySr21SpLRbmgG0KAEe1_33A3ser-73FcrJsSsc3Cex

Edited by Hector
Link to post
Share on other sites

Raczej na pewno jest to wina mosfetu. Gdy robiłem w swojej giecie, użyłem złego tranzystora i replika zachowywała się identycznie jak twoja. Napisz jakich tranzystorów użyłeś. I polecam ten schemat, jest czytelniejszy: http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQRUFIUMvdHDjNBAMySr21SpLRbmgG0KAEe1_33A3ser-73FcrJsSsc3Cex

 

Używam mosfetu GDS-4004AB. Nic samemu nie montowałem, za cienki w te klocki jestem :), kabelki mogę polutować, czy coś spinać konektorami - tyle mojego. Choć pewnie, jakbym poczytał to temat dało by się ogarnąć.

 

mniej więcej posiadam taki mosfet (w linku nieco nowsza wersja) http://gatee.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=81&Itemid=76&lang=pl

Edited by Espirite
Link to post
Share on other sites

Zrobiłeś tak jak Ci mówiłem?

 

Nie, a przynajmniej jeszcze nie. Chwilowo praca, praca, praca. Nie mam kiedy się za przełożenie tych kabli na spokojnie zabrać. Póki co wymieniam maile, z producentem układu, może też coś wymyśli.

 

W czwartek powinienem wiedzieć jak będzie to wyglądać po obejściu, choć raczej sądzę że zacznie działać tak jak należy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...