Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam. Ostatnio byłem na bitwie Chechnya II i widząc repliki kolegów i jak one strzelają zachciało mi sie zwiększenie szybkostrzelności i tu moje pytanie. Co muszę zrobić/kupić by zwiększył sie ROF. replika to PJ300 od krakmanów (420fps) i wymienione ma już precke guardera, komore od KA i jakaś dobra gumka i dystanser hop-up. Batke mam od ASG 9,6V/2000mAh NiMh. Jeszcze jakieś okablowanie by sie zdało i czy kulki 0,25g są dobre??

Link to post
Share on other sites

By zwiększyć ROF najlepiej:

- wpakować mocny akumulator (ten Twój nie jest ideałem - lepiej zainwestuj w jakieś wydajne Li-Po [tu odsyłam do odpowiedniego działu])

- ładować go od samego początku dobrą ładowarką (Turnigy Accucell, Imax B6 - to są tanie, sensowne opcje)

- założyć do repliki niskooporowe okablowanie

- założyć układ MOSFET

- włożyć do repliki słabszą sprężynę (ale tutaj będzie cierpiał zasięg i szybkość lecących kulek)

- włożyć zębatki typu high speed (np. 13:1 SHSa)

- zainwestować w silnik typu high speed (zamiast high torque, które są stockowo w Pejotach)

 

Tylko weź pod uwagę, że szybkość zużycia części będzie się zwiększać proporcjonalnie do osiągniętego ROFa.

 

A kulki 0,25g są odpowiednie do 420 FPS, ale skoro masz preckę - używaj tylko kulek dobrej jakości (jak np. G&G).

Link to post
Share on other sites

Facek- ponieważ to była chyba moja replika (jak kupiłeś ją z crasybee ze Szczecina)- mosfet już masz w środku, kable też są wymienione na niskooporowe- dobre zresztą a szybkostrzelność- przejdż na lipo- z początku pożycz od kogoś 7,4 i porównaj, niestety obawiam się, że wyższe lipo zabije elerkę- jedyną drogę widzę zmianie silnika, kulki 0,25 jak najbardziej

Link to post
Share on other sites

siema

tak na dzień dobry, ja uważam że mosfet (przynajmniej te tańsze) to ściema i zbędna rzecz (ale to moje zdanie) przede wszystkim jak masz już batkę 9,6 itd żeby nie zmieniać sprężynki na słabszą wystarczy zainwestować w dobry silnik. Ja mam obecnie batkę 9,6, sprężynkę M 130, silnik systemy energy (własnoręcznie przerabiałem długi na krótki do AK hehe) i zęby o standardowym przełożeniu, ROF jest bardzo fajny. Kabelki oczywiście też wymieniłem, są mojej roboty tzn. kupiłem dobrej jakości kable wlutowałem i zapier...la że hej a cenowo hehe nie ma porównania, po co przepłacać jak pewne rzeczy można zrobić samemu dużo taniej . Pewnie zaraz znajdzie się ktoś kto skomentuje odpowiednio moją wypowiedź zwłaszcza jeśli chodzi o samoróbki itd ale większość z nas ma okrojony budżet więc musimy sobie radzić hehe. Myślę że minimi dobrze radzi pożycz od kogoś lipola tak na początek i zobaczysz, jak nie to wymień jeszcze silniczek i będzie git

Edited by Marines22
Link to post
Share on other sites

@Marines22:

Głupoty pleciesz więc się nie dziw, że zostaniesz skontrowany. Wiesz jaką funkcję pełni mosfet? Otóż Ci wyjaśnię, bo widzę, że nie jesteś świadomy tak prostych rzeczy. Pełni on rolę elektronicznego styku. Dzięki temu odciążamy styki i nie musimy się martwić, że je spalimy kiedyś. A zwiększenie rofa i reakcji na spust to dodatkowe efekty... A zrobienie samemu mosfetu to koszt około 10pln, więc warto...

Silnik w tym LR300 ma idealny! Jak mu polecasz wymianę go to widać jakie masz pojęcie o sprzęcie.

 

Tyle ode mnie.

 

A wracając do tematu:

Podepnij lipo 11 i sprawdź jaki będziesz miał rof. Weź pod uwagę, że montując lepsze kable z mosfetem rof może się zwiększyć nawet o 4rps :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Witam

Niedawno kupiłem sobie Karabinek PJ300 z taiwangun, na paru strzelankach już z nią byłem i coś bym chciał ulepszyć lub coś dołożyć :icon_smile: To teraz mam pytanie do posiadaczy tej repliki :icon_smile: czy warto coś ulepszać w tej replice czy zostawić ją taka jaka jest :icon_smile: jak coś ulepszyć to co ? :icon_smile: Kupując ją na taiwangunie czytałem że jest ona już trochę przerobiona ale zawsze może być lepiej :icon_smile:

Z góry dziękuje za odpowiedz :icon_smile:


  •  

Link to post
Share on other sites

Widzę, że kopiesz w historii...

 

Po pierwsze co chcesz osiągnąć? Po drugie ile chcesz wydać.

 

Standard to:

1)Dobra lufa precyzyjna - prometheus, KM Head ~200zł

2)Sylikonowa gumka HU - GG (zielona), systema ~30zł

3)Jeśli to starsza wersja to wymaga wymiany komory HU na standardową ~80zł

 

Jak chcesz dalej kręcić to wchodzimy w fpsy a tam wydatki są już sporo większe.

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Witam, chciałbym trochę odkopać temat bo mam kilka pytań.

1. Temat lufy, wiem że trzeba wymienić na precyzyjną ale ta stockowa ma jedyne 290mm(wg strony taiwangun) a mierząc moją ma ona około 360mm (na szybko mierzyłem linijką z braku miarki :/ ) I tu jest pytanie jaka jest długość lufy potrzebnej do tej repliki i czy warto kupić nawet o te kilka cm dłuższą tak aby mieściła się do końca w dłuższej lufie zewnętrznej.

2. Jak sprawdzić czy mam komorę HU ze starszej wersji? Wygląda na standardową metalową od m4. I czy jeżeli jest to ta standardowa to warto wymienić ją na inną lepszą?

3. Po wymianie lufy, gumki i ew. komory co można dalej ulepszyć? Batke mam lipo 7,4 V i myślę że wystarcza spokojnie. Natomiast co ze zmianą sprężyny na mocniejszą i z ewentualnymi wymianami części gb aby się nie posypał za szybko. (jest to wersja od P&J z wzmocnionymi bebechami)

Dziękuje za wszystkie pomocne głosy, kupiłem replikę używaną i w większości stąd te problemy z identyfikacją części :)

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Tak, wykorzystaj cala długość lufy zewnętrznej.

Starsze P&J posiadały gumkę bez kołnierza i po wymianie na taka z kołnierzem (standartowa Systema, Guarder, G&G) powstawały problemy z nieszczelnością.

Jeśli masz zamiar zwiększyć rof lob reakcje na spust wpakuj Lipo 11.1 ale wtedy mosfet to konieczność.

Ja bym wywalił łożyskowanie głowicy tłoka - lekki tłok wydłuży żywotność GB V2 do tego można wpakować sorbo-pad.

Jeśli masz zamiar pakować mocniejszą sprerzyne wyślij komuś kto się na tym zna - oceni co i jak.

Grzebanie w GB bez odpowiedniej wiedzy może być o wiele bardziej kosztowne niż dobry serwisant.

Edited by chomik_pl
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź, rof mnie zadowala i tak głównie strzelam na semi, nie widzę sensu w wystrzeliwaniu całego low capa w sekunde albo dwie :P

No a z gb to po wymianie precki i gumki, ew. komory i jak efekt nie bedzie wystarczający to udam się do serwisu z zapytaniem o mocniejszą sprężyne :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...