Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam szystkich, mam zamiar podać swoją replikę tuningowi. Na razie jest to stockowa emka z lufa precyzyjna 6.04 deep fire. Chciałbym osiągnąć około 450fps i teraz mam prośbę do Was żebyście pomogli mi z doborem odpowiednich części.

Myślałem o wymienie silnika na guarder torque up, zębatki na SHS, lufe na jbu 6.02, gumke hop up systemy, springa m120guardera i bore up systemy. Co o tym myślicie ?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moim zdaniem.

 

Silnik zostaw - "znam" kilka replik, które śmigają na M120 Guardera.

To samo z zębatkami.

Tłok polecam POM-owy firmy JBU (nie aluminiowy!!!).

Co do lufy, to w przedziale cenowym Systema rządzi i (a niech tam napisze to ) madbull - ale z nim to loteria. Ja mam i nie narzekam, jak na razie.

Co do gumki, to z bore-upem i ta sprężyną miałem 460 fps. Biała gumka Guardera zniknęła po jednym magazynku. Czarna spokojnie dawała radę. Piszę w czasie przeszłym, dlatego że zmniejszyłem spring na M110 Guardera (435 fps)

Sprężyny Elementa - odradzam.

Co do prowadnicy sprężyny to jeśli jest metalowa to ją zostaw - nie ma potrzeby wymieniać. Zestaw Bore- up Systemy ma Łożyskowaną głowicę tłoka i to w zupełności wystarczy.

 

Mam nadzieję,że to pomoże/namiesza tobie w głowie.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ramzi im więcej opinni tym lepiej :)

Mam pare pytań mam nadzieje że mi pomożecie :)

Silnik musze kupić bo obecnie nie mam, znalazłem coś takiego co o tym myślicie : http://www.defcon.com.pl/product-pol-6790-Golden-Eagle-Silnik-Extreme-Torque-Power-M93-Dlugi.html

Pytanko do znawców :) co polecacie 1) bore upa systemy czy zestaw cichych głowic systemy ?

2) co do lufy chce mieć replike która będzie sprawdzać sie na średnim dystansie i pytanie jaka lufa ? Co byście wybrali,

systeme, guardera a może jbu ?oczywiście 6,02

Sprężyna jaką będe chciał dać do gb to m120guardera.

Link to post
Share on other sites

@Ramzi:

 

1. Dlaczego odradzasz springi elementa?

2. Porównywałeś Systemę 6.04 do Guardera 6.02? Ja tak o różnica jest duża na korzyść Guardera.

3. Zębatki KA znajomy zmielił na SP100 (więc jak widać loteria)

4. Silnik KA ciągnie i SP150 ale się grzeje konkretnie męczy strasznie.

5. Białe Guardery są świetne pod warunkiem, że umiesz się z nimi obchodzić. Przez cały sezon (10k kulek) używałem w augu (470fps@24rps) i jakoś dalej działą:)

 

@Koper:

Ciche głowice Systemy wyciszą replikę.

BU Systemy wyciszy replikę i doda fps.

BU Guarder doda fps i nieznacznie wyciszy replikę, jednak kosztuje zaledwie 200pln:)

Edited by lukira
Link to post
Share on other sites

Tak te starsze King Armsy się sypały, ale te po mniej więcej po 2008 to już inna sprawa, producent poprawił części i wyszło tak dobrze że stockowe repliki mają po 370fps w standardzie i wypuścił serię podrasowanych gearboksów.

 

Ale ja obiektywny nie jestem w końcu mam dwie repliki KA i pewnie wkrótce kupię trzeciego.

Link to post
Share on other sites

@Ramzi:

 

1. Dlaczego odradzasz springi elementa?

2. Porównywałeś Systemę 6.04 do Guardera 6.02? Ja tak o różnica jest duża na korzyść Guardera.

3. Zębatki KA znajomy zmielił na SP100 (więc jak widać loteria)

4. Silnik KA ciągnie i SP150 ale się grzeje konkretnie męczy strasznie.

5. Białe Guardery są świetne pod warunkiem, że umiesz się z nimi obchodzić. Przez cały sezon (10k kulek) używałem w augu (470fps@24rps) i jakoś dalej działą:)

 

@Koper:

Ciche głowice Systemy wyciszą replikę.

BU Systemy wyciszy replikę i doda fps.

BU Guarder doda fps i nieznacznie wyciszy replikę, jednak kosztuje zaledwie 200pln:)

 

 

Ad.1 Moje uprzedzenie.

Ad.2 To także jest loteria. ja swoja wygrałem kupując MadBulla.

Ad.3 Kolega już napisał. Ja zmieliłem zębatki CA na stokowej sprężynie. Dodam, że nie grzebałem w gearboxie. To były juz te słabsze wersje i pewnie "chińczyk" źle złożył.

Ad. 4 Docelowo ma byc M120 - ten silniczek nie jest stworzony do tak dużych obciążeń, nic dziwnego, że sie grzeje.

Ad. 5 Co masz na myśli pisząc dobrze obchodzić?

 

Co do dużej szybkoszczelności to zależy na jakie imprezy chodzisz. Jak na "kuloplucia" to O.K. Lecz jeżeli uderzasz w CCS-y to odradzam duże szybkoszczelności. magazynek wystrzelisz w 2 sekundy. I części posypią się. Pierwszy w kolejce tłok, a lista jest długa.

Co do BU - to w/g mnie nie ma sęsu płacić za znaczek SYSTEMA na pudełku. Zawsze doradzam BU Guardera - nikt nie narzeka a cena korzystna

 

Koper 12345 chce mieć replike do średnich zasięgów. Promyki to klasa sama w sobie. Ale za ok. 130 zł można mieć porządną lufę bez wydawania bajońskich sum na promyka.

Link to post
Share on other sites

Co do lufy to możemy zakończyć temat bo z lufą juz sobie poradziłem. Jak zamontuje lufe i przetestuje replike to zdradze co to za lufa i jakie osiąi daje :)

 

Ramzi masz racje, na dużym rofie tak bardzo mi nie zależy, bo szkoda i kulek i części....dopiero teraz to przemyślałem.

 

Poli Tukasi - może masz szczęscie do replik KA, a co do silnika to stock ka to syf :/ może tylko w moim przypadku

 

A teraz kto mi powie czym się różni bore up systemy i guardera? bo skoro niczym to po co przepłacać

Link to post
Share on other sites

Ceną na korzyść Guardera.

Wyciszeniem na korzyść Systemy.

Fpsem na korzyść Guardera.

 

@Ramzi:

Dobrze obchodzić oznacza ustawiać od zera, a nie od maxa. I regulować bardzo delikatnie. Wszędzie je pcham odkąd skończyły się zielone G&G w Polsce i NIKT jeszcze na nią nie narzekał:) Aaa! I jeszcze zależy jak ją założysz, bo je zakłada się troszkę inaczej niż zwykłe gumki :)

Link to post
Share on other sites

Ceną na korzyść Guardera.

Wyciszeniem na korzyść Systemy.

Fpsem na korzyść Guardera.

 

@Ramzi:

Dobrze obchodzić oznacza ustawiać od zera, a nie od maxa. I regulować bardzo delikatnie. Wszędzie je pcham odkąd skończyły się zielone G&G w Polsce i NIKT jeszcze na nią nie narzekał:) Aaa! I jeszcze zależy jak ją założysz, bo je zakłada się troszkę inaczej niż zwykłe gumki :)

 

Jeżeli chodzi o te gumki, to też je zakładam w 99% przypadków. Niefart chciał, że w mojej replice zjechała się przy tych 460 fps. Reszta gumek O.K. Też ustawiam od Zera - trzeba.

 

Co do BU Guardera to dodam, że też wyciszają. Realnie przy strzałach serią, to ma to drugorzędne znaczenie czy założysz Systemę czy Guardera - i tak cię namierzą. A z Guarderem jak napisał Lukira jest mniej problemów z uszczelnieniem układu, a i cena swoje robi.

 

@ Nath - gdzie kupie Promyka za 180 zł ??? Pytam serio. Różnica na ASG Shop-ie = 110 zł , czyli prawie drugie tyle co za Systemę. Jeżeli gdzieś jest Promyk za 180 zł 363 mm długości to nie ma co się zastanawiac - bierz promyka.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dziś pobawiłem się trochę eMka i po wymianie :

- tłoka na king armsa hard piston

- bore up systemy

- spring m130guardera

- prowadnica metalowa ultimate

- zębatki systema super torque up

- lufa 363mm 6,01 promyk

- gumka hop up systema

- silnik JG high torque

Chronometr wykazał 460fps, a zasięg i celność boska jak dla mnie, z +/- 40m odnotowane trafienia w kartkę A4.

Dziękuje wszystkim za pomoc w dobraniu szczególnie lufy :)

Link to post
Share on other sites

Dziś pobawiłem się trochę eMka i po wymianie :

- tłoka na king armsa hard piston

- bore up systemy

- spring m130guardera

- prowadnica metalowa ultimate

- zębatki systema super torque up

- lufa 363mm 6,01 promyk

- gumka hop up systema

- silnik JG high torque

Chronometr wykazał 460fps, a zasięg i celność boska jak dla mnie, z +/- 40m odnotowane trafienia w kartkę A4.

Dziękuje wszystkim za pomoc w dobraniu szczególnie lufy :)

 

 

SP130, BU i 460fps ??? :icon_eek2:

 

Na jakich kulkach??

 

Albo masz bardzo słabą szczelność, albo nie sprawne chrono....

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...