Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ASK201 [APS] - bardzo szybko przestaje strzelać.


Recommended Posts

Witam!

Kupiłem replikę ASK201, lecz napotkałem pewien problem.

Mianowicie- replika strzela tylko, gdy akumulator jest maksymalnie naładowany.

Ze względu na to, mogę wystrzelić około 200 kulek, nie więcej, potem muszę znów rozładowywać i ładować akumulator.

Replika ma Blow-Back'a, czy to może być przyczyną, że przez to trzeba więcej energii na strzelanie?

Link to post
Share on other sites

Jeśli używa stockowego akumulatora, to owszem, na pewno to jest problemem. Gorzej, jeśli używa innego (ostatnio ASK201 na Taiwangunie nie miały już akumulatorów w komplecie), lepszego - wtedy przyczyna może być bardziej skomplikowana. Ale tak czy siak ja również stawiam na akumulator :).

 

Mój egzemplarz po wymianie na Firefoxa 9,6V 1500mAh ożył i potrafi wystrzelić nawet 2000 kulek przy niezłym ROFie. Przy czym od razu mówię, że do Firefoxów trzeba mieć dobrą ładowarkę, bo inaczej szybko zdechną.

 

PS: Mój rekord w liczbie strzałów na stockowym akumulatorze (ładowanym od początku mikroprocesorówką) w tym APSie wynosił 3 strzały.

Link to post
Share on other sites

Próbowałem na kilku akumulatorach- stockowym, FIREFOX 1500mAh 9,6V, jakiś tam stary 8,4V

Może problem jest w tym, że akumulator co prawda rozładowywałem rozładowywarką, ale ładowałem już ładowarką stockową?

Poza tym- jak zdemontować tego BB? Da sie to zrobić bez głębszego rozkręcania repliki? :)

Edited by Kenq
Link to post
Share on other sites

Możliwe że już załatwiłeś sobie pakiet. Jeśli masz znajomych z mikroprocesorową ładowarką to spróbuj na niej naładować jeśli nie to kup jakaś przyzwoitą ale omijaj batimexa. Ewentualnie zmień ogniwa na Lipo. Zakup ładowarki i baterii LiPo wyjdzie ci taniej niż jakiegoś lepszego NiMh które w zimie i niskich temperaturach nie sprawdzają się najlepiej. LiPo radzą sobie znakomicie przy ujemnych temperaturach.

Link to post
Share on other sites

Ładowarka Imax B6.

 

Tyle że to jest zaawansowana ładowarka do wielu różnych pakietów. Owszem bardzo dobra ale cena też nie mała.

 

Zajrzyj na Zbrojownię, SpecShop lub Taiwangun i tam zapytaj jaka będzie ci pasowała Powerbean , Firefox albo inne.

Edited by chris15939
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...