Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kulki 0.33g gunfire


Recommended Posts

Witam.Otóż mam dylemat, jako iż kulki 0.30 są za lekkie do mojej emki postanowiłem kupić 0.33 od gunfire, tylko mam dylemat, ponieważ moje magazynki (hi-cap CA , hi-capy ICS, krótkie midy od MAGA ) są wybredne i z niższej pułki niż guarder nie trawią tzn nie podają kulek (guardery ok a p&j słabo bo tylko takie miałem do testowania.

I tu pytanko czy kulaski gunfire będą lepsze niż P&j i nie będzie problemów z podawaniem? testował ktoś?

Dzięki za pomoc . Pozdrawiam.

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites

Tak czy siak - standardowe kulki Gunfire są gorsze jakościowo od P&J Premium (moja osobista opinia na podstawie celności różnych replik przy używaniu tych dwóch rodzajów kulek), ale w samych magazynkach rzadziej się zacinają. Za to zdarzały mi się na nich zacinki w lufie, co nie zdarza się na P&J Premium.

 

Jeśli masz preckę w replice, to Gunfire unikaj jak ognia.

Link to post
Share on other sites

Bzdury gadacie. U mnie w sklepie na chrono długi czas, bo jakieś 20 tyś, funkcjonowały. Przechodziły jak bajka przez wszystkie magi, wszystkich firm, wszystkie lufy, wszystkich producentów. Zero zacinek w magach, zero w lufach. Jak się ma syf w lufie, bagno i Bóg wie co to się każda lufa zatka.

Link to post
Share on other sites

Tak, masz rację. W świeżo wyjętej z opakowania lufie Systemy, zacinka po wystrzeleniu 20 kulek to coś normalnego. No tak! W końcu nie czyściłem lufy przez te 20 kulek!

 

O innych lufach mi się wypowiadać nie chce, bo jeśli Ty przetestowałeś "wszystkie lufy", to jak widać - o kilka luf za mało.

 

A wystrzeliłem tych kulek więcej niż skromne 20 kawałków, gwarantuję.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Może źle założyłeś gumkę? Patrz po stronie błędu ludzkiego, nie po stronie wadliwego produktu. Nie muszę Ci nic udowadniać, nie muszę Ci skanować kart serwisowych pokazując, że przerobiłem każdą lufę dostępną na Polskim rynku, a wraz ze mną w tamtym okresie GFC, te kuleczki. Może dziadowsko latają, ale nie cięły się nigdzie.

Link to post
Share on other sites

Na innych kulkach się to nie zdarzało. No, ale może po prostu miałem pecha i trafiłem na jakąś dziadowską serię wówczas (niecałe 4 lata temu, mniej więcej 60-80 000 kulek kupione w dość podobnym czasie na potrzeby całej ekipy). Z tymi kupowanymi wcześniej - problemów nie miałem. Później natomiast zrezygnowałem z nich na rzecz P&J Premium. Mi zacinka zdarzyła się raz na wyżej wymienionej precce, i 2-3 razy w stockowej lufie emki z JG (II generacja). Kumplowi z ekipy systematycznie co pewien czas zacinały się w stockowym CM.028. Jedyne problemy z podawaniem przez magazynki występowały w Mk23 z STTI (ale to idzie wybaczyć, bo te magi z tego słyną przy słabej jakości kulek).

Link to post
Share on other sites

To brać czy nie???

Bpo już sam nie wiem,

 

@ MAJOR

 

za lekkie może 0.30 nie są ale na pewno powyżej tego wgmiaru da się wycisnąć większy zasięg z mojej emki ics. Nie przekonam się jak nie spróbuję , tylko się boję o te puste strzały.. ach wybredne te moje magi jak francuskie pieski...

 

gdy kolega kiedyś tam mierzył fps-y to wyszło 460 a teraz jest troszkę więcej bo sam poskładałem wszystko , podczas robienia testu strzykawki , musiałem użyć większej siły aby wykonać cykl tłoka (oczywiścei zatkana dysza wsio nasmarowane)

 

jednak gumka g&g TO CUDO:d wg mnie oczywiście.

I muszę wypróbować te cięższe kulaski..

 

Jeszcze mała prośba do kogoś kto ma kulaski P&J i Gunfire , aby zrobił test na różnych magach , które kulki lepiej się sprawują w poszczególnych magach (podawanie).

u mnie na semi P&j jeszcze lecą jak cię mogę, a seria to już co piąta wylatuje lub w ogóle.. a lepszych kulek o tej wadze nie ma..

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites

To, że Ci się zacinają kulki w magazynkach, to wina tego, że używasz P&J Premium. Na 99%. Te kulki słyną z tego, że bardzo lubią się zacinać we wszelakich magazynkach typu mid-cap. Tak więc najprawdopodobniej nie masz wybrednych magazynków, tylko używasz nieodpowiednich kulek.

 

P&J Premium bardzo ładnie zachowują się w locie, mają zdecydowanie lepsze skupienie od kulek Gunfire, ale po prostu tną się w mid-capach i sporadycznie w innych magach.

 

 

Ja na Twoim miejscu NIE kupiłbym Gunfire - ze względu na ich skupienie. I według mnie, jeśli nie masz więcej jak 500 FPS, to raczej nie ma sensu ładować tam cięższych kulek. Osobiście poleciłbym Ci przesiąść się na kulki G&G 0,3g, lub jeśli chcesz coś tańszego (przypłacisz to nieco skupieniem w dalszej fazie lotu), to również G&G, ale 0,28g. Popytaj, czy ktoś nie mógłby Ci użyczyć kilkudziesięciu kulek G&G 0,3g i sam przetestuj. Wg mnie powinieneś być zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Otóż strzelam aktualnie z G&G 0.30 i z tąd mojea ciekawość... i widzę że mogę więcej wycisnąć z repliki , bo kulka pod koniec lotu także leci do góry a jeszcze jest zapas podkręcania także jest taka możliwość...

 

Mam zapas (tzn zostało trochę 0.28 P&J) i są za lekkie do mojej emki ,zasięg jest gorszy i tor loty także a o skupieniu wypowiadał się nie będę..

 

A z tymki kulkami P&J to inni walą na pejotach i ich magi ,,nie są wybredne,,

może to dla tego że mam komorę ics i jest ona jakaś inna??

 

PS. zacinają się w midach i hi-capach U MNIE, a u innych z teamu jakoś nie ma problemu...

 

EDYTA .żeby rozwiać wątpliwości napiszę od początku

 

Więc tak na samiuśkim początku waliłem z 0.25 P&J , za lekkie , 0.28 P&J za lekkie (z tym że już nie chciały podawać i już mnie to dobijało) jako iż posiadam klamkę i kupiłem do nich 0.25 Guardera to wypróbowałem je na moich magazynkach do emki i jak ręką odjął wszystkie magi podają. Postanowiłem zakupić G&G 0.30 i po obserwacjach i zabawie z HU stwierdzam że wypadałoy zakupić cięższą amunicję, tylko jest problem bo te guardery które są ok zaczynają się od .036... a że są 0.33 Gunfire to nie wiem czy kupić bo boję się o puste strzały.

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites

Aha. Zdaję sobie z tego sprawę... ale nie szkodzi spróbować.

Jeśli ktoś testował gunfire to proszę o wypowiedź , oczywiście dziękuję za wypowiedź pozostałych użytkowników i gdy będą się kończyć G&G 0.30 to zamówię gunfire 0.33 i zdam relację.

I gdy dorwę gdzieś wśród kumpli z teamu chrono to sprawdzę z ciekawości fps-y

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites

Pietia - załadujesz cięższe kulki, stracisz prędkość lotu kulki, zasięg nie wzrośnie, co najwyżej podatność na wiatr się zmniejszy. Załaduj cięższe i postrzelaj a przekonasz się że mam rację. To że masz zapas na hopku nic nie znaczy i bynajmniej nie daje podstaw do wyciągnięcia wniosku że cięższe kulki polepszą Ci zasięg. Kulki dostosowuje się do FPSów a nie po zapasie na hopku.

Link to post
Share on other sites

Pietia - załadujesz cięższe kulki, stracisz prędkość lotu kulki, zasięg nie wzrośnie, co najwyżej podatność na wiatr się zmniejszy. Załaduj cięższe i postrzelaj a przekonasz się że mam rację. To że masz zapas na hopku nic nie znaczy i bynajmniej nie daje podstaw do wyciągnięcia wniosku że cięższe kulki polepszą Ci zasięg. Kulki dostosowuje się do FPSów a nie po zapasie na hopku.

 

 

Jak najbardziej masz racje ale co zaszkodzi spróbowac , pomyślałem że napiszę do gunfire aby wysłali mi próbkę tych kulek(oczywiście odpłatnie) i zobaczymy ale gdyby były markowe 0.32 to bym bez wahania brał.

Ale zobaczymy co z tego wyjdzie i puki co czekam na maila zwrotnego od gunfure.

 

Jeśli nie będzie lepszego efektu (zasięg się nie poprawi ) to dam se spokój.

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...