Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M14 EBR [KART]


Recommended Posts

Mało jest informacji na forum odnośnie EBR'A karta. Pytanie swoje kieruje do użytkowników.

Interesuje mnie tuning tak do 400-420 fps i polepszenie skupienia strzału. Czytałem troche na forum i dowiedziałem się żę ciężko jest dostać

jakiekolwiek części. Jaką lufę i części polecalibyście do takiego tuningu ?

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Z tuningiem EBR-ki wiekszego problemu nie ma.

Stockowy gb i zębatki wytrzymają Ci m140 (i masz 460 fps), ale musisz do tego wymienić łożyska i koniecznie głowicę cylindra.

Lufę możesz założyć praktycznie każdą (albo dedykowaną do m14, albo przerobić jakąkolwiek inną)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 10 months later...

Moja opcja: Jeżeli komora stockowa jest ok ze szczelnoscia to dysza + teflon fix i jest git, do tego uszczelniana glowica tloka , lufa precka od Promyczka i moim zdanie jest ok. GB v.7 wytrzyma m140 wiec 140 od Guardera az się prosi żeby tam siedzieć i wtedy osiągamy wynik ok.440 FPS. Można się jeszcze bawić w uszczelnianie z smarem sylikowanym ale to przy okazji ;]

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 1 year later...

Pozwólcie, że odkopię temat.

 

Czy to:

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?products_id=2132

jest ta sama replika o której mowa w tym temacie? Jeśli nie, proszę mnie odesłać do prawidłowego. A nawet przenieść tego posta, jeśli któryś z moderatorów byłby tak miły :)

 

W kwestii bebechów/tuningu, a zwłaszcza M14stek jestem zielonkawy, więc mam parę pytań.

 

Czy ta M14, do której link podałem, jest dobrą bazą pod cichą, niezawodną i w miarę precyzyjną replikę z około 500 fps?

 

Jeśli tak, to ile mniej-więcej kasy muszę w to wpakować? Co do wymiany? Chcę też wstawić wyciszony zespół głowicy tłoka i cylindra. I przykręcić tłumik.

 

A jeśli nie, to co będzie lepszą bazą? Niekoniecznie M14, ważne żeby to był AEG.

 

Czy do uzyskania dobrego skupienia muszę zamontować lufę dłuższą niż stockowa? Bo 460 jak na snajperkę to trochę mało. Jeśli tak, to jak długą? Bo słyszałem opinie, że w replikach długość lufy nie ma większego znaczenia. Ale nie wiem, ile w tym prawdy. Bardzo by mi odpowiadała ta stockowa krótka lufa, bo jestem człowiekiem niskiego wzrostu.

 

Repliki oczywiście (jeszcze?) nie kupiłem, dopiero tak powolutku zaczynam się przymierzać.

 

Pozdrawiam.

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Da się w KART zrobić 500, jest tylko kilka ale:

1. Wymiana wszystkiego wewnątrz, z zegarkami i silnikiem

2. Olbrzymi problem z doborem odpowiedniej dyszy

3. Jeśli popsujesz popychacz, to żaden nie będzie pasował, trzeba dorabiać

4. Najważniejsze. Gb wytrzyma max sezon. Ja "zuzywam" 2-4 na rok i bardzo ciężko je zdobyć, bo nowych nie ma.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Moja 14-tka ma juz jakieś 4 latka i śmiga jak należy, ma ok 500 , żadnych problemów i doskwierań, ma zmienione zębatki łącznie z silnikową, dodany mosfet, precke, nowa guma. Zero problemów z tym karabinkiem, wiec dziwie sie waszym uwagom dotyczących tego sprzętu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...