Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Chronograf Shooting Chrony M1


Recommended Posts

witam

 

stałem się posiadaczem chronografu (jak w temacie)

początkowo byłem zadowolony (koniec problemów z dokładnym celowaniem w otwór z sensorem itp)

nie testowałem go jeszcze na dworze ale w pomieszczeniu przy rożnym świetle z "daszkami" i bez nich

udaje się zmierzyć tylko niektóre strzały, a kulki muszą być wystrzelone naprawdę nisko nad sensorami aby je wychwycić

 

czy ktoś się bawił tym chronometrem, czy one tak mają czy ja nie umiem z niego korzystać

i sprawa druga widziałem zdjęcia z doświetleniem sensorów czy dodatkowe światłą z góry coś dają

czy po postu jest to badziew

Link to post
Share on other sites

Miałem to chrono i sprzedałem.

 

Przy sztucznym oświetleniu lubi się gubić. Kombinowałem z diodami ale wtedy zupełnie oszalało. Prawdopodobnie trzeba dobrać odpowiednie.

 

U mnie jako doświetlenie dobrze spisywały się normalne żarówki nad bramkami ustawione na statywach od lamp foto. Jednak mimo to zdarzały się błędne pomiary, tzn nierealistyczne skoki prędkości.

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Posiadam chrono M1 i zauważyłem że strzelając z wiatrówki nie ma żadnych problemów z pomiarem, strzelając z repliki asg pomiar jest ciężki do uzyskania , problem znika gdy zastosuję oświetlenie - dwie małe lampeczki na diodach (takie po 3 pln ). Z ciekawości zakupiłem ostatnio chronograf Elite Force dokładnie to - http://www.comando.pl/chronograf-elite-force,id2696.html , działa bardzo dobrze i nie trzeba stosować kombinacji z oświetleniem , pomiary są identyczne w przypadku Chrony M1 jak i Elite Force .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...