Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36C (K306) A.C.M.


Recommended Posts

Coraz częściej trafiam na aukcje takiego oto cuda: http://allegro.pl/show_item.php?item=1900861806

Link bardziej sklepowy: http://bbmax.com.pl/replika-elektryczna-karabinu-g36-k306-p-69.html

Według opisu jest to G36C (nawet tak wygląda), model K306 produkcji A.C.M.

A.C.M. chyba większość kojarzy z taniego, chińskiego szpeju, który to różnie jest uszyty - raz równiej, raz krzywiej... Dlatego ciekaw jestem, ile warte są te repliki? Jest to taniość, w którą lepiej pieniędzy nie wkładać, czy może jeśli ktoś będzie strzelał sporadycznie to może próbować.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

To jest JG. Po prostu nowsza sera JG w Polsce ma taką nazwę. Przynajmniej tak wynika z moich porównań.

Może temat już wygasły. Kupiłem w tym roku, chyba we wrześniu G36C od ACM, właśnie bez gwarancji na allegro. Powiem wam że wszystko działa, batka stockowa wytrzymuje na pare godzin strzelania, co prawda wymieniłem gumkę w hu ale to tyle wewnątrz jak na razie. Fakt bez gwarancji nie opłaca sie kupować ale z gwarancją i tak bym sie nie bawił z jakimś śmiesznym serwisem i przesyłką, nie mówiąc że zrezygnowałbym z tuningu za który chyba każdy sie zabiera. Co do wartości repliki, no cóż teraz w zimie kosztują 350 zł, ja kupiłem za ponad 420 i w takiej cenie był AK od JG (w takim razie sprzęt porównywalny przynajmniej cenowo) i jest pewnie teraz, czyli ACM to tani chiński sprzęt ale mi służy, nie polecam nikomu ani nie odradzam aczkolwiek jestem zadowolony.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

ACM to skrót od All China Made. Czyli innymi słowy, jak już kiedyś pisałem, ładnie ubrane w słowa "Made in China".

 

I w tym wypadku jest to nic innego jak replika JG.

 

Niekiedy sprzedawcy z tych czy innych powodów wolą wrzucić wszystkich chińskich producentów do jednego worka. Możesz się również spotkać z innymi oznaczeniami jak MiC (Made in China), albo choćby WwCh (Wyprodukowano w Chinach). Ale na przestrzeni ostatnich miesięcy zdecydowanie najbardziej przyjął się skrót ACM.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...