Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka optyka do ump45?


Recommended Posts

Witam!

Standardowe przyrządy celownicze (szczerbinka i muszka) już mnie nudzą i pomyślałem, że trzeba to zmienić. Problem w tym, że nie wiem na co. To moja pierwsza poważna replika, więc proszę się nie śmiać z głupich pytań :-).

1. Przede wszystkim co powinienem wybrać: kolimator czy jakąś małą lunetę? Możecie krótko opisać co i w jakich warunkach bardziej się przydaje? Z czego łatweij się celuje? Aha, zapomniałbym - Replika jest bardziej do lasu niż do cqb.

2. Przeglądałem zdjęcia umg w dziale "zdjęcia" (link tutaj http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/83770-ump/ ). Jeden z użytkowników miał zamontowany kolimator "EOTech 552". Czy to by była dobra propozycja?

3. Patrzyłem na oferty sklepów internetowych. W działach "optyka" często przewijały się kolimatory "EOTech 551, 552 i 553". Jaka jest różnica pomiędzy każdym z nich? Który byłby najodpowiedniejszy do ump45?

4. Rozumiem, że do kolimatorów potrzebne są małe, oddzielne baterie, a do lunety nie?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi. I jeśli kogoś uraziłem tak niskim poziomem wiedzy, to przepraszam :wink: . W końcu każdy kiedyś zaczynał.

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Kolimator, wg mnie najlepiej pasuje EoTech. 552, 551, 553 to oznaczenia modelu. Różnią się delikatnie kształtem, długością, czasem rodzajem baterii. Wygoogluj, weź taki jaki Ci się najbardziej podoba.

Link to post
Share on other sites

Dzięki chłopaki za szybkie odpowiedzi. No to wybór padł na EOTecha 552.

 

Mam jeszcze jedno pytanie zanim go wezmę. Której firmy najlepiej go kupić? Z tego co wyczytałem najlepszy jest G&P (ale mogę się mylić). Tak więc:

1. Której firmy jest najlepszy?

2. Czy firma w ogóle ma znaczenie? Ma to odbicie w jakości wykonania, albo trwalości czy "przeżywalności"? Bo znalazłem np. 552 od G&P za 500 zł i 552 od A.C.M. za 250 zł. Skąd tu taka różnica?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...