Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam , mam w moim akm (cm.048m) wtyki deans , przez co nie mogę zastosowac zwykłego akumulatora (tego ze "stockowym" wtykiem) . Mam pytanie - czy mogę te wtyki wyciąc , a w ich miejsce zainstalowac (jak by to określic - po "wiejsku" , skręcając kabelki) wtyki zwykłe (stockowe) - czy to będzie dobrym rozwiązaniem ? W tym jestem "zielony" .

 

ps.przeszukiwałem forum i nie znalazłem odpowiedzi .

 

pozdrawiam

Edited by Perski102
Link to post
Share on other sites

Witaj.

Nie, nie możesz. W replice zostaw deansy, wymień wtyki w batce z tamiy'i na deansy. Jak to zrobić? Odcinasz stare wtyczki od batki (po jednym, nie 2 na raz bo będzie zwarcie, poprzez nożyczki, szczypce itp.), potem zakładasz na kabelki kawałek rurki termokurczliwej a następnie lutujesz kabelki do wtyczki (zwróć uwagę gdzie ma być + a gdzie -). Na koniec zsuwasz rurki termokurczliwe na luty i za pomocą zapalniczki ogrzewasz rurkę przez co się kurczy.

 

Jak masz już deansy to nie opłaca się ich wymieniać na tamiyę. To tak jakbyś kupił używaną replikę z precką i dobra gumką i wymienił je na stocki.

Edited by you-dash
Link to post
Share on other sites

Jednak zdecyduję się na zwykłe wtyki ( już wiem gdzie - i + ) - dlaczego ? Dużo komplikacji (wtyki , ładowarka , akumulator) !!! Więc mam kolejne pytanie - czy przecięte kabelki , można połączyc z przeciętymi kabelkami zwykłej wtyczki (mam od starej repliki) - i oczywiście potem owinąc izolacją ? Czy TRZEBA je lutowac ?

Edited by Perski102
Link to post
Share on other sites

Trzeba je lutować. Jak chcesz je skleić izolką lub poskręcać to będzie to bardzo nie trwałe połączenie i na pewno z czasem je zlutujesz bo ciągłe rozłączanie się batki będzie irytujące.

Zlutowanie 2 kabelków trwa dosłownie chwilę, po co więc kombinować ze skręcaniem itd.?

 

Wymiana na deansy to żadna komplikacja. Idziesz do sklepu elektronicznego lub modelarskiego, kupujesz 2 wtyczki, lutujesz jedną do ładowarki, drugą do batki. Cała ta operacja trwa nie więcej niż 5-10 minut nie wliczając w to pójścia do sklepu.

Edited by you-dash
Link to post
Share on other sites

You-dash, Ty chyba nie rozumiesz. Kolega nie pytał o przewagę deansów nad stockowymi tylko jak je wymienić.

 

Lutuje sie dość prosto. Najpierw sobie lekko skręć kabelki, potem grot lutownicy maźnij kalafonią, nagrzej nim kabelki i przyłóż cynę. Cyna sama wpłynie tam gdzie powinna. aha, kabelki świeżo po odizolowaniu najlepiej się lutuje.

Link to post
Share on other sites

omg ;]

 

Podłączasz ją do prądu, musisz mieć cynę pod ręką i kalafonię

Jeśli lutownica sie nagrzeje zamaczasz koncowke lutwnicy w kalafoni (z umiarem), potem roztapiasz na koncówke lutownicy cynę, lutownice z roztopiona cyna dotykasz kabelków które chcesz zlutować tak aby je połaczyć (jak lut bedzie ładny to jest super jak brzydki to jest dobrze) pamietaj aby przed lutowaniem nasunąć rurkę termokurczliwa bo jej potem juz nie nałożysz.

 

You-dash, Ty chyba nie rozumiesz. Kolega nie pytał o przewagę deansów nad stockowymi tylko jak je wymienić.

 

Lutuje sie dość prosto. Najpierw sobie lekko skręć kabelki, potem grot lutownicy maźnij kalafonią, nagrzej nim kabelki i przyłóż cynę. Cyna sama wpłynie tam gdzie powinna. aha, kabelki świeżo po odizolowaniu najlepiej się lutuje.

Dokładnie odizoluj kabelki w ostatniej chwili bo jak jest ciut tłusto to gorzej chwyta ;]

Link to post
Share on other sites

Dexter, oczywiście, że rozumiem, ale gdyby ktoś Tobie napisał, że ma 800 na boczniaka i chce kupić coś od WE lub SG to byś mu polecił jedną z tych firm czy napisał, że lepiej jakby kupił TMa? :P

Skoro ma już w replice deansy to czemu miałby nie wymienić ich w batce i ładowarce? Nie ważne czy wybierze Tamiyę czy deansy i tak czeka go lutowanie, więc w obu przypadkach to samo, dlatego mimo wszystko jestem za wydaniem 5zł na deansy i ich wymianę bo są dużo lepsze od stockowych wtyków.

Link to post
Share on other sites

Owszem napisał, że przez to, że jest dużo komplikacji, ale przecież wymiana deansów na tamiyę lub na odwrót to ta sama robota i te same komplikacje.

 

Z resztą nie ważne. Widzę, że zamiast go uświadomić, że lepszym wyjściem jest wymiana tamiyi na deansy z racji tego, że deansy są dużo lepsze to po prostu przytakujesz a wręcz odciągasz go od tego pomysłu. Rozumiem, to jego sprawa i kij nam do tego, ale skoro wiemy coś o czym on nie wie i wyjdzie to jego replice na dobre to czemu mu o tym nie wspominać?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...