Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam. Posiadam już dość stary model mp5 cymy a mianowicie cm.027. Stwierdziłem, że fajnie było by ją z czasem ulepszać i wymieniać poszczególne podzespoły. I tu mam pytanie do was. Co w jakiej kolejności należałoby wymieniać? Na pewno usłyszę że nie warto i, że lepiej kupić już cm.028 czy inne modele różnych firm. Bardziej traktuję to jako zabawę, ale i patrząc na ceny poszczególnych części nie wydaje mi się to jakąś dużą przesadą złożenie samemu całej repliki. Z góry dziękuję za wasze odpowiedzi, podpowiedzi i komentarze. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Pamiętam, że w dość podobnym czasie miałem okazję 'przemacać' CM.027 i M5 (MP5) od JG. Prawdę powiedziawszy nic nie wskazywało na to, jakoby miały to być te same repliki. Również osiągi MP5 od JG były sporo lepsze od osiągów CM.027.

 

Z tego co wiem - w ofertach sklepów jakiś czas temu pojawiło się coś w stylu drugiej generacji CM.027 - W roku 2007, kiedy CM.027 było bardzo popularne - z tego co pamiętam repliki te miały prędkość wylotową na poziomie 270-280 FPS. Natomiast od momentu kiedy pojawiły się z powrotem w sklepach (1-2 lata temu?) ich prędkość wylotowa podawana jest w zakresie 330-350 FPS, co wskazuje na to, że w replikach są poczynione jakieś zmiany. Pytanie teraz, czy te zmiany robione były przed producenta repliki (Cymę), czy sklepy zmieniały części na własną rękę (bo jak tu inaczej w dzisiejszych czasach sprzedać chińską replikę mającą mniej niż 300 FPS za ponad 300 złotych?). Jeśli to sklepy zmieniały jakieś części z pierwotnej konfiguracji - to prawdopodobnie niewielkim kosztem można tą replikę dostosować do tych 330-350 FPS. W innym wypadku myślę, że tuning tej repliki by był opłacalny - powinien się ograniczyć wyłącznie do zmiany gumki hop-up.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...