Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dziwna sytuacja z bateriami


Recommended Posts

Witam

 

Mam pytanie na które ktoś może poda mi odpowiedź dlaczego dzieję się tak, że po podłączeniu baterii 9,6v 2000mAh od Firefoxa która ma napięcie obecnie 10v - czyli jak by rozładowana, replika nie strzela, ale gdy podłącze stockową baterię 8,4v 1200mAh naładowaną do 9,7v to replika strzela normalnie. O co tutaj chodzi ? Podkreślam, że dzisiaj strzelałem na tej batce od Firefoxa i wszystko było tak jak powinno być - żadnych zacinek czy problemów z baterią.

Link to post
Share on other sites

po podłączeniu baterii 9,6v 2000mAh od Firefoxa która ma napięcie obecnie 10v - czyli jak by rozładowana, replika nie strzela

 

Niesamowite, rozladowana bateria nie dziala...

 

 

gdy podłącze stockową baterię 8,4v 1200mAh naładowaną do 9,7v to replika strzela normalnie.

 

Kolejna niesamowita rzecz, naladowana bateria dziala oO

 

Jaka ladowarka?

Link to post
Share on other sites

Według mnie to rozładowana bateria 9,6v (rozładowana - o napięciu w granicy 9,6-10) powinna móc dalej dać napięcie odpowiednie do strzelania - przecież ma takie same napięcie co naładowana bateria 8,4v. Nie jestem dobry z elektroniki ale tak mi się zdaję, jeżeli się mylę proszę mnie poprawić i ewentualnie wyjaśnić dlaczego tak nie jest. Zaś co do ładowarki to używam póki co zwykłej stockowej.

Link to post
Share on other sites

Jedyne co wymyśliłem to, to że bateria nie zależnie jakie ma napięcie czy 7,2; 8,4 ; 9,6 czy jakie tam jeszcze - musi być naładowana do napięcia jakie potrzebuje żeby mogła poruszyć zębatkami - np. dla 9,6 będzie to około 10,8v i jeżeli bateria ma swoje wyjściowe napięcie to mimo że ma tyle samo co naładowana 8,4 nie ruszy tłokiem, dobrze rozumiem czy się mylę ?

Link to post
Share on other sites

Rozładowana bateria 9.6V powinna mieć ok 8.5V (1-1.1 na ogniwo). Naładowana - 11.5V (1.4-1.5 na ogniwo).

Może po prostu ta 8.4 jest mniej wyeksploatowana i lepiej znosi obciążenie.

 

Przejście kilku pełnych cykli na dobrej ładowarce może pomóc, a na pewno nie zaszkodzi.

 

PS Smacznego: http://www.fuw.edu.pl/~jt/akumulatorki.html

Edited by Akkenoth
Link to post
Share on other sites

Więc tak:

użyłeś bateri 9,6v ale takowa bateria po nałdowaniu ma min 10,8v (jakby jedno ogniwo więcej) która nie będąc naładowana daję większy prąd niż naładowana batka 8,4v.

a używając bateri 8,4v która naładowana daje min 9,6v uciągneła bo była naładowana :)

JAk byś wzioł naładowaną 8,4v a nie naładowaną 9,6v to 8,4v będzie działać na 9,6v nie :) Rozumiesz ?

Link to post
Share on other sites

Ta bateria jest nowa, została użyta po raz pierwszy i obecnie ma napięcie równe 10v i nie da rady strzelić.

 

Nowa to ona była zaraz po wyprodukowaniu a ile leżała na półce i do ilu spadło napięcie to tylko ona wie.

Pakiet może mieć padnięte któreś ogniwo lub dwa ,może zgrzewy na blaszkach pościły i parę innych rzeczy.

Jeżeli masz możliwość to reklamuj pakiet.

Myślę ze pakiet 9.6V ładujesz odpowiednia ładowarka a nie stockowa dla baterii 8,4V ?

Link to post
Share on other sites
czy jest możliwość, że ta bateria 9,6v jak jest nienaładowana może nie strzelić, bo na pierwszy rzut oka to ma przecież taki sam woltaż co naładowana 8,4v która daje radę ;)

A wiesz oczywiście, że to nie sam woltaż decyduje czy akumulator jest naładowany czy nie?

 

I tak jak już Ci mówili - to, że te dwa akumulatory mają podobne napięcie w tym momencie jest wynikiem tego, że 9,6V ma jedno ogniwo więcej.

 

Możliwe jest również, że po prostu uszkodziłeś pakiet, np. na wskutek ładowania złą ładowarką. Tym bardziej, że akumulatory Firefoxa są wydajne, ale bardzo wrażliwe na to, czym się je ładuje.

Link to post
Share on other sites

To takim napięciem się nie sugeruj. Możesz spróbować podpiąć akumulator pod jakąś 12V żarówkę na chwilę i wtedy zmierzyć jej napięcie - jeśli będzie w przedziale 7-8V, tzn. że akumulator jest już rozładowany i replika ma prawo na nim nie strzelać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...