Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mit o pękającym gareboxsie V2


Recommended Posts

Jakie są dopuszczalne (bezpieczne) temperatury otoczenia ?

Wiem że pytanie dziwne ale może ktoś się z tym spotkał.

Dla jednego niska temperatura to 5*C dla innego -15*C ?

 

Czy istnieje jakaś temperatura graniczna czy coś w tym stylu ?

Szukałem kiedyś informacji o tym ale nic nie znalazłem.

Ale skoro jest temat o pękającym V2 to myślę że to też go dotyczy...

Link to post
Share on other sites

Ciężko powiedzieć. Ja moją pierwszą replikę (3 gen. JG) katowałem na full auto przy średnio -15 stopniach, przez całą zimę - 2 hi-capy co weekend... po 3 latach replika (teraz w posiadaniu kolegi) dalej śmiga.

Edited by Terkov
Link to post
Share on other sites

To wszystko kwestia jakiego stopu użyto, jego jakości (a w chińczykach wiadomo - loteria). Do tego też obciążenia (M100, to nie to samo co M150) oraz jak strzelasz (czy skurcz palca na auto, czy krótkie serie, czy semi only). Nie zapominajmy o rodzaju głowicy (wyciszone mniej obciążają szkielet). Tak można pewnie jeszcze parę elementów wymienić. Jest po prostu za dużo czynników na to wpływających i podejrzewam, że nie da się jednoznacznie określić.

Link to post
Share on other sites

Osobiście katowałem V2 od G&P w niskich temperaturach (do -20*C) ze skurczem palca na SP120 i całkiem fajnym ROFie, w tej chwili eMka ma rok i wszystko śmiga. Generalnie każdy szkielet kiedyś pęknie, V2 są słabsze od V3 ale nie znaczy to, że V2 padnie po 3 seriach. Wpływ na pękanie GB ma poza tym co napisał Sterylizator jeszcze waga tłoka. Metalowa i mocno dociśnięta do GB komora HU przejmuje część obciążenia - chodzi o przeniesienie go na body repliki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...