Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Mam pewien problem z magazynkiem. Jakiś tydzień temu zakupiłem CM.028 Dzisiaj wyszedłem żeby go przetestować. Po jakimś czasie coś się stało z magazynkiem (gdy był już prawie pusty). Gdy wyjąłem magazynek i było w nim jakies 15-20 kulek i były w tym "podajniku" (tam gdzie sie kręci tą korbką czy co to jest) to jak go odwracałem to te kulki tam latały. Stało się to gdy wsadziłem magazynek i był taki dźwięk jakby coś się rozkręcało. Podejrzewam że to sprężyna wypadła i teraz pytanie do was. Jak mogę to naprawić? Czy da się to naprawić?

Link to post
Share on other sites

Sam zauważysz. Zazwyczaj w momencie, kiedy zaczyna się większy opór przy kręceniu - wtedy warto przestać kręcić. Ile obrotów - zależy od magazynka. Pamiętaj, że możesz go dokręcać w każdej chwili. W magazynkach, z którymi najczęściej się spotykałem - jedno przekręcenie zębatką powoduje załadowanie około 2-4 kulek. Nakręć magazynek aż będziesz czuł większy opór i sprawdź ile kulek magazynek będzie w stanie podać bez ponownego kręcenia zębatką. Potem obróć zębatkę ze 2-3 razy i sprawdź ile kulek znowu możesz wystrzelić. Nie będziesz miał problemów z ustaleniem ile obrotów jest potrzebnych do "nakręcenia" magazynka. Po części pisałem o tym w linku, który Ci podałem.

Link to post
Share on other sites

Zależy. Jak czujesz, że jest opór to pokręć jeszcze jakiś moment i tyle. Tylko nie można przesadzić, raz dałem kumplowi to kręcił jak szalony, że w końcu musiałem magazynek rozebrać bo sprężyna się zablokowała :P. Robi to się na wyczucie.

Edited by MrOsamaful
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...