Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

LEUPOLD i jego kopię, czyli - chcę mieć ładną lunetę, nie chcę dużo płacić.


Recommended Posts

Dosłownie jak w temacie, lepiej tego nie ujmę. ;) Od zawsze strzelam z mechanicznych, jednak naszła mnie chęć, by trochę przyszpanować. Chce kupić lunetę, która będzie lansersko wyglądała, nie będzie miała krzyża jak w chińskich kopiach. Radzieckie już mam, dlatego teraz szukam czegoś kapitalistycznego. Najlepiej, gdyby była to wizualna kopia Leupolda M1, ewentualnie M3. chodzi mi o specyficzny kształt tubusu.

 

Podobają mi się te trzy:

 

http://www.tarcza.pl/index.php?p2,celownik-snajperski-blog-3-5-10x40-long-range-z-krzyzem-mil-dot-ir-i-boczna-paralaksa

https://www.taiwangun.com/optyka/lunety/luneta-m3-3-5-10x40-z-podswietlanym-krzyzem-duplex-a-c-m.html

https://www.taiwangun.com/optyka/lunety/luneta-m3-3-5-10x50-z-podswietlanym-krzyzem-acm.html

 

Luneta będzie rzadko używana. Nie potrzebuję wodotrysków. Dlatego zwracam się do Was - czy są to najtańsze dostępne kopie leupoldów? Najbardziej pasuje mi ten blog, jednak tani (jak na realia asg i to, jak często będę z niego korzystać) nie jest.

 

EDIT:

 

Oczywiście nie jest dla mnie barierą granica Naszego pięknego, drogiego kraju, więc jeśli w HK są bardziej opłacalne kopie - nie bać się sugerować. Szukam czegoś JAK NAJTANIEJ. Jeśli macie namiary na używki - tez wchodzą w grę. ;)

Edited by Lesio
Link to post
Share on other sites

To ma tyle samo wspólnego z BSA jak i z Leupoldem. Natomiast jeżeli tylko dla looku kupujesz to najtańszą, Jeżeli będziesz chciał troszkę z tego strzelać fundnij sobie Bloga. Jest chyba najlepszy z nich. Niewiele ale najlepszy.

Jeżeli natomiast nie spieszy ci się z zakupem poszukaj na egunie. Trafiają się czasmi bardzo ciekawe okazje.

Link to post
Share on other sites

To ma tyle samo wspólnego z BSA jak i z Leupoldem. Natomiast jeżeli tylko dla looku kupujesz to najtańszą, Jeżeli będziesz chciał troszkę z tego strzelać fundnij sobie Bloga. Jest chyba najlepszy z nich. Niewiele ale najlepszy.

Jeżeli natomiast nie spieszy ci się z zakupem poszukaj na egunie. Trafiają się czasmi bardzo ciekawe okazje.

 

Jednak przy obecnych kursach walut coraz ciężej jest o zagraniczną okazję. ^^ No nic, jeśli nie trafi się nikt, kto nie znajdzie/nie zna tańszej lunety niż te z TG, to bierę BLOGa.

 

EDIT:

 

znalazłem jeszcze KA: http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=5897 , ale coś czuję, że to najzwyklejszy chinol, tylko sprzedawany w cenie BLOGa.

Edited by Lesio
Link to post
Share on other sites

Niekoniecznie. Ja na kałaszu mam niski dwuczęściowy i spokojnie daje radę. na warriorze mam średni też dwuczęściowy i też daje radę. Na eMce był jednoczęściowy LaRue (ale tylko dla lansu bo i dwuczęściowy też dawał radę). Ale jezeli wygląd wchodzi w grę to nic już nie marudzę (choć tu polecę LaRue mimo że drogi)

 

A tak ogólnie to: do SWD potrzebny Ci montaż niski (średni i wysoki są bardzo niewygodne podczas celowania), do m14 średni albo wysoki. Natomiast do MP5 to nie wiem czy nawet na wysokim Ci wejdzie ta luneta między muszkę a przeziernik (nie mam w tej chwili podstawy żeby sprawdzić)

Link to post
Share on other sites

Niekoniecznie. Ja na kałaszu mam niski dwuczęściowy i spokojnie daje radę. na warriorze mam średni też dwuczęściowy i też daje radę. Na eMce był jednoczęściowy LaRue (ale tylko dla lansu bo i dwuczęściowy też dawał radę). Ale jezeli wygląd wchodzi w grę to nic już nie marudzę (choć tu polecę LaRue mimo że drogi)

 

A tak ogólnie to: do SWD potrzebny Ci montaż niski (średni i wysoki są bardzo niewygodne podczas celowania), do m14 średni albo wysoki. Natomiast do MP5 to nie wiem czy nawet na wysokim Ci wejdzie ta luneta między muszkę a przeziernik (nie mam w tej chwili podstawy żeby sprawdzić)

 

Tu właśnie wygląd wchodzi w grę - jak już wydaję 3 stówy na lunetę, to nie będę żałował montażu, choć wiadomo - LaRue to większy szpan, ale ja szukam skośnego. :) Na MP5 nie będzie problemu, bo mam zamiar demontować muszkę i przeziernik (założę ostry, albo w ogóle bez).

Link to post
Share on other sites

Doczytałem takie coś na tarczy.pl "Luneta może się nieznacznie różnić wcięciami na wieżach do regulacji i kole paralaksy". Jest to jedyna rzecz, jaka różni zewnętrznie ją od tańszych kopii, stąd sam nie wiem czy warto ryzykować - jeśliby mi przesłali te shity z alibaby.com za 50 dolców, to bym nawet nie miał jak poznać...

Link to post
Share on other sites

Bo ma ciut lepsze szkła. A przynajmniej tak się wydaje.

 

Dobra, no to idę w BLOGa. Kumpel ma zamiar kupić tego z alibaby, więc sobie jakość porównam. Za tym drugim przemawiają pełne oznaczenia Leupolda.

 

No nic, w takim razie temat uważam za zamknięty. :) BARDZO dziękuję wszystkim za pomoc.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...