Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaki dobry Lipo kupić?


Recommended Posts

Witam , mam w najbliższych planach kupić dobry Lipo wraz z ładowarką do G36k od CA. Myślę na 7,4V. gdyż karabinek nie posiada wzmocnionych części by karmić go 11.1 V. Jaki Lipo o takim napięciu będzie wystarczająco dobry? Silnik wymieniłem na Max Speeda Elementa.

Link to post
Share on other sites

Preferuje pakiety z wyższą wydajnością prądową - czemu? Pisałem już o tym.

Kwestia kolejna, która wybadałem podczas kilku testów co do li-poli - nie nadają się do replik. Ogólnie żadem akumulator nie nadaje się do repliki. Chyba tylko kwasowe z samochodu :)

Dlaczego ? jak ktoś zechce to opisze moje spostrzeżenia.

Link to post
Share on other sites

Już wyjaśniam.

żaden akumulator z dostępnych na rynku (asg i modelarskich) nie lubi rozładowania ciągłego.

Do testów użyłem ok 7 akumulatorów rożnych producentów i pojemności jak i wydajności prądowych.

Każdy z nich, przy rozładowaniu ciągłym prądem 10A (czyli mniej niż replika) grzał się. Pakiet 14,8V 5000mAh o wydajności 30/60C był wręcz gorący, że nie dało się go utrzymać w ręku. Inne tak samo. Następnym krokiem było ładowanie pakietów prądem 1C (dla każdego osobno). Kolejno każdy z akumulatorów został podłączony pod regulator do urządzenia które tez brało 10A. Akumulatory były zimne. Kwestia jest taka:

Akumulator może dać z siebie te 100 czy więcej amper, lecz jeżeli będzie pobierany prąd impulsowo a nie ciągle jak w replice. Ciągłego obciążenia tez może dać te 100A ale szybko by spuchł lub uszkodził się w inny sposób.

Nie tylko dotyczy to li-po lecz wszystkich akumulatorów: ni-cd, ni-mh, li-pol, li-fe.

Głównym zadaniem aby nie niszczyć akumulatorów w ten sposób jest zastosowanie regulatora, któy będzie pobierał prąd impulsowo a replika działa w sposób ciągły.

Podobnie jest z mosfetami. Będą zdychać bo nie są one przystosowane do ciągłego poboru prądu tylko impulsowego.

Lecz dla wszystkich mam dobra nowine, trwajatesty i prace ulepszajace nad regulatorem do silnika szczotkowego, wczepianego miedzy batkę a styki, któy bedzie działał on/off, pobierał prąd impulsowo z baterii a sprawi że replika bedzie działać w sposób prawidłowy. Za równo będzie dbał o baterie (prawidłowy przebieg procesu rozładowania), jak i o styki który będą służyć tlkyo za załaćzenie regulatora (prąd na stykach mniej niż 0,01A).

Link to post
Share on other sites

Zawsze można próbować z silnikiem beszczotkowym. Zapewne producent silniczków takich na potrzeby ASG dużo by zarobił odpowiednio przekonując do swojego projektu. No i rzecz jasna, ciekawe obserwacje i testy, trzeba by się nad tym rzeczywiście zastanowić a z drugiej strony czy brak regulatora powoduje jakieś szczególne szkody? Ani kable ani bateria ani silnik mi się nie spaliły, batka nigdy nie była gorąca (lipol) nawet po długim ostrzale, rozgrzewał się tylko mosfet ale jak dotąd po roku użytkowania nie było problemów. Więc nie sądzę by trzeba było panikować.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...