Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

poszę o pomoc w wyborze M16


Recommended Posts

Proszę o pomoc w wyborze dobrej repliki z serii M

 

Nie zależy mi na kierowaniu się firmą ale jakością i wykonaniem podaje opis 3 broni bez podawania nazwy producenta.

 

1. M16A4 z frontem typu Free Float

Skrócona charakterystyka repliki:

- zwiększona prędkość wylotowa (sprężyna M120),

- hop-up o konstrukcji znanej z replik Tokyo Marui,

- wzmocnioną obudową napędu z 9mm łożyskami kulkowymi,

- korpus otwierany w sposób zgodny z oryginałem

 

Materiał - ABS + METAL

Pojemność magazynka - 350

Długość - 1002mm

Długość lufy - 509mm

Waga - 3324g

Systemy - Hop-UP

Prędkość wylotowa - 420 fps

łożyska - kulkowe 9mm

zasilanie - akumulatory large 8,4-9,6V oraz Li-Po 7,4V

 

2. M16A4 M5

Dane techniczne:

materiał - stal/magnez/aluminium/cynk/tworzywa sztuczne

długość całkowita - 1008mm

waga - 3180g (bez amunicji i baterii)

długość lufy - 510mm

prędkość wylotowa (średnia) - 360fps

pojemność magazynka - 450

numer seryjny - unikalny

lufa - precyzyjna 6,04mm

łożyska - kulkowe 8mm (nowy model)

zasilanie - akumulatory large (8,4-9,6V 2400-4500mAh)

 

3. M16

Dane techniczne:

materiał - stal/magnez/aluminium/cynk/tworzywa sztuczne

długość całkowita - 870mm

waga - 2898g (bez amunicji i baterii)

długość lufy - 366mm

prędkość wylotowa (średnia) - 340fps

pojemność magazynka - 450

numer seryjny - unikalny

lufa - precyzyjna 6,04mm

łożyska - kulkowe 6mm

zasilanie - akumulatory large (8,4-9,6V 2400-4500mAh)

Link to post
Share on other sites

Proszę o pomoc w wyborze dobrej repliki z serii M

 

Nie zależy mi na kierowaniu się firmą ale jakością i wykonaniem podaje opis 3 broni bez podawania nazwy producenta.

 

Większego kretynizmu dawno nie słyszałem.

 

A "stal" w M4 czy M16 to uświadczysz chyba tylko w bajkach dla zielonych. No chyba, że stalowy selektor ognia albo klapka wyrzutnika łusek pozwalają na pisanie stlai na pierwszym miejscu użytych materiałów.

Link to post
Share on other sites

Firma = jakość produktu i wytrzymałość ;)

I jaki fundusz chcesz wydać na replikę ?

 

To oczywiście też nie jest prawda. Ale jednak są firmy, które robią ZAWSZE lub w 90% dobre repliki. Więc zabawa w "nie napiszę firmy i modelu, tylko dam jakieś nic niemówiące dane, którymi podniecać się może tylko zielony" jest naprawdę głupie.

Link to post
Share on other sites

ludzie wyrabiają sobie opinie na temat marek nie zawsze i nie do końca słusznie, a potem uważają że wszystkie modele danej firmy są super co często okazuje się pomyłką. Dlatego wole opinie o bebechach a nie o marce.

 

nr 1 LMT Defender Patrol R.I.S. (M16 RAS FreeFloat) ASG/KWA

nr 2 GR16 R5 (M16A4 M5) G&G

nr 3 GR16 R4 (M4) G&G

Link to post
Share on other sites

Żeby dać opinię o bebechach trzeba mieć opisane bebechy. ;) A nie jakieś bajki w stylu "hop up marui system".

 

Podałem pełen opis podany przez sklep, ale żeby nie było już problemu również pełną nazwę oraz firmę.

Może tym razem wyrazisz swoje zdanie o konkretnych modelach,

 

CzoRtt chce przeznaczyć to do 1000 - 1500 zł

Edited by charon83
Link to post
Share on other sites

charon83 - Tak jak to Lesio już napisał, beż szczegółowych informacji nie można odpowiedzieć na Twoje pytanie poprawnie, a przynajmniej uczciwie.

 

Każda Firma ma jakieś swoje słabe i mocne strony. Każdy z modeli jest efektem pewnego rozwoju konstrukcji (lub wprost przeciwnie - regresu).

 

W przypadku opisywanych przez Ciebie replik mogę co nieco opowiedzieć ci o nich z praktycznego kontaktu:

 

nr 1 LMT Defender Patrol R.I.S. (M16 RAS FreeFloat) ASG/KWA

To dobrze znana SR12 KWA. Dzięki współpracy z firmą ASG wzbogaciła się o ... napisy i oznaczenia zgodne z oryginalną ostrą M16.

Konstrukcyjnie jest to bardzo dobra replika. Ma "niezniszczalny" GB KWA wytrzymujący naprawdę mocne sprężyny i tuningi mocowe.

Jestem drugim użytkownikiem takiej SR-12, "zrobionej" na 520 FPS. U mnie replika od czasu zakupu przemieliła tylko 2500 - 3000 sztuk BB. Pomimo tak "wielkiej mocy" można z niej spokojnie strzelać seriami (byle o rozsądnej długości. Niestety czeka mnie wymian silnika, fabryczny powoli kończy swój żywot i zaczyna się grzać przy intensywnym strzelaniu. Komora HU (dzielona) wbrew pozorom nie jest takim przekleństwem losu jak dwuczęściowe komory wczesnych Boyi lub PJ. Jest bardzo precyzyjnie wykonana, ale wymaga naprawdę wysokiej jakości gumek. Na gumkach KWA (nie tylko stokowych, ale również czasem osiągalnych w necie) sprawuje się perfekcyjnie. System HU wymaga oczywiście poza precyzyjnym montażem również spędzenia odrobiny czasu na strzelnicy w celu jego dokładnej regulacji.

Co do wytrzymałości i precyzji wykonania części zewnętrznych również nie mam zastrzeżeń. Replika nie klekoce, nie m luzów i nie skrzypi. Dzielnie znosi trudy "pola walki" i czasem brutalne traktowanie. Nie wiem z czego wykonane są jej powłoki lakiernicze, ale nie chcą się starzeć, więc replika poza kilkoma głębokimi rysami nigdzie nie traci swojego miłego dla oka półmatowego wyglądu i nie straszy łuszcząca się farba ani też plackami wytartego do połysku metalu.

Jeśli miałbym coś polecać to właśnie tę replikę. Najlepiej sprawdzi się w lesie, ale również w terenie zurbanizowanym ma swoje zalety jeśli wie się jak wykorzystać jej zasięg i celność

 

nr 2 GR16 R5 (M16A4 M5) G&G i nr 3 GR16 R4 (M4) G&G

 

Obie repliki opierają się an tej samej konstrukcji podstawowej (body, GB, HU), a różnią się "kosmetycznie" frontgripami i kolbami. Pod względem jakości części wewnętrznych - poczytaj na forum o replikach G&G z rodziny M. Ja ze swej strony powiem tylko tyle że G&G jest jedna z częściej goszczących w serwisie firm :). Co najczęściej się wymienia w G&?G? - zębatki, i pomielone tłoki. Aczkolwiek te usterki są najczęściej efektami "hurraoptymistycznych "upgrade w rodzaju; wsadzę M130 i silnik Hi-Speed i będzie git - super ROF i dużo FPS. Niestety, tak się nie da, więc coś musi się zmielić. Dobrze zrobiona G&G nie ma w zwyczaju psuć się nagminnie.

Różne są też opinie na temat jakości stokowych Komór HU g&G - ja w swojej długie M16-tce (niestety już sprzedanej) wymieniłem komorę jako jedną z pierwszych rzeczy.

W przypadku tych replik wybór więc nie dotyczy jakości, ale celu w jakim chcesz używać repliki.

R5 to klasyczne długi M16. Przy odrobinie dłubania i niewielkim nakładzie kosztów możesz uzyskać z tego niezła replikę do lasu, o zasięgu skutecznym większym od większości "przeciętnych" replik. Długa lufa - szczególnie jeśli zmienisz ją na jakieś 6,03 - zapewni ci większe skupienie. Dobra komora HU i dobrana do zestawu gumka dadzą ci lepszy zasięg i powtarzalność strzałów (czyli podniosą "celność" w dużym uproszczeniu). To po prostu dobra replika do lasu.

R4 to krótkie M4 (choć nie najkrótsze). Dzięki składanej kolbie jest bardziej operatywne i lepiej sprawuje się w budynkach i operacjach w terenie zurbanizowanym. Krótsza lufa to większy rozrzut i mniejsze skupienie (choć do zniwelowania do rozsądnych wyników przez dobór gumki i lufy). Tuning mocowy przy krótkiej lufie nie ma sensu, bo poza podniesieniem energii kulki, zasięgu ani celności tym zabiegiem nie polepszysz znacząco. Jeśli już, nastawiłbym się w przypadku M4 na ROF i obniżył moc do wartości dopuszczalnej w CQB. W lesie taki szturmak służyć może tylko do walki na krótkim dystansie.

Pod względem części wewnętrznych wszystko napisałem już wyżej. Reasumując - R4 to opcja na budynki

 

Tyle "dobrych rad" - wybór zależy od Ciebie. Zastanów się czego oczekujesz od repliki i jakie zastosowanie dla niej planujesz.

 

Pamiętaj - nie ma repliki uniwersalnej (wbrew mitowi że CM.028 jest dobra na wszystko i lepsza od wszystkiego).

Edited by FlyingCat
Link to post
Share on other sites

ja ze swojej strony polecam repliki g&g(sam mam dwie,i w moim teamie są jeszcze dwie z żadnymi nie ma problemu jedynie w jednej mojej poszedł gb ale na 120 guardera na lipo 11,1 po ok 50k kulek.Moim zdaniem mają super komory hop up no chyba że to zasługa tych zielonych gumek hop up.

wykonanie zewnętrzne jest niezłe a zasięg w stoku bardzo dobry.Ale również polecam m4 z g&p bo również jest nie zniszczalne no i świetnie wykonane.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...