Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rekonstrukcja/Stylizacja Armii Krajowej


Recommended Posts

Weź stary garnitur po dziadku, beret, płaszcz i pantofle, a do tego mp40 i gotowe ;]

 

Oj chyba, że mi się pokiełbasiło i pisze o "Czasie honoru". W każdej książce od historii znajdziesz coś na ich(AK) temat. Z tego co pamiętam to zakładali wszystko co mogli zdobyć na niemcach Niemcach poza biało-czerwonymi opaskami na hełmach i ramieniach ramionach, które sami robili.

 

 

 

Królik

Edited by Królik
Link to post
Share on other sites

WyGoogluj sobie

 

Jest mnóstwo zdjęć na ten temat. Z tego co widziałem mundury polskie, niemieckie czy jakie tam jeszcze, dodatkowo cywilne ubrania z epoki: marynarki, sweterki - w zależności od pory roku.

Myślę, że masz dużą dowolność. Pytanie czy chcesz wyglądać bardziej po wojskowemu czy cywilnemu? :zastanawia:

Edited by Matt Baker
Link to post
Share on other sites

@Matt Baker powiem tak :) I tu mam właśnie dylemat :D

Z jednej strony mundur to już zboczenie po prawie 6 latach zabawy ;) Ale wersja bardziej cywilna równie ciekawie brzmi :)

Jeżeli mam myśleć o wersji cywilnej to miało by to wyglądać (przynajmniej wg. mnie) tak że kupił bym np. spodnie od garnituru czarne do tego oficerki i jakaś koszula oraz jakiś pas z 1-2 ładownicami na magazynki :) Tylko że teraz jest to że chciał bym znaleźć ciuszki z epoki ;)

 

Ale jak na razie z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi. :)

Pozdrawiam i wesołych świąt

 

Ps. Dzięki SabreUr :) Link bardzo pomocny ;)

Edited by Kwiaciu
Link to post
Share on other sites

Niestety, ale grupy rekonstruujące te klimaty niezbyt rzetelnie podchodzą do tematu. 90% z nich biega w kurtkach maskujących SS ( pomijam ich jakość bo w większości to tanie i beznadziejne produkty z azji ) . Jak dla mnie nie wystarczy iść do lumpa, ówczesna moda rządziła się swoimi prawami, to temat bardzo rozległy i spodnie od garnituru i marynarka tu nie wystarczą, oczywiście jeśli mamy na myśli rekonstrukcję a nie festyn niedzielny .

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim Kwiaciu, musisz ogarnąć temat jeśli chodzi o stylizacją a rekonstrukcję. Wiąże się to z kilkoma istotnymi rzeczami. Po pierwsze: Co masz zamiar robić jako AKowiec, czy chcesz robić jednoosobową grupę , czy może chcesz nadal bawić się w ASG? Reko to taka mała studnia bez dna, gdzie bardzo szybko znikają pieniążki, trzeba jej poświęcić dużo czasu na studiowanie źródeł i ogólnie na zaznajomienie się z epoką, i jest jeszcze na dodatek pełna pułapek w postaci uber koszernych fantów np z serwisów aukcyjnych. Po drugie: Jeśli chcesz się strzelać i po prostu na strzelankach pojawiać się w klimacie oraz jak by nie patrzeć być oryginalnym to mimo wszystko zastanów się nad stylizacją, wyjdzie ciebie taniej niż reko i będziesz miał pewną dowolność bo będziesz się upodobniał a nie odtwarzał żołnierza AK. Wreszcie po trzecie: Zastanów się nad ogólnym sensem tego żeby w pół cywilnym ubraniu biegać i to jeszcze jako solista. Generalnie przemyśl to sobie wszystko czy ci się chce, i czy masz na tyle zapału i chęci.

Edited by Ukaosek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...