Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dwa mikrusy - markowy czy chiński.


Recommended Posts

Szukam repliki która będzie mi służyła jako boczna, a jak nie podpasuje do tej funkcji to będzie pełniła rolę repliki głównej do budynków. Wybór padł na MP5k. Classic Army i Galaxy.

Moim kłopotem jest waga repliki. Nie może być zbyt ciężka, jak CM 0.41k.

Galaxy byłby dla mnie idealny - tani, lekki, dobry jak na swoją cenę. Ale nigdzie jej nie ma, a używki w rozsądnych cenach rzadko się pojawiają i strasznie szybko schodzą. Cyma niestety na boczną dla mnie za ciężka. A CA... też jest lekka, ale czy dobra? Nie znalazłem o niej za wiele na forum, praktycznie nic. No i cena...

Więc waham się między CA a Galaxy.

Używkę Galaxy można dorwać za powiedzmy 200 zł jak się poczeka i odpowiednio szybko zareaguje. No i trzeba mieć farta. A CA kosztuje 799 zł. http://taktyczny.com/asg,918,pistolet_maszynowy_mp5k_aeg_pl_classic_army.html

Ale czy ta druga jest warta swojej ceny? Interesują mnie bardziej osiągi niż wykonanie. Galaxy strzela naprawdę dobrze, w dodatku za taką cenę, jakie osiągi ma CA w stocku?

Wiem że pytam o replikę do CQB, ale chciałbym, by jednak miała jako takie osiągi. A nie niemal pluła kulkami, jak w przypadku Glocka Cymy. Takie, by w przypadku awarii głównej można by było nawiązać równą walkę z replikami pokroju CM 0.28.

Więc moje pytania brzmią tak:

Czy MP5k jest na tyle lepsze od Kurza Galaxy, że warto dać za niego 4 - krotnie więcej?

Jakie osiągi ma MP5k CA w stocku?

Jak z jego awaryjnością?

Edited by Helikon
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak MP5K z CA, ale koleś miał takie coś: http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_45&products_id=768&name=Classic_Army_-_MP5_A2_Wide_Forearm_B&T i dopiero po tuningu na 400 strzelało mniej więcej jak mój galaksiak( ROF miało większy i kulka szybciej popylała, zasięg skupienie było porównywalne, on miał mniejszy rozrzut na jakiś 50m). Chyba łatwo policzyć ;-).

EDYTA: Co do trwałości Ci nie powiem, bo pozbył się tego z radością po jakiś 2-3 miesiącach i kupił coś z kałachów z górnej półki, a później znikł. Co do Galaksiaka 3 lata nie rozbierany GB tylko wymienione kable i guma na guardera reszta stok, doskonale daje radę.

EDYTA2: A CA to nie chińczyk? ;-).

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Zdawało mi się że CA to nie chińczyk, tylko taiwańczyk. :) W dziale AEG/EAG I klasa są wypisane firmy i jest wśród nich CA, nie sądziłem że Chińczyk może być "w I klasie".

Jeśli CA to faktycznie chinol, to przepraszam za błąd.

I proszę o odpowiedzi innych userów, którzy mieli z tymi replikami do czynienia.

Link to post
Share on other sites

Miałem mp5 CA z tego typu chwytem i muszę powiedzieć że jest bardzo wygodny. Mój egzemplarz to mp5 z TLF i stałą kolbą. Powiem szczerze że plastikowe elementy tej repliki są dość kruche. Osiągi powinny być wystarczające, moje mp5 strzelało lepiej niż mp5k galaxy, pod każdym względem.

Jeśli masz 850zł to myślę że warto bo replika jest full metal. MP5 CA które miałem działało przez 2-3 lata dopóki go nie zamieniłem. Warto dodać że była to wtedy moja jedyna replika więc nie oszczędzałem jej.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...