Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wkładki do ESS ICE


Recommended Posts

Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie wkładek korekcyjnych do okularów ESS ICE. Na stronie http://www.bjsystem.com.pl/1/ok01.html# znalazłem 3 rodzaje adapterów. Najbardziej interesowałby mnie ten:

gadv12_ice_insert.jpg 740-0308

Nigdzie indziej takiej wkładki nie znalazłem. Co więcej, na oficjalnej stronie producenta ESS też tego adapteru nie było, jedynie 2 pozostałe, które mniej mnie interesują. Moje pytanie jest takie czy jest to oryginalny adapter firmy ESS czy jakiś zamiennik? Zależy mi właśnie na tym adapterze ze względu na dużą wadę wzroku, a ta wkładka umożliwia zamontowanie szkieł o dużej dioptrii. Jak już mam kupować to chcę mieć pewność, że jest to solidna firma, a nie zamiennik, stąd moje pytanie.

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Jak to mówią - albo masz coś taniej albo dobre i trwałe ... każdemu według potrzeb.

 

Wkładka za 110 przy cenie gogli 299 to jednak przegięcie. Szyba jest już tańsza a koszt jej produkcji jest na pewno zdecydowanie wyższy niż wkładek. Niestety z uwagi na brak konkurencji w dystrybucji jest pewnie niezła marża (200-300%?). Uczciwa cena za taką wkładkę to 50-60 złotych.

Link to post
Share on other sites

Używam tych "druciaków" zarówno w ICE jak i V12 i złego słowa o nich powiedzieć nie mogę.

W każdym wariancie trzymają się sztywno, przylegając jak należy a mam je już 2 lata - noszone w różnych warunkach atmosferycznych.

Osobiście najbardziej pasują mi przy V12, całkowicie kryjąc się w obudowie gogli (widać na zdjęciu w pierwszym poście), gdzie nie pozostawiają żadnych szpar jak to mam miejsce w ICE.

Czy to samo można powiedzieć o plastikowej wersji?

 

Mam też Revisiony z wkładką plastikową i ta nie jest tak komfortowa jak w ESS....

 

 

P.S. U mnie koszt wstawienia mineralnych szkieł korekcyjnych (-2,5) wyniósł 150 PLN.

Link to post
Share on other sites

Guardery GC-3(to był bodajże model) też mają wkładkę na szkła korekcyjne. Mój kolega nosi i chwali sobie. Ja mam ESS Crossbow z oryginalną wkładką Vice RX i też sobie chwalę.

To prawda, że jest to jedna z droższych opcji. Jeśli masz jakiegoś ślepego kolegę z takim zestawem to przymierz, jeśli nie masz to musisz zaryzykować i podjąć samodzielną decyzję.

Link to post
Share on other sites

Wkładka za 110 przy cenie gogli 299 to jednak przegięcie. Szyba jest już tańsza a koszt jej produkcji jest na pewno zdecydowanie wyższy niż wkładek. Niestety z uwagi na brak konkurencji w dystrybucji jest pewnie niezła marża (200-300%?). Uczciwa cena za taką wkładkę to 50-60 złotych.

 

Uczciwa cena to taka, za jaką daje się to sprzedać. Nigdzie nie widziałem tych wkładek taniej.

 

Cena za adapter Vice Rx w sklepie internetowym producenta to 30USD. Plus koszt przesyłki. Aktualny na dziś kurs średni NBP dla dolara amerykańskiego wynosi 3,2233 PLN. Mnie z historii zamawiania z HK wychodzi, że z uwzględnieniem transportu i cła z HK muszę liczyć 4 PLN za 1 USD, a bank też Ci dolarów nie sprzeda po "średnim kursie".

 

Ale OK, przyjmijmy średni kurs. 30 * 3,2233 = 96,70zł. Plus koszt transportu, wliczany w wartość towaru przy odprawie celnej. Podatek VAT +23% jeśli dobrze pamiętam. Nie mam pojęcia, jak jest aktualna stawka celna dla towarów importowanych z USA.

 

96,70PLN +23% VAT = 118,94zł. Bez cła i transportu. A obsługa przez agenta celnego i koszt zabezpieczenia celnego to też parę złotych jest. Ewentualny upust za zakup hurtowy przez sklep z pewnością pożera marża sklepu - która wcale nie jest czystym zyskiem, bo sklep musi się z niej utrzymać (opłacić lokal, pracowników, obsługę techniczną).

 

Cena 110zł - jak widzisz - została już przekroczona.

 

Więc, panie kolego, wybacz mi sformułowanie, ale pierniczysz od rzeczy. Skoro BJ System oferuje wkładki po 110zł, to znaczy że cena zapewnia im sensowny zysk. Skoro ludzie (m.in. ja i paru znajomych z okolicy, którzy jako "czterooczni" bez wkładek ani rusz - q.e.d.) je kupują, to znaczy, że cena jest akceptowana przez odbiorców.

 

Skoro Cię nie stać - nie kupuj. Ale nie marudź, że cena nie jest uczciwa: po prostu Tobie brak pieniędzy. Taki los, żaden powód do hańby.

Link to post
Share on other sites

Nie zmienia to faktu, że przy obecnym kursie dolara opłaca się kupić w Polsce.

 

Uczciwa cena to może być 50zł, ale to producent ustala cenę wg popytu i chęci zarobku.

Sądzę, że tłumaczyć nie trzeba. Narzekaniem cena nie spadnie.

 

Wspomniano w wątku, że są tańsze opcje, czyli Revision i Guarder.

Link to post
Share on other sites

To ściągnij sobie tę wkładkę "taniej z USA". C'mon, punk. Make my day :angry:

 

A tak przy okazji - wkładka do Peltorów Maxim Ballistic kiedyś była sensowniejsza cenowo. Teraz widzę ją po 150-160zł.

 

No i nie zapominaj o koszcie dorobienia szkieł, też nikt tego za darmo nie zrobi. :hahaha:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

A mnie ciekawi jak tam z parowaniem takich wkładek korekcyjnych, jest lepiej niż przy korzystaniu z okularów korekcyjnych a na nich gogli? Bo właśnie takiego "zestawu" używam (Bolle X1000RX) i jestem ciekawy czy zabawa w gogle/okulary z możliwością wstawienia takiej wkładki jest opłacalna.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie do tych osób które posiadają ta wkładkę: http://www.bjsystem.com.pl/1/ok01.html# 740-0307 adapter druciany (pasuje także do gogli NVG). Po wsadzeniu ich w nosek za cholerę nie mogę wcisnąć w ten nosek szybki, odstaje na jakieś 1,5mm. Rozwiązaliście jakoś ten problem?

Mi nie odstaje. Szkła korekcyjne dotykają szybki gogli/okularów?

 

A mnie ciekawi jak tam z parowaniem takich wkładek korekcyjnych, jest lepiej niż przy korzystaniu z okularów korekcyjnych a na nich gogli? Bo właśnie takiego "zestawu" używam (Bolle X1000RX) i jestem ciekawy czy zabawa w gogle/okulary z możliwością wstawienia takiej wkładki jest opłacalna.

Wczoraj chodziłem przez parę godzin w moim zestawie. Temperatura rano koło -20st., później jak już słońce wyszło zza chmur zrobiło się cieplej. Generalnie jak szedłem to nie było problemu, jak się zatrzymywałem to parowały trochę. Dawniej chodziłem w soczewkach kontaktowych i mając takie porównanie nie uważam, żeby kombinacja z tymi wkładkami jakoś przesadnie parowała. Jeśli masz niepotrzebną kasę to kupuj, pewnie będzie tobie wygodniej, jeśli tobie szkoda kasy i czujesz, że to co masz jest ok, to nie ma sensu.

Co do parowania to chyba tutaj na forum Szaszłyk polecał ściereczki Revision.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...