Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

wyrobiony gwint selektora ognia w cm048m


Recommended Posts

Witam

Dzisiaj dokręcając selektor ognia przekręciłem śrubę za mocno i chyba wyrobił się gwint. Jest to dosyć denerwujące ponieważ przy prowadzeniu ognia ciągłego ciągle spada na pojedynczy. Co polecacie zrobić żeby selektor siedział na swoim miejscu?

Link to post
Share on other sites

Na początek sprawdź, czy to na pewno gwint. Potem sprawdź, czy podkładka między śrubą a selektorem nie pomoże. Podkładka takiego typu:

03m.jpg

 

Jak nadal nie pomoże, a gwint faktycznie jest wyrobiony, to pozostaje znalezienie gwintownika i zrobienie nowego, większego gwintu.

Link to post
Share on other sites

Eksperymentowałeś już może z klejem dwuskładnikowym?Weź w dziurkę od selektora daj z 2 kropelki,rozsmaruj po gwincie wykałaczką i poczekaj aż zacznie sztywnieć.Po około 3 godzinach powoli wkręć śrubkę i wykręć,aż się naprawi gwint.Potem wyjmij tą śrubkę i zostaw do wyschnięcia.Ja tak dziś gwint w szynie ris do mojego g3 uratowałem. :) A i przed tym zabiegiem najlepiej lekko natłuść,ale tylko lekko śrubkę żeby się klej do niej nie przytwierdził :)

Jeżeli to nie pomoże to musisz kupić nowy przełącznik z tą zębatką,co siedzi na gb :)

Link to post
Share on other sites

Jestem pewny ,że to jest wyrobiony gwint. Podkładki już dawałem, ale niestety nic nie dały. A trochę się boję zanieść ją do jakiegoś speca, bo coś mi uszkodzi w gb i będę miał problem. Na pewno nie ma żadnego innego sposobu na ten problem?

 

Spróbuje jutro jeszcze zrobić tak jak radzi nicknitro i mam nadzieję że się uda:)

Link to post
Share on other sites

Jest inny sposób, wstawiasz inną srubkę odrobinę szerszą ale tej samej długości, pomorze też delikatne wygięcie selektora by dociskał się mocniej do body. Miałem identyczny problem, i już ze 2-3 lata używam innej śrubki.

Link to post
Share on other sites

Nikt nie pyta, a ja nie wiem, gwint na śrubce czy gwint w GB? Jeżeli to śrubka to nowa M4 powinna załatwić sprawę (niech mnie ktoś szybko poprawi jeśli się mylę co do rozmiaru śruby), jeśli to GB - rozkładasz, kupujesz gwintownik M5 oraz wiertło 4,2mm oraz śrubkę M5 oraz nakrętkę. Wiercisz, gwintujesz, wyrzucasz złoty element w który przedtem wchodziła śruba w selektorze, skręcasz selektor patrzysz od wewnątrz GB ile trzeba śrubki uciąć - weź zapas taki żeby na 200% nie wystawała. Potem nakręcasz nakrętkę na śrubę, ucinasz śrubę, odkręcasz nakrętkę naprawiając gwint w miejscu cięcia - możesz go dodatkowo obrobić pilniczkiem żeby nie miał zadzioru. Gotowe, cieszyć się :)

Link to post
Share on other sites

Witaj.Widzę,że ci się jednak nie udało.Nie wiem,czy dobrze pamiętam,ale ta część w którą się wkłada śrubę nie jest jakoś specjalnie połączona z gb(tak w moim przypadku SLR105A1 CA) i można ją wymienić.Napisz w komisie.Jest wiele ogłoszeń z różnymi częściami.Może znajdziesz tanio.

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

Przeszukałem cały garaż oraz powykręcałem wszystkie śruby jakie mam w domu , ale niestety nie znalazłem "tej jedynej". Wydaje mi się że w tym otworze gdzie wchodzi śrubka selektora w ogóle nie ma już gwintu.

@nicknitro: Nie otwierałem jeszcze nigdy gb ponieważ bawię się w asg od niedawna, ale wydaje mi się że jednak tej części nie można wymienić. Ale może się mylę.

Jako że pozostało mi tylko gwintowanie ponawiam swoje pytanie. Czy muszę otwierać gb żeby zrobić szerszy gwint?

 

EDIT:

 

Przepraszam ,że post pod postem ,ale problem rozwiązany:) zrobiłem nowy gwint i wszystko działa jak należy:)

Temat do zamknięcia.

Edited by LogaN
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...