Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"Rozkręcanie silnika"


Recommended Posts

Otóż dzisiaj wybrałem się ze swoimi (ze względu na Ferie) na małą strzelanko-trening, był mróz (ok 0 stopni) i natrafiłem na dość dziwny problem. Otóż silnik zamiast działać na maksymalnych obrotach że tak powiem się rozkręcał. W sensie że na początku ledwo ledwo ciągnął i z każdym strzałem przyspieszał by po przerwie znowu się rozkręcał (dla żartu mówiłem że replika wrzuca kolejne biegi :P). I się zacząłem zastanawiać co może być problemem takiego obrotu sprawy. Niedawno smarowałem replikę oraz robiłem jej tuning.

Okablowanie jest takie że kable idące do batki są 1,5mm^2 potem łączą się z kablami 1mm^2 które idą do GB. Są to kable głośnikowe więc od razu pomyślałem że ich wydolność na mrozie ze względu na to że pewien ich odcinek jest na wierzchu mógł spaść ale wątpię w to.

Drugie to taka rzecz że mógł mi po prostu zamarznąć smar w GB, użyłem do smarowania: zębatki - ŁT-4S3 a zespół cylindra oraz sprężyna i prowadnica - wazelina techniczna.

Już mówię że jeżeli chodzi o rozładowaną bądź zamarzniętą batkę odpada ze względu że używam batki Li-Fe a i nawet na tym mrozie wytrzymywały chińskie Ni-Mh i batka przed strzelanką jeszcze była ładowana.

Silnik w replice to też małe prawdopodobieństwo by padł ze względu że zamontowałem w replice silnik SHS High Torque.

 

Jeszcze dodam że przed strzelanką jak podłączyłem batkę do repliki która była w aucie pod taktycznym kocem strzelała normalnie.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj zrobiłem testy na dwóch replikach:

MP5 sprężyna M100 Madbull

M4 sprężyna M120 Guarder

 

Gdzie MP5 działało w takim tempie że jeszcze się dało strzelać dość dobrze ale wyczułem stanowczo mniejszy ROF w porównaniu przy temp. w okresie wiosna-jesień również przyczyniło się do tego że lepiej działało ze względu że batka była schowana w kolbie.

 

M4 działało tak jak opisywałem wcześniej czyli silnik się dusił. Do wyniku tego można dodać że batka jest umiejscowiona w atrapie lasera.

 

Więc widać że AnR miał rację wina spadku wydolności prądowej batki. Nie spodziewałem się że pomimo że chińskie ogniwa Li-Fe Flame [Firefox] 15C będą gorsze od akumulatora kolegi który ma Li-Po Firefox 12C (?). Bym spytał się jaka batka Li-Po będzie najlepsza do moich wymagań ale nie chcę pytać się tego w tym dziale chyba że moderatorzy nie mają nic przeciwko.

 

Więc w razie czego podaję co bym chciał.

Myślę nad Li-Po 7.4V ze względu że nie celuję w kosmiczny ROF lecz raczej w reakcję na spust. ROF bym chciał by był najbliższy broni ostrych (MP5 - 800 szt./min przy M100 i M4 - 700-950 strz./min przy SP120). Też miło by było żeby aku zmieścić w chwycie przednim MP5SD/MP5A oraz albo w chwycie przednim M4RIS lub atrapie lasera (AN/PEQII).

Edited by Matison
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...