Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Po odciągnięciu zamka dociśnij lekko wystający cylinder w dół (czyli prostopadle do osi lufy), jeśli schowa się na swoje miejsce, prawdopodobnie oznacza to że cylinder w tylnej części zahacza o uszczelkę głowicy tłoka (tak było w moim colcie), a Glock nie strzela bo cylinder zahaczając o uszczelkę unosi się lekko ku górze i loadig nozzle zamiast zgarniać kulkę i wpychać do komory, tylko się po niej prześlizguje.

 

Problem rozwiązuje wymiana głowicy tłoczka ale na inną niż stockowa. Możesz mieć problem z odpowiednim dobraniem głowicy bo mój Colt po wymianie na PDI zaczął robić problemy (syfony, zacinki itp), najlepiej zamów w jakimś sklepie wszystkie jakie mają, zrób testy by wybrać najlepszą a resztę oddaj z powrotem. Sam chciałem tak zrobić, ale dalem sobie spokój gdy uświadomilem sobie że Colt SG to straszny syf. Możesz też spróbować wymienić cylinder, ale też na jakiś lepszy, ja wymieniłem na stockowy i nic nie dało.

Edited by tschaykovsky
Link to post
Share on other sites

Nie chowanie się cylindra po odciągnięciu zamka nie jest żadnym wyznacznikiem awarii. Raczej to czy po popchnięciu go palcem chowa sie lekko czy w ogóle czy z duzym oporem to owszem ale to, że nie chowa się sam nie jest awarią.

 

A czy ja napisałem że jest?

Nie chodzi o to czy się chowa/nie chowa, tylko czy blokuje się na uszczelce głowicy czy nie. A to że się blokuje objawia się właśnie tym że się nie chowa. Oczywiście przyczyna tego że cylinder się nie chowa może tkwić w wielu rzeczach - brak smarowania, zbyt ciasna głowica - dlatego też poradziłem by sprawdził czy po delikatnym dociśnięciu w dół cylinder wskakuje na swoje miejsce czy nie. Bo jeśli tak, to znaczy że coś go blokuje i bardzo prawdopodobne że jest to właśnie uszczelka głowicy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...