Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Latarka z funkcją STROBOSKOPU


Recommended Posts

Potrzebuję kupić dobrą latarkę z funkcją stroboskopu (nieustanne miganie w różnym nasileniu). Co możecie polecić? Musi mieć co najmniej 60lm.

I pytanie do bardziej obeznanych w temacie... hit girl z filmu kick ass w pewnym momencie używa latarki z funkcją strobo... co to za latarka?

Nie interesują mnie rzecz jasna chińskie wyroby ;)

Link to post
Share on other sites

To nie dobrze, że nie interesują cię chińskie wyroby, bo część z nich jest bardzo dobra. Owo nasilenie to częstotliwość czy regulacja mocy? Szczerze powiedziawszy nie kojarzę latarek ze zmienną częstotliwością. No może kiedyś widziałem coś ala szybkie i wolniejsze. Do tego jeszcze beacon ale to nie jest strobo. Większość jeśli ma tryb strobo to po prostu ma i tyle.

Link to post
Share on other sites

Ja używam latarki ultrafire C2. Dioda Cree, zasilanie 2x Cr123a. Według producenta ok. 210lm. Osobiście wybrałem latarkę bez możliwości strobo, chociaż są wersje tego modelu z przełącznikiem rodzaju świecenia. To jest latarka na replikę, więc mruganie mi nie potrzebne. :wink: Świeci bardzo dobrze, moim zdaniem lepiej niż Petzl Mio Xp, którego też posiadam. Wyszła mnie około 40zł z tego co pamiętam. ;)

Edited by Johann
Link to post
Share on other sites

Bo nie piszemy w tym momencie o strobo, tylko o lumenach. I nie uwazam, ze 60lm nie jest funkcjonalne, ale ze 260 lumenow jest bardziej funkcjonalne. I tu tez zalezy do czego, bo jak potrzebujesz swiatelka, zeby sobie na mape popatrzec, to mocne swiatlo bardziej przeszkadza niz pomaga. Ale przu oswietlaniu terenu czy oslepianiu 260lm jest lepsze niz 60 lm.

Skoro masz jakies zdanie w tym temacie to je napisz, moze wszyscy dowiemy sie czegos nowego, bo poki co to tylko rzucasz zaczepkami i krytyka dla samej krytyki.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze nikt nie podał chyba żadnej propozycji to będę pierwszy, jednak nie jest to latarka montowana do broni/repliki.

 

Sam mam Streamlight Sidewinder, nie pamiętam ile ma lumenów, ale na bank więcej niż 60 (można sprawdzić na necie- mi się teraz nie chce ;) ) Strobo ma w każdym z 4 kolorów świecenia (biały, czerwony, zielony, niebieski, w każdym kolorze 4 stopnie nasilenia światła, ale bez możliwości zwiększenia/zmniejszenia częstotliwości).

 

Co do samej latarki, to jeśli potrzebujesz czegoś co będzie dawało skupiony słup światła to ... nie polecam, bo ten Streamlight bardzo rozprasza światło i zasięg tej latarki jest dosyć mizerny. Aczkolwiek jest bardzo klawa. Może napisz do czego jej potrzebujesz. Chyba, ze już napisałeś a ja nie doczytałem.

Edited by Chmielu7
Link to post
Share on other sites

mam latarke Olight T25 ma kolo 250 Luminow ma 4 tryby i strobo. Zasilanie jest od dwuh bateryj AA. kosztuje takie cos kolo 300zl na wasze pieniendzy to znaczy kosztowal ale teraz mysle ze tez tyle kosztuje. Ma taktyczny przycisk i jest uszczelniony od kurzu i wody. Dla tej latarki strobo jest rewelacyjny. W kazdym razie moge dostac i dostarczyc do waszego kraju. Sorry za moj polski.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...