Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PJ4 RIS vs GF4 S-System


Recommended Posts

Witam jestem nowy na forum jak i w kręgu AS , czytałem sporo na forum jak i po za i w drodze eliminacji doszedłem do miejsca gdzie nie wiem co wybrać .

W finale znalazły się dwie repliki.

PJ4 RIS

GF4 S-System

CQB odpada bo nie ma raczej gdzie w moich okolicach a za to jest wiele pól, łąk i lasów.

Tak więc chciałem stworzyć replikę dobrą na długie/średnie dystanse i dosyć mobilną tak wiec ak, mp5, gietki itp odpadają... a to są tanie i "chyba" dobre M-ki

To będzie moja pierwsza replika i na początek chciałem przeznaczyć na wszystko 1000pln nie wiele więcej tzn kolimator/luneta, magazynki, kulki, chwyt (ubranie będę miał)

 

Proszę doświadczonych graczy asg jak i mądrych forumowiczów do oceny tych replik (plusy i minusy) bądź podania swoich typów .

PS: prosze nie pisać postów typu wole dołożyć 500 pln do G&G itp bo nie stać mnie i raczej nie będzie . :icon_biggrin:

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Gdzie idzie za 700zł dostać emkę KWA?4 wezmę od razu

 

Dlaczego giety odpadają?stockowa g36 cymy bije skutecznie na 55-60 metrów.Jaki inny stock(nie markowy w podobnej cenie)da ci podobny wynik?Do tego masz gb v3,który ma znacznie lepszą wytrzymałość,niż chińska v2

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

Powiedziałem że mam 1000 zł na wydanie na wszystko ... a Crusader-owi chodziło pewnie że dołożyć do 1000 ... nie ważne .

Nie mogę dołożyć nic a nic ... wybrałem te repliki ponieważ mają już dobre baterie na początek i są w miarę tanie i jak dla mnie spełniają wymogi... tylko proszę o porównanie , i podanie który lepszy... za resztę która zostanie chce kupić kulki kolimator/lunetę ... okulary , ubranie , ładowarkę mikroprocesorową będę miał .

Chce za 900zł i ani złotówki więcej dobrą replikę tak aby zostało na kulki i chociaż może pozostanę przy przyrządach celowniczych a jeżeli zostanie więcej będę miał na optykę rozumiecie ?

Link to post
Share on other sites

Kup gietę cymy.Jeżeli masz facebooka to ich polub i dostaniesz kupon zniżkowy w wysokości 50zł.Do tego eotech od użytkownika tomekpl.Starczy ci jeszcze na kulki,szpej i inne pierdoły :).Nie polecam chińskich emek!

A jak już koniecznie chcesz mieć to tylko Kwa.Nie będziesz musiał przez dłuższy okres czasu nic wymieniać,czego nie mogę powiedzieć o chińczykach :)

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

Tyle że gietki mają body z abs-u a tak jak mówiłem wole polatać po lesie i jestem dosyć niedelikatny ... moich dwóch kolegów miało repliki z abs i nie polecają a kolejnemu SVD spadł na trawę z metra i kolba poszła więc wolał bym metal body po za tym nie bardzo mi się podobają gietki ale to już nie takie ważne.

Link to post
Share on other sites

Niektóre repliki z abs'u(w tym cyma-z tym,że to nylon) są bardziej wytrzymałe,niż te robione z kiepskiej jakości "gównolitu",zwłaszcza przy obecnych mrozach.ja ci powiedziałem swoje.Rób jak uważasz,tylko potem nie płacz,że ci od obecnych mrozów gb,albo body pękło,bo w obu przypadkach ci gwarancji nie uznają. :)

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

Czyli że odradzacie te M-ki ? fajne są ale bardziej mi zależy na niezawodności no to posłucham pewnie mądrzejszych ... replikę kupie dopiero po lutym wiec mrozy jej nie grożą ... a te M-ki wybrałem dlatego że mieszczą się w cenie są fajne , ale najważniejsze że mają metal body , dobre baterie , i dużo risów. Ja wyczytałem że Boyi to nie jest godna polecenia firma tak samo jak AGM więc nawet nie patrzyłem nic z tych firm . Co do cymy to chciałem na początku mp5 cm.049 a AK mi się za bardzo nie podobają ale skoro mówicie że na początek AKbędą najlepsze w tej cenie to też coś powyżej serii 04+

Edited by Farc1k
Link to post
Share on other sites

Boyi nie są polecane jeśli chodzi o emki i inne nie ruskie twory, dobre są jeśli chodzi o AK stalowe body itp cm 049 to prawie to samo tylko że ma Blow Back skrót BB Baterio-Bójca. Z tym że do AK 74 trudno o low capy(Tak wiem na capri są, ale 6 dych za maga mi sie nie widzi.), ale zawsze od 47 można przerobić.

Link to post
Share on other sites

W tej cenie odradzam M4 miałem PJ ,pękł mi szkielet GB ,bratu też pękł w M4 .

Polecam RK od Boyi ,posiadam teraz RK-01W czyli AKS74U w drewnie ,replika wykonana ze stali ,niewiele części z aluminium ,bardzo dobrze wykonana żadnych luzów ,ładnie strzela ,stabilne 400fps ,miałem też RK-02 czyli AKS74 i tu też bardzo dobre wykonanie jak to w RK od boyi .

GB V3 zapewni ci niezawodność ,u mnie nigdy się nic nie działo ,nie słyszałem żeby GB V3 pękł.

RK posiada wzmocnione części w GB więc na stocku nic się nie będzie działo .

Link to post
Share on other sites

No ok dzięki popatrzę coś z AK , jeżeli geitka to tylko G3 żadna G36 ... a jak już to też dla własnego dobra bym kupił metal body... a co byście powiedzieli o FN FAL od ZL http://gunfire.pl/product-pol-1152195138-Replika-karabinu-ZL-2010-C.html

Podobno nowa firma i ktoś mówił kiedyś że to to samo co JG ale nie wiem .

Też bardzo mi się podoba i czytałem duuuużo dobrych opinii na temat tego fala, i jeżeli nie te emki to szczerze wolał bym go od Tych wszystkich AK

Link to post
Share on other sites

No ok dzięki popatrzę coś z AK , jeżeli geitka to tylko G3 żadna G36 ... a jak już to też dla własnego dobra bym kupił metal body... a co byście powiedzieli o FN FAL od ZL http://gunfire.pl/product-pol-1152195138-Replika-karabinu-ZL-2010-C.html

Podobno nowa firma i ktoś mówił kiedyś że to to samo co JG ale nie wiem .

Też bardzo mi się podoba i czytałem duuuużo dobrych opinii na temat tego fala, i jeżeli nie te emki to szczerze wolał bym go od Tych wszystkich AK

A gdzie te opinie wyczytałeś? Bo z tego co mi wiadomo, to jest to dość udana kopia ale CA, nie JG. Samo CA jest owszem bardzo dobrą repliką.

Link to post
Share on other sites

Powiem Ci że nawet gdzieś na tym forum :D

Tak że M-ka od PJ odpada po tym co napisał harry1994

W tej cenie odradzam M4 miałem PJ ,pękł mi szkielet GB ,bratu też pękł w M4 .

Co do tej GFC nic złego nie słyszałem wiec pozostaje jak na razie brana pod uwagę.

AK i gietki odpadają bo mi się nie podobają .

Za to ten FAL jest fajny i jak mówisz Tusiak kopia CA ... jest na razie na podium ...a SCAR-y od Boyi ? dobry wybór w tej strefie cenowej ?

Link to post
Share on other sites

Miałem dwie M4 z P&J i nie miałem powodów do narzekań. Teraz mam G36 Cymy i jestem też bardzo zadowolony. Jeśli nie musi to być koniecznie M4 to serio kup G36 Cymki (CM003). Zostanie Ci jeszcze kasa na gumkę HU guardera i lufę precyzyjną (też guardera np.) .

Link to post
Share on other sites

No właśnie bo chinski GB V2 to loteria ,a przecież SCAR ma GB V2 ,brat miał w M4 GB Boyi i on też pękł pomimo że był wzmacniany (ten srebrny i czarny ) ,niestety brakowało wzmocnienia w jednym bardzo ważnym miejscu tzn . nad głowicą cylindra .

GB V3 posiada jeszcze AUG produkuje go np JG.

Edited by harry1994
Link to post
Share on other sites

W chinach nie opracowano jeszcze dobrej techniki robienia GB v2. Czasem zdarzy się porządny egzemplarz, ale z chinoli, to poleciłbym brać repliki z v3. Mają dużo większe prawdopodobieństwo trwałości, w świetle chińskiej loterii.

GFC to JG, a w JG metal body miały IV i V generacja (opieram się na informacjach podawanych przez Logana w tym poście http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/120122-pierwsza-replika ), które nie mają takiej złej opinii.

 

GFC brałbym tylko w przypadku wersji "ASCU upgraded". Bez tego, to wolę sam wsadzić taką preckę i gumkę, jaka mi się podoba, ponieważ niewiele więcej się w replice zmienia.

 

Ja też preferuję bronie większe, bardziej klasyczne, ale też musisz wiedzieć, że w tym przedziale cenowym, z replik odpowiednio dłuższych, są do polecenia głównie kałachy. Do wklejonego wyżej KWA trzeba dokupić batkę i już wyjdziesz poza limit.

 

Seria RK ma wzmocnienia w GB stosunkowo niewielkie, ale w zupełności wystarczają o ile nie zrobisz dużego tuningu mocowego. Są za to bardzo ładnie wykonane zewnętrznie, oraz wersje S są całkowicie ze stali.

 

Wiosła Cymy faktycznie warto kupić powyżej cm040, a ja doradzałbym 048, albo 048m. Niezłe wykonanie, pancerne bebechy (nawet na tuning), brak BB i pełna kolba, czyli wygoda z bateriami. Sam używam, pomimo tego, że wszystkie AK są wg. mnie paskudne.

Edited by Lookit
Link to post
Share on other sites

No dobra dzięki ... mimo że się zarzekałem że nigdy nie kupie ak bo mi się nie podobają tak jak Lookit-owi to chyba się skuszę na coś z CM powyżej serii 4 . Upatrzyłem sobie kilka modeli AK ale martwi mnie fakt że muszę zapłacić dodatkowe pieniądze za montaże i baterie , bo stockowa raczej długo nie pociągnie i jest słaba.

 

Dobry by był wybór CM.050A Black version przyzwoicie wygląda ma Risy no i GBv.3

Tylko teraz czym różnią się modele CM. 042/048/050 chodzi mi o bebechy .

Czy jest to to samo i które lepsze, bo w różnych modelach jest pokazana różna prędkość fps . :zastanawia:

 

... wiedziałem że tak będzie , zielony pyta o poradę w doborze repliki, podaje kilka a jak zawsze wychodzi że i tak kupi co innego hehe :icon_biggrin:

Edited by Farc1k
Link to post
Share on other sites

To jaką batke polecacie do tych cymek dobrą a tanią ?

 

Tylko teraz czym różnią się modele CM. 042/048/050 chodzi mi o bebechy .

Czy jest to to samo i które lepsze, bo w różnych modelach jest pokazana różna prędkość fps .

 

Piszą że to to samo a jednak prędkości wylotowe się różnią i wąchają od 400 do 430 fps czym to jest spowodowane ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...