Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Luneta do G36K od JG


Recommended Posts

Witam zakupiłem ostatnio tę replikę:

http://gunfire.pl/product-pol-1152191812-JG0838.html

 

Praktycznie wszystko się zgadzało gdy sprawdzałem kompletność przy kurierze (dostałem tylko instrukcję od wersji C zamiast KE).

Jednak po późniejszych oględzinach spostrzegłem, że luneta nie jest równo tzn. jeśli broń trzyma się prosto to linie są odchylone od "osi horyzontu" o jakieś ok.10 stopni.

Czy da się to jakoś ustawić?

Czy te pokrętła do ustawiania są sprawne?

Jeśli tak to czym je ustawiać?

I czy pomogą one na problem z pierwszego pytania?

Link to post
Share on other sites

mutant100: moim zdaniem absurd, wychodziłoby na to, że replika przeznaczona jest tylko dla osób lewo lub prawo ręcznych w zależności od tego w która stronę jest przechylona luneta. Analogicznie, z drugiej strony byłoby wręcz niewygodnie się składać do strzału. Moim zdaniem to może być jakaś wada.

Link to post
Share on other sites

Jak mówisz to poszukam. A jak nie znajdę to zwrócę się o pomoc do Ciebie.

 

Też myślałem, że jest to celowo tzn, jak mutant pisał ale jak celuje się względem prostego celownika to broń jest lekko przechylona i wtedy hop up nie ''zakręca'' tak jak powinien.

Edited by Draico
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Odświeżam temat. Replika leżała sobie w pudle, nawet jej potem nie oglądałem. Przyszedł czas na pierwszą strzelankę.

Więc pomyślałem że warto by było ustawić optykę, użyłem kluczy imbusowych do regulacji. I tak najpierw przyszła kolej na regulację prawo/lewo, kręcąc imbusem i nie widząc zbytnio efektów pomyślałem że może po prostu celownik wolno się przesuwa i kręciłem dalej przez co "regulacja" wpadła do środka.

Potem sprawdziłem regulację góra/dół i także nie działała (z tym że teraz już tyle nie kręciłem). Co ciekawe tego samego "imbusa" użyliśmy z kolegą do ustawienia innej lunetki tego samego modelu, która jest w posiadaniu kolegi i z nią nie było najmniejszych problemów.

 

Po przyjrzeniu się bliżej zobaczyłem że krzywizna którą wcześniej opisywałem jest spowodowana, złym zamontowaniem wkładu lunetki jest zwyczajnie krzywo zamontowana (jutro zrobię i wstawię) zdjęcie.

 

Będę starał się wysłać na gwarancje i domagać się wymiany lunety. I mam pytanie czy wysyłając na gwarancję (tutaj do Gunfire) muszę wysyłać całą replikę czy tylko wadliwą część tzn. lunetę? Pytanie zadałem też obsłudze sklepu jednak jeszcze czekam na odpowiedź.

 

Podsumowując dostałem wadliwy produkt (krzywo zamontowany wkład i brak regulacji) i mam nadzieję że sklep gunfire uzna gwarancję (jeśli nie to trudno, ale stracą zaufanie drużyny).

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...