Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam . Pytanie dotyczy oczywiście replik snajperskich , bo w AEG wiadomo jak jest . Chodzi mi o dokładny stosunek objętości cylindra do objętości lufy . Dorobiłem sobie bowiem cylinder do Mb03 o średnicy wewnętrznej(!) 24 mm i mam w planie wstawić tam takie szatańskie bajery wytłumiające, ale zanim to zrobie muszę dorobić tłok o odpowiedniej długości , tak aby zabierał ze sobą odpowiednią ilość powietrza .

Link to post
Share on other sites

Zachowaj standardowy skok tłoka. Z doświadczenia wiem, że ze skokiem tłoka nie ma co kombinować o więcej niż 5mm "na plus". A i tak nie wszędzie jest na to miejsce.

 

Nie wiem w tej chwili dokładnie ale długość skoku tłoka w VSR to było CHYBA 82mm. Policz sobie więc dla tych 82mm (podpowiedź- średnica wew w VSR to 22mm). I VSR ma długości lufy 303 oraz 430mm ale działa idealnie z lufami do 555mm (większych do VSR nie ma).

Link to post
Share on other sites

Łe to lajt . Jak mówisz , że na lufach od 303 do 555 działa dobrze to wielkiej filozofii tu nie ma . Przy 19% zwiększeniu pojemności cylindra ( które uzyskałem ) mogę sobie zrobić tłok o skoku 68 mm ( trzymając się , że stokowo było to 82 mm ). Dzięki wielkie za odpowiedź :)

Link to post
Share on other sites

Cylinder zrobiłem z rury precyzyjnej 28x2 którą przetoczyłem na 27x1,5 , gwinty po końcach ( M25x1 ) Końcówka cylindra wkręcona na poksipol ( nawet szatan tego nie ruszy , a już na pewno jest to znacznie lepsze rozwiązanie niż w przypadku cylindrów z zestawu 300% do M24 CA gdzie za zabezpieczenie odpowiedzialne są 3 śruby dociskowe M3 które po pewnym czasie "wrzynają" się pod cylinder :| ) . Oczywiście do stokowego upper recivera taki cylinder nie wejdzie bo są tam te chałowate pierścienie prowadzące , wiec trzeba było je wywalić i roztoczyć cały upper o jakieś 2 mm ( po wywaleniu pierścieni było bodajże 25 mm ). Jak będę miał trochę czasu to wykombinuje jeszcze przyrząd do dodatkowego wypolerowania cylindra w środku ( nie jest z nim źle ale może być lepiej :) )

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Nie, cylinder się nie ściera , a co ciekawe naciąga się jeszcze lżej niż w przypadku tarcia o te śmieszne poliamidowe pierścienie no i co dla mnie najważniejsze nie ma tych dziadowskich luzów ( jestem na to uczulony ). Co do tłoka: wcale nie miałem zamiaru go skracać, tylko wydłużyć , a tym samym skrócić odległość potrzebną do naciągnięcia sprężyny, w każdym bądź razie wszystko już działa :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...