Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wolnoładowarka i bateria


Recommended Posts

Witam!

 

Mam problem z swoją wolnoładowarką. Otóż pisze na niej prąd ładowania 300mA, natomiast multimetr pokazuje 550mA. Którą wartość podstawić do wzoru na czas ładowania batki??? Często podobno się zdarza, że tabliczka swoje a wartość rzeczywista swoje.

 

Z wyliczeń:

Dla 550mA wychodzi mi czas ładowania 3h48min

Dla 300mA natomiast 7h

 

 

Druga sprawa. Jakimś cudem udało mi się urwać wtyczkę od ładowarki (Tamyia) i na dodatek ją zgubić :sciana: . W wolnoładowarce są dwa czarne kabelki, jeden z białym paskiem i doczytałem, że ten właśnie z paskiem to "+". Czy tak jest w KAŻDEJ ładowarce?? Nie chciałbym spalić baterię na start.

 

Teraz odnośnie baterii (8,4V 1500mAh, Ni-Cd). Wykonałem sobie rozładowywarkę na wzór z przyklejonego tematu ( żarówka samochodowa) i pokazuje mi (oczywiście pod obciążeniem) zaledwie 6,4V. Czy to możliwe, że silnik w replice aż tak zajechał batkę???

 

Sorki, że was tak męczę, ale przeszukiwanie tematów dało mi tylko strzępkowe informacje.

Z góry dzięki za odpowiedź!

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem batkę zajechała ładowarka.

 

Uzbieraj sobie na IMAX B6, i dokup do tego porządną batkę np. od G&P lub VB Power (bierz tylko Ni-Mh). Jeśli będziesz chciał w przyszłości kupić Li-po to na tej ładowarce także je naładujesz, podobnie jak Ni-Cd.

 

Pozdro :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

No dobra ;] O dziwo wczoraj w ręce wpadło mi trochę grosza. To teraz takie pytanie. Gdzie najlepiej kupić takiego IMAXA B6 żeby był za rozsądną cenę i oczywiście nie trafić jakiegoś "bubla" (gdzieś czytałem o tym, że był problem z podróbkami).

 

No i kolejna sprawa. Czy na takim imaxie naładuję np akumulatorki AA bądź AAA??

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...