Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka kamizelka do G36C?


Recommended Posts

Zgoda, ale po co za każdym razem dźwigać wszystko co "natura" przyszyła na stałe?

Oporządzenie S95 (pasoszelki BW) pozwala na dowolną konfigurację.

Na dłuższą imprezę jestem obwieszony jak choinka:

4 x ładownice pojedyncze G36,

2 x ładownice na manierkę (mieszczą 4 x 0,5 l wody),

1 x cargo (żywność, zapasowe magazynki, amunicja),

1 x cargo na pasku plecowym (spelnia rolę małego plecaka, możliwość podpięcia śpiwora i karimaty),

1 x Kampfmesser BW,

1 x saperka,

1 x pokrowiec na latarkę (lewa szelka).

Krótka strzelanka:

4 x ładownice pojedyncze G36,

1 x ładownica na manierkę (mieści 2 x 0,5 l wody),

1 x ładownica na manierkę (żywność, amunicja).

Spotkanie CQB:

2 x ładownice G3 (mieszczą po 4 magazynki do MP5),

1 x ładownica na manierkę (mieści 2 x 0,5 l wody),

1 x ładownica na manierkę (żywność, amunicja)

1 x pokrowiec na latarkę (lewa szelka).

Strzelanka przy użyciu wyłącznie broni krotkiej:

1 x kabura BW

1 x ładownica na manierkę (mieści 2 x 0,5 l wody),

1 x pokrowiec na latarkę (lewa szelka).

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

To samo masz przy każdym systemie, gdzie ładownice nie są przyszyte na stałe. PLCE, ALICE, 3Lock, MOLLE/PALS. Możesz skonfigurować go tak, jak akurat potrzebujesz.

 

Co do S95, z tego co widziałem, ładownice do G36 są dość drogie, a poza MilTec'owskimi raczej trudno, niż łatwo dostępne.

Przy czym podziwiam skuteczność, skoro 4 magazynki w pojedynczych ładownicach wystarczają Ci do szczęścia - toż ledwo 120 kulek przy pojemności real-cap (+30 w magazynku podpiętym w gnieździe), jakieś 340 w typowych low-capach (no, chyba, że używasz 5 hi-capów - nie wiem tego).

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

To samo masz przy każdym systemie, gdzie ładownice nie są przyszyte na stałe. PLCE, ALICE, 3Lock, MOLLE/PALS. Możesz skonfigurować go tak, jak akurat potrzebujesz.

Z tym zgoda, ale PATTERN...

 

Co do S95, z tego co widziałem, ładownice do G36 są dość drogie, a poza MilTec'owskimi raczej trudno, niż łatwo dostępne.

Przy czym podziwiam skuteczność, skoro 4 magazynki w pojedynczych ładownicach wystarczają Ci do szczęścia - toż ledwo 120 kulek przy pojemności real-cap (+30 w magazynku podpiętym w gnieździe), jakieś 340 w typowych low-capach (no, chyba, że używasz 5 hi-capów - nie wiem tego).

Do G36 używam Low (50 kulek), cztery w ładownicach, dwa spakietowane w replice i jak napisałem, w cargo zapasowe (6 szt.), szybkoładowarka (450), więc łącznie 1050 kulek. Ładownice kontraktowe bez problemów dostępne w Rangershopie, jak wcześniej pisalem, faktycznie koszmarnie drogie.

Do MP5 używam Real (30 kulek), dwa spakietowane w replice, 8 w ładownicach, szybkoladowarka (450), więc łącznie 750 kulek.

 

PS.

Ja lubię zarówno brunetki, jak i blondynki i rude, ale to nie powód dla ktorego wszystkie trzy miałbym zabierać na tę samą "sexkapadę". :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Co do pasoszelek BW uważam je za wygodnie dopóki nie włoży się do nich 8 magazynków M4 , broni bocznej , radia GMRS, zapasowych baterii okularów i tych najpotrzebniejszych pierdół(śrubokręty, klucze itd.).Przy moim standardowym wyposażeniu wymienionym powyżej pasoszelki BW zrobiły się cholernie ciężkie i niewygodne, dlatego jak mam się obwiesić całym tym sprzętem wybieram pas+ szelki od MIWO L , przy tej samej ilości załadowanego sprzętu wydają się znacznie lżejsze. Jest jeszcze jeden minus jak dla mnie - dosyć poważny tzn. w pełni załadowany chlebak jest tak wielki ,że najczęściej właśnie w niego dostaję jak chowam się np. za drzewem , a że w asg postrzał nawet w wystający element wyposażenia jest śmiertelny , jest to bardzo irytujące :))

 

Podsumowując: pasoszelki BW są ok póki nie musisz na nie załadować kilku kilogramów :), z 4 magami i jakimiś pierdółkami są bardzo fajne

Edited by Rengi
Link to post
Share on other sites

Te zapasowe w cargo jakoś mi umknęły, a informacji, że jest ich sześć zabrakło zupełnie.

 

Ja osobiście nie przekładam ładownic w oporządzeniu w zależności od imprezy, najwyżej dokładam któryś plecak na dodatkowe graty. Fakt, przy Patternie było by to uciążliwe w realizacji (ale ja Patterna nie brałem nigdy pod uwagę w swoim przypadku).

 

Zauważ proszę także, że nasz P.T. autor tematu jest dość mocno ograniczony finansowo. Limit na oporządzenie to ok. 100zł, jak pisze. Ładownice do G36, pojedyncze, w systemie S95 na Rangershopie wycenione są na 116zł / sztuka (nie mówiąc już o tym, że chwilowo niedostępne)., co przy tym kryterium cenowym wywoływać może jedynie pusty śmiech: jedna kieszeń na magazynek za większe pieniądze, niż ktoś może przeznaczyć na całe oporządzenie...

Owszem, podstawowy zestaw S95 oferowany jest za ok. 42zł (choć też chwilowo niedostępny) - ale nie zawiera żadnych ładownic na magazynki, a jedynie pokrowiec na saperkę, pokrowiec na manierkę i chlebak / cargo.

 

Wobec takiej alternatywy nawet zakup używanego 83 Pattern za jakieś 50zł (bo uważam, że to rozsądna cena za używanego MilTec'owskiego Patterna, a widziałem, jak zmieniały właściciela i za mniejsze pieniądze) staje się całkiem do przyjęcia, moim skromnym zdaniem.

Choć powtarzam - osobiście sugerował bym chest rig od PLCE z haversack'iem. Wychodzi ciut drożej, ale efektem jest kompletne oporządzenie (no, na upartego można dodać jeszcze kieszeń na radio na lewą szelkę - kolejne 40zł - jednak uważam, że nie jest to tak naprawdę potrzebne i sensowne).

 

I na dłuższą imprezę - plecak do tego.

Link to post
Share on other sites

Masz zapewne na myśli chiński klon Blackhawk'a Omega jako mniej-więcej mieszczący się w cenie? Bo samo UTG kosztuje więcej, niż wynosi w tym przypadku budżet (na Specshopie prawie 300zł, i to niedostępne), a używka jakoś mi się w oczy nie rzuciła.

 

Jeśli tak - patrz uwaga o jakości i wytrzymałości chińskich kamizelek (tak po pierwsze).

 

Po drugie, ma 4 ładownice na 2 magazynki M4 (opisywane także, jako 1x AK. Z praktyki wynika, że oznaczało by to 4x1 G36, układ zdecydowanie dla praworęcznego gracza, i magazynek nr 4 (na lewym boku za kaburą) może być dość trudny do wyciągnięcia.

- Jest kabura (co ma sens, gdyby nasz autor tematu posiadał replikę boczną... i absolutnie żadnego, jeśli jej nie ma).

- Łącznie 5 kieszonek na magazynki pistoletowe / szybkoładowarki (dużo... dużo więcej, niż z reguły potrzeba).

- kieszeń na radio - opatrunek na lewym ramieniu (utrudnia złożenie się do strzału z lewego ramienia - a czasem trzeba!), do której, jak wykazała praktyka (kolega użytkuje toto - produkcji bodaj Strike System - od lat) radio wejdzie tylko po poważnym przycięciu klapy.

- kieszeń cargo, w sumie nieduża.

 

Zaletą jest możliwość podczepienia pasa, np. LC od Alicji, i rozbudowa na pasie. ale to kolejne koszty, i nie wiem, na ile się sprawdza.

 

Na plecach masz taśmy montażowe do Alicji, ale nie widziałem, żeby ktokolwiek z nich korzystał, zresztą wtedy odpada użycie plecaka. Więc IMHO szkoda zachodu.

 

Podsumowując - mniejsza i lżejsza niż 83 Pattern, ale też bym jej nie polecił.

Link to post
Share on other sites

Z tego co się orientuję, to kabura jest odpinana, a w to miejsce można zamontować podwójną ladownicę na stanagi. Jeśli miałbym wybierać między kamizelkami niemodularnymi, to wolałbym UTG, niż Patterna.

 

Jeśl chodzi o ładownice na magi G36 do S95, to we wcześniejszym poście (#9) podałem zdecydowanie tańszą alternatywę.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Owszem, jest odpinana, ale opis nie wspomina, żeby w zestawie znajdowały się opcjonalne wymienne ładownice. Do niektórych klonów Omegi faktycznie takie były dołączane.

 

Podawana przez Ciebie alternatywa dla ładownicy do G36 także mi umknęła - wybacz, ale ostatnio zdecydowanie więcej kawy pić powinienem, niż piję. :dry:

Chodzi Ci o zaadaptowanie ładownic na 2 magazynki od G3? Owszem, tanie, tylko (w opinii choćby Wukasza - akurat jest o tym mowa w dziale oporządzeniowym - sam nie próbowałem, bo u mnie w grupie jakoś nikt Giety nie używa, to i nie było potrzeby) bardzo marne rozwiązanie, bo ładownica słabo dopasowana. A w takim wypadku nie bardzo widzę czemu miało by to być lepsze, niż Pattern. I tu, i tu niedopasowane ładownice, i cena też taka sobie...

 

Ale, ale - ja tu wykazuję ciemne strony pasoszelek S95, a może Ty chcesz coś o cheście PLCE wspomnieć?

Link to post
Share on other sites

Oryginalne Omegi BHI są na allegro za 100-150zl (w tym jedna moja :D), nie wiem po co wydawać więcej na chińską kopię.

Do oryginału wchodzi 6 magów G36, jednak nie polecam jej autorowi. Nie posiada ona żadnego utility poucha na chociażby manierkę czy paczkę kulek. Ewentualnie można podpiąć pas i do niego dodać pouche w systemie alice, no ale to kolejny wydatek.

Moim zdaniem najlepsza opcja to stary dobry chest Arktisa. Sam mam coś takiego i szczerze polecam :)

Link to post
Share on other sites

Może powinniśmy poznać odpowiedź na pytanie, ile i jakich magazynków ma wejść do tej kamizelki, bo jest różnica między 5 lowami a 2 hiami. I na tej podstawie wybrać najlepszą. W Patterna pakowałem 1,5 litra wody, kanapki (4-5), dwa hicapy, paczkę kulek 2000, na całodniową akcję.

Nie wiem, czy druma (2500) wciskałem w Patterna czy w pasoszelki.

Link to post
Share on other sites

Dobra, na tą kamizelkę jeszcze dozbieram. Póki co zakupię magazynki, a do kamizelki i boczniaka jeszcze trochę dozbieram. Kamizelka musi pomieścić przynajmniej 4 mid-capy, i boczniaka. Chodzi żeby była lekka i nie ograniczała ruchów. Jak będę chodził na dłuższe akcje to wezmę plecak. Sorry, że nie powiedziałem od razu :biggrin:

Link to post
Share on other sites

Używam pasoszelek BW z kompletem kofortpadów na szelki (na pas na razie nie mam kasy). Do tego:

- nadupnik na duperele -wraz z szelkami i pokrowcem na manierkę 25zł

- worek zrzutowy - 19zł w TaiwanGun

- dwa pokrowce na manierki na 2x2 magazynki do G36 - po 12zł

- pokrowiec na manierkę z 2x0,5l napojów -12zł

- pokrowiec na manierkę na BB itp. -12zł

- pokrowiec na opatrunek na lewej szelce (trzymam tam Magnifier 3x) – dokupiłem extra z komfortpadami 100zł

Ostatnio byłem na Galmanie, cztery godziny latania po śniegu po kolana i zestaw się sprawdził doskonale, Może nie grzeje tak jak pełna kamizelka ale ruchów nie krępuje, nie licząc nadupnika to b. dobry dostęp do wyposarzenia. Wszystko można kupić używane za połowę ceny którą podałem, a jak chce ktoś coś ekstra np.: dedykowane ładownice czy komforpady to można z czasem dokupić.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...