Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gaziak, proszę o pomoc.


Recommended Posts

Witamy, wszystkich :)

 

 

Nasza grupa, ma zamiar przerzucić się na GBB dla większego realizmu. O AEGach wiemy prawie wszystko, ale w replikach na gaz jesteśmy zieloni.

 

Wyczytaliśmy, że tego typu repliki sprawdzają się tylko w temperaturach +10 i wyżej, rozumiemy pojęcie syfonowania . Nie stanowi to dla nas problemu, ponieważ w zimę i tak się nie strzelamy. Akceptujemy także myśl, że każdy z nas musi zaopatrzyć się w kilka magazynków, a cena jednego to koszt ~200 zł. Stawiamy na Green Gas, odrobina smarowania na pewno nie zaszkodzi, no i łatwość doładowywania magazynków ma swoje plusy, znamy także wady i zalety gazów do replik. Do tego dochodzi regularna konserwacja uszczelek smarem silikonowym, aby nie dopuszczać do ich przesuszenia. Czytając dalej dowiedzieliśmy się że w magazynku dobrze jest zostawić trochę gazu po zakończeniu strzelania, bo to pozwala na jego dłuższą eksploatację. Praca domowa wydaję się być odrobiona, niestety w tym momencie zaczynają się bardzo strome schody.

 

Nie do końca rozumiemy działanie samej repliki,

 

1.System „open bolt” (po odciągnięciu suwadła, komora zamkowa jest pusta, tak jak w ostrej wersji) ma to jakiś wpływ na jakość repliki, na jej lepsze działanie, czy jest to tylko zwiększenie realizmu?

2.Bolt Catch- czyli po prostu przeładownie broni przed oddaniem pierwszego strzału, tak jak w ostrej ?

3.NPAS - regulacja mocy repliki (FPS) ? Magazynek daje zawsze taką samą dawkę gazu, jak ustawimy więcej fps to blow back będzie działać słabiej ponieważ większa ilość gazu pójdzie na kulkę i na odwrót ?

 

Każde z nas ma budżet1500 zł na samą replikę , zaciekawiły nas oferty z Taiwangun.com replik:

 

1. KAC PDW - http://www.taiwangun...wback-type.html

2. M4 - http://www.taiwangun...stem-black.html

 

Pytania:

 

Czy firma WE robi dobre repliki?

Czy te repliki są wykonane z wytrzymałych materiałów czy to tylko taka ściema i tak naprawdę większość to ZnAl?

Czy KAC PDW lubi gubić kolbę bądź lata ona we wszystkich kierunkach, albo odłamie się po 5 strzelance ?

Czy mają one jakieś wady wychodzące po pewnym czasie ? Gdzieś coś było że KAC PDW lubi w pewnym miejscu po prostu pęknąć.

Czy trzeba wymienić w nich od razu jakieś części na RA-Techa?

Czy te repliki posiadają regulację fps tak jak jest to pokazane na filmach?

 

I pytanie wprost czy po zakupie replik powyżej, będzie można cieszyć się długim przyzwoitym strzelaniem bez żadnych awarii przy dobrym obchodzeniu się z nimi? (wiadomo pewne części się zużywają i to normalne że trzeba je wymieniać co jakiś czas).

 

Jaka jest wasza opinia na ten temat ?

 

PS. Przeczytałem dużo o gazikach niestety nie ma konkretnych odpowiedzi, albo są odnośniki do angielskich stron które już wygasły, albo posty są z 2009 roku ;/

 

Z góry dziękujemy i pozdrawiamy :)

Link to post
Share on other sites

Czytałem już ten temat, właśnie sęk w tym że bardzo mało o nim piszą, przydał by się ktoś kto ma tą giwerę w szafie ;( A najgorsze jest to że zdania jak zawsze są podzielone bardzo podzielone, chyba trzeba wyjść z założenia, że "najlepiej to kupić i samemu się przekonać."

Edited by Clean
Link to post
Share on other sites

Czy firma WE robi dobre repliki?

Robi jedną niezłą-gazową gietę (może dwie, bo gazowej elki jeszcze nie miałem w rękach, ale to się na szczęście wkrótce zmieni).

Czy te repliki są wykonane z wytrzymałych materiałów czy to tylko taka ściema i tak naprawdę większość to ZnAl?

Z zewnątrz oblecą, w środku na moje nie ma szału.

Czy KAC PDW lubi gubić kolbę bądź lata ona we wszystkich kierunkach, albo odłamie się po 5 strzelance ?

W egzemplarzu który miałem wątpliwą okazję użytkować latała jak żyd po pustym sklepie.

Czy mają one jakieś wady wychodzące po pewnym czasie ? Gdzieś coś było że KAC PDW lubi w pewnym miejscu po prostu pęknąć.

W KAC PDW LR lubi sobie pęknąć tak, że kolba (razem z częścią LR) zostanie w rękach.

Czy trzeba wymienić w nich od razu jakieś części na RA-Techa?

Prawie wszystkie

Czy te repliki posiadają regulację fps tak jak jest to pokazane na filmach?

Jak sobie npas wstawisz.

I pytanie wprost czy po zakupie replik powyżej, będzie można cieszyć się długim przyzwoitym strzelaniem bez żadnych awarii przy dobrym obchodzeniu się z nimi? (wiadomo pewne części się zużywają i to normalne że trzeba je wymieniać co jakiś czas).

Prosto z pudełka? Śmiem wątpić. Jak włożysz niemal ich równowartość w tuningowych częściach RaTecha to pewnie że tak :).

Jaka jest wasza opinia na ten temat ?

W segmencie mid endowym najlepszy wybór to Tanio Koba/KJW.

Link to post
Share on other sites

Ta M14 jest na CO2 i nie wiem czy widzicie ale on strzela w zimie .

Oglądnij resztę filmików z daedalusem to zobaczysz co ta M14 potrafi .

Nie wiesz, nie pisz. WE ciągle nie wypuściło do sprzedaży magów na Co2 do M14. Ja z Koby też strzelałem jak śnieg padał (było około zera) i na singlu spokojnie cały magazynek wystukałem (i jeszcze gazu na drugi zostało).

Link to post
Share on other sites

To nie ja pierwszy wyskoczyłem z M14 CO2

A kolega który chce kupić gaziaka napisał że będzie się strzelał w ciepłe dni więc WE będzie dawać rade

i w filmiku widać że to nie replika zawodzi tylko magazynek na CO2 .

Zakończmy ten offtopic .

Edited by harry1994
Link to post
Share on other sites

Ogarnij się, proszę. On strzela z GG/propanu, a ten film powstał po to, żeby w jakiś sposób zmobilizować społeczeność do lobbowania na rzecz magów na Co2 do M14 WE. Ja swojego zdanie na temat tych replik nie zmieniam. WE ma czerstwe flaki, naprawdę czerstwe flaki, a jak zaczniesz wymieniać części na stalowe z Ratecha to musisz wymienić niemal wszystko, bo stalowe części momentalnie zajeżdżają te, które stalowe nie są.

Link to post
Share on other sites

Ogarnij się, proszę. On strzela z GG/propanu, a ten film powstał po to, żeby w jakiś sposób zmobilizować społeczeność do lobbowania na rzecz magów na Co2 do M14 WE. Ja swojego zdanie na temat tych replik nie zmieniam. WE ma czerstwe flaki, naprawdę czerstwe flaki, a jak zaczniesz wymieniać części na stalowe z Ratecha to musisz wymienić niemal wszystko, bo stalowe części momentalnie zajeżdżają te, które stalowe nie są.

Co nie zmienia faktu że jest to najtańsza wspierana od ratecha pozycja :) A czerstwe flaki podobno ma... ja wymienie swoje dopiero jak się zjedzą :P

A Deadalus strzela z PROPENU w zimie, na którymś filmiku nawet mówił.

 

 

 

 

A syfon jak syfon... może w każdej replice sie zdażyć. Przyczyn może być wiele, pewnie nie trafiła dysza na swoje miejsce i wszystko ładnie wyleciało bo nie udało się wykonać cyklu. Ludzie, to tak jak z zwiechą kompa...

Edited by grzesio93
Link to post
Share on other sites

A czerstwe flaki podobno ma... ja wymienie swoje dopiero jak się zjedzą :P

A Deadalus strzela z PROPENU w zimie, na którymś filmiku nawet mówił.

 

 

 

 

A syfon jak syfon... może w każdej replice sie zdażyć. Przyczyn może być wiele, pewnie nie trafiła dysza na swoje miejsce i wszystko ładnie wyleciało bo nie udało się wykonać cyklu. Ludzie, to tak jak z zwiechą kompa...

Z ciekawości jaka replika? Ile kulek przemieliłeś? GG/Co2?

Link to post
Share on other sites

Przeczytałem 44 strony tematu o replikach M4 WE GBB i nie jestem do końca przekonany czy to będzie dobry wybór, bo tam jest tak namieszane z tymi generacjami 1, 2, 3, 4 i nie wiadomo która to która :) Chociaż posty były stare i nadal nie wiem jak prezentują się te nowe repliki WE z Taiwanguna z open boltem.

 

Edit:

Dziwne jest też to że repliki bez open bolta mają regulacje fps, a te z open boltem już nie. Co najważniejsze nie wiem czy do open bolta da się zamontować system NAPS. No i nie wieżę w to żeby za 1400 zł replika była zmodernizowana o NAPS. Więc ta regulacja fps to taki troszkę pic na wodę chyba.

Edited by Clean
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...