Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

 

Zamarzył mi się pistolet ASG CO2 (a może wiatrówka? byłaby lepsza?),

którym mógłbym postrzelać do tarczy, najlepiej dynamicznie

(może z finiszem na turnieju AIPSC :).

 

W każdym razie przejrzałem internet, poczytałem, pooglądałem w sklepach i...

I zawiedziony jestem.

 

Wszystkie pistolety, które widziałem maja mniejsze lub większe luzy przy zamku.

I beznadziejnie klekoczą. Jakby sie miały zaraz rozlecieć.

To norma w takich replikach? Czy może jakieś trefne egzemplarze widziałem?

 

Oglądałem różne pistolety WE, KJW, KWA i ASG.

Niestety nie miałem okazji obejrzeć nic z WA, KSC, ani najbardziej chyba polecanego TM HiCapa, ale w nim znów martwi mnie złe wywarzenie broni.

Można ją lepiej wywarzyć zakładając metalowy zamek? To pewnie też zmniejszy siłę BB?

Czy TM nie klekocze? :) Czy WA/KSC nie klekoczą?

 

Najchętniej widziałbym HiCapa, Beretta 92, no może CZ 75 (ale nie compact).

Zależy mi na realizmie, więc BB obowiązkowo i chętnie nabój CO2 w magazynku.

 

Są jakieś pistolety które nie klekoczą i mają dobre skupienie?

A może są elementy tuningujące do nie-klekotania? :)))

 

Proszę o radę.

Link to post
Share on other sites

CO2 odpuść jeśli myślisz o AIPSC. No i wiatrówki odpadają...

 

Jak CZ75 to spróbuj od KSC, ta replika ma dość małe luzy zamka. Przetestuj tez berettę od TM. Ogólnie beretty mają mniejszy luz zamka niż inne repliki bo maja prowadnice na całej dł zamka ale oczywiście nawet długie prowadnice nic nie pomogą jak macasz badziewna replikę :D.

 

Elementy tunningujace? Oczywiście są. Jak kupisz sobie metalowy zamek np do hi capy i ręcznie go dopasujesz do szkieletu to klekotania nie będzie.

 

 

Jesli nie miałes okazji oglądnąć to skąd wiesz jak wyważona jest hi capa? Nie kumam :D.

Link to post
Share on other sites

Izolka, izolka, izolka... niezbędne narzędzie Airsoftowca ;) trochę izolki na super glue na prowadnicach zamka w szkielecie powinno pomóc (nie zapomnij wcześniej odtłuścić miejsce klejenia :wink: ). Ja tak spasowałem swojego colta od KSC i trzyma bez żadnych luzów ponad rok.

Link to post
Share on other sites

Napiszę coś co może nie wszystkim się spodoba.

 

Fakt, opiera się to na moich subiektywnych odczuciach i w zasadzie wstępnej obserwacji i pierwszego kontaktu z airsoftowym IPSC.

 

Interesuje mnie temat od prawie roku, ale dopiero teraz znalazłem klub na śląsku i prawie pod domem ;-)

Z całej mojej kolekcji zabrałem na pierwszy ogień 1911 TM/Infinity na częściach z AS, czyli już w zasadzie więcej kasy na 1911 nie da się wywalić...

I WE w wersji KAC, tu luzy są naprawdę niewielkie.

I niby to TM miało być tak wypasione i zajebiste, a ... po prostu zamarzło po trzecim przejściu toru...

Zresztą WE podobnie, co prawda każdy z nich inaczej, ale wynikało to z jakości zastosowanych materiałów użytych do wykonania replik.

TM zaczął się zacinać, aluminium się zaczęło kurczyć, a WE po prostu nie było w stanie przeładować zamka.

Za to chłopaki z klubu napierniczali z STI Duty One z ASG na CO2 i nic im się nie działo.

Fakt STI z ASG nie są może za ładne, ale do treningów jak widać idealne.

 

Muszę oczywiście dodać, że temperatura na strzelnicy to było około 18 do 20 stopni, nie upał ale też nie ciepło.

Na zawody, gdzie przechodzi się tor raz i jest chwila przerwy może GG się nada.

Mam taką nadzieję, nie po to wkładałem tyle pracy w przygotowanie klamek by teraz okazały się złomem ;-)

Tym bardziej, że czekam jeszcze na dostawę, Glocka 17 Custom TM właśnie z myślą o IPSC...

 

Coś będę musiał wymyślić by między przebiegami podnieść temperaturę magazynków i repliki, może elektryczna poduszka :icon_biggrin:

Pewnie latem też będzie łatwiej, ale niestety jak się trafi chłodny dzień to może być różnie.

Tak czy inaczej mam zamiar zacząć poważniej przygodę z airoftowym IPSC i do treningów zdecyduje się na w/w STI z ASG.

Zresztą są to repliki klubowe, do których jako członek klubu będę miał dostęp.

 

To tyle jeśli chodzi o moje pierwsze spostrzeżenia.

W przyszłym tygodniu sprawdzę jak się spisze Beretta M9 z KSC, może poradzi sobie lepiej.

 

Ale jak znajdziesz klub w Poznaniu, to tam chłopaki podpowiedzą Ci co najlepiej kupić. Może nawet będą mieli dojście do replik w lepszych cenach niż standardowo w sklepie, albo będą mieli coś na wyposażeniu klubu.

 

Narazie 1:0 dla STI/ASG na CO2 :icon_neutral:

 

 

Pozdrawiam.

Edited by kusiol
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi.

 

A nie lepsze do strzelania tarczowego będą wiatrówki na śrut okrągły?

Tak z opatrzenia w sklepach mam wrażenie, że są lepiej wykonane.

Choć fakt - do AIPSC się nie nadadzą zdaje się.

 

@dexterkrak

 

Dlaczego do AIPSC CO2 odpada?

 

Masz rację - TM HiCapa nie miałem w rękach, ale czytałem opinie. A nie lubię niewyważonej broni.

A nie mam jak tego sprawdzić, bo nigdzie nie mogę jej znaleźć.

(strzelałem trochę, ale z ostrej, ASG/wiatrówki to niejako nowość dla mnie).

 

@Smutas

 

Co masz dokładnie na myśli pisząc "izolka"?

Link to post
Share on other sites

Dlaczego nie CO2? Powód jest bardzo prosty. Żadna z firm robiących porządne klamki nie robi klamek na CO2. Nie wiem czemu ale nie robi.

 

 

Hi-capa niewyważona? Nie zauważyłem. Tak naprawdę to klamka wyważona jak każda inna. Może ma trochę bardziej z tyłu środek ciężkości niż przykładowo 1911 z racji dużego magazynka ale nie można się do niczego przyczepić. Pod względem ergonomii to ścisła czołówka. A wyważenie możesz sobie tak czy siak modyfikować do woli.

 

Nie wiem jak oceniasz wyważenie klamki na podstawie opinii z internetu, ja tak nie potrafię. Nie ma rady- weź pomacaj i zdecyduj. Dla mnie HC to bliska ideału klameczka.

Link to post
Share on other sites

Jak Ci nie pasuje "wyważenie" Hi Capa 5.1 to polecam wersję 6" od KJW. KP-06.

Dobrze spasowana, ma niezłego kopa, bo jednak zamek trochę waży, chodzi na GG i na CO2.

Zależy z jakim magiem kupisz.

 

Nie miałem okazji sprawdzić wersji na CO2, ale na GG daje radę całkiem przyzwoicie.

Co do wykonania nie ma się do czego przyczepić, może nie do końca zadowala mnie lakier.

Wolę jak elementy są czernione niż malowane, ale jakość lakieru też jest o'k.

Niestety w Polskich warunkach nie istnieje puki co klasa "open", więc do IPSC jej nie wykorzystasz.

Na duży plus można zaliczyć światłowody w przyrządach celowniczych i regulacja skoku spustu.

 

Naprawdę polecam, może doczekamy się klasy open w Polsce, wtedy będzie to ciekawa propozycja.

O ile nie zamarznie...

Chociaż dzisiaj w domowych warunkach sprawdzałem wspomnianą wcześniej Berette M9 od KSC.

Musze przyznać, że mnie mile zaskoczyła, nie zamarzła, może to zasługa systemu 7.

A może także tego, że chłopaki zastosowali lufę zewnętrzna z tworzywa? Nie wiem, ale jestem mile zaskoczony.

Po wystrzelaniu 6 magazynków, dosyć intensywnie w temperaturze otoczenia około 15 stopniu, wszystko działało.

Nie były to do końca warunki jak na strzelnicy, bo replika była wyniesiona prosto z cieplutkiego domu...

Zobaczymy we wtorek jak poradzi sobie na strzelnicy...

 

Co do jakości, do KSC nie można mieć zastrzeżeń, w mojej brak luzów, które tak Cię denerwują.

Co do wyważenia, moim zdaniem jedne z lepszych. "Ciężki" korpus i "lekki" zamek to celniejsze strzały, a o to w końcu chodzi w zawodach.

BB ma kopnięcie, ale nie za mocne, jak szukasz realizmu, uprawiaj IPSC w wersji palnej nie airsoft.

Łatwiej trafić do celu, może trochę za długo ściąga się spust, ale to kwestia przyzwyczajenia.

Pod tym względem najlepsze są Hi-Capy i 1911...

 

To tyle, może to Ci w czymś pomoże.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Klasa OPEN zostanie otworzona, jeżeli pojawią się strzelcy strzelający w niej (na zawodach, nie w internecie) :)

Jeżeli komuś zależy na openiakach a nie chce startować poza konkursem (gdyby się okazało że za mało osób jest do otworzenia klasy) - może dogadać się z kierownikiem zawodów, by imprezę strzelić w standardzie, a potem poza konkursem strzelić sobie w OPEN. Po prostu potrzebny jest jakiś sygnał że jest zainteresowanie tą klasą (zainteresowanie na zawodach, NIE na forum!!!)

 

Puki co, na LAA IPSC widziałem jeden pistolet OPENowy - a to ciut za mało ;)

 

 

PZdr.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Na luzy i klekoty dobry jest tez młotek nieco wyczucia i cierpliwości- lepiej 10 razy puknąć za słabo niż 1 raz za mocno. Ja swojego siga 226 tak poklepałem ze jest niemal idealny.

Zgodnie z zasada nic na siłe tylko młotkiem :biggrin:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...