Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kamizelka KLV - rozmiary.


Recommended Posts

  • 1 month later...

Mam 180 cm i KLV z pełną balistyką w rozmiarze L. Po założeniu kamizelki, oraz nałożeniu na nią KPM (kopia KSP-12) mogę bezproblemowo zapiąć pas. (nie nachodzi mi na, ani pod KLV, oraz nie jest zbyt nisko).

Gdy miałem założoną XL, pas po zapięciu znajdował się niżej, co nie było już komfortowe. (XL jest o kilka centymetrów dłuższa od L) Natomiast bez pasa w XL było identycznie jak w L. XXL patrząc po zdjęciach jest raczej dla osób powyżej 190 cm.

 

Zależy więc wszystko od tego jak chcesz jej używać. Jeśli samą, lub z kamizelką "nie wymagającą pasa" to rozmiarówka na oko wygląda tak:

 

L - 165-175 cm

XL 175-190 cm

XXL - 190 i więcej cm

 

Jeśli będzie używana z jakąś większą kamizelką i z pasem to trzeba szukać odpowiednio krótszej dla siebie.

 

L - 180-185 cm

XL - 185-190 cm

XXL - 195 i więcej cm

 

Tak przynajmniej wynika z moich obserwacji :icon_razz2:

 

Aha. Zależy też czy KLV jest pusta, ma wkłady kevlarowe, czy wkłady i płyty/płytę. Ogólny ciężar kamizelki i jej większa sztywność, również wpływa na to jak się ją nosi i "osadzenie" kamizelki.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Ciekawa sprawa bo miałem kamizelkę KLV od Moratexu w rozmiarze XL i była na mnie dobra a moje rozmiary to 165 wzrostu i 94 w klacie więc jakim cudem ? Wypełniłem ją od środka wkładami homemade i dorobiłem prowizoryczne płyty pancerne ale to tylko usztywniło.

Pozdrawiam Mistrz25.

Link to post
Share on other sites

Ta tabelka z wymiarami jest zrobiona na oko, i na podstawie mojego doświadczenia. Całkiem więc możliwe że są tam jakieś błędy. :-P

 

To chyba normalne że po wypełnieniu kamizelka się usztywniła. Zależnie tylko od wagi tych pseudo-wkladów będzie siedzieć wyżej lub niżej.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...