Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak bateria do g36?


Recommended Posts

Również dołączam się do pytania, z tą różnicą, że ja mam G36C [JG] wersja stock czyli 350-360fps na sprężynie m100 (chyba).

Baterie LiPo odpadają, bo póki co nie stać mnie na ładowarkę do nich.

 

Czy batka Firefox 9,6 1100 lub 1500 będzie odpowiednia ?

Przy okazji prosiłbym też o pomoc przy wyborze ładowarki mikro w granicach 100zł - kompletnie się w tym nie orientuję :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Żadna bateria nie będzie odpowiednia, póki nie zainwestujesz w dobrą ładowarkę - wydasz na takiego firefoxa 80 zł i zajedziesz go w 2 miesiące.

 

Imax B6 (i pochodne typu Turnigy accucell 6) kosztuje lekko ponad 100, a przyzwoicie naładuje Lipo, Nimhy, nawet LiFePO4, jeśli dobrze pamiętam.

A jak już go będziesz miał, to Lipo okażą się dużo bardziej opłacalne od zwykłych - mniejsze, lżejsze, wydajniejsze i tańsze.

Link to post
Share on other sites

Żadna bateria nie będzie odpowiednia, póki nie zainwestujesz w dobrą ładowarkę - wydasz na takiego firefoxa 80 zł i zajedziesz go w 2 miesiące.

 

Imax B6 (i pochodne typu Turnigy accucell 6) kosztuje lekko ponad 100, a przyzwoicie naładuje Lipo, Nimhy, nawet LiFePO4, jeśli dobrze pamiętam.

A jak już go będziesz miał, to Lipo okażą się dużo bardziej opłacalne od zwykłych - mniejsze, lżejsze, wydajniejsze i tańsze.

 

Każdą baterie zajedziesz jak nie wiesz ile ją ładować chyba,że oryginalna ładowarka jest wadliwa ale to inna bajka. Całe życie ładowałem swoje batki NI-MH zwykłą ładowarką w tym firefoxa 2000 mAh i nic mu się nie działo, co do imaxa to muszę Cię zmartwić, oryginalny niestety nie kosztuje trochę ponad 100zł tylko prawie 200zł chyba ,że ktoś się zadawala chińską kopią co już jest jego sprawą i tego negować tego nie ma sensu. Osobiście kupiłem ładowarkę Skyrc E3 dobra alternatywa jeśli nie interesują Cię parametry bateri tylko to czy będzie dobrze naładowana, z czasem można zainwestować w coś z większą ilością funkcji. Co do lipoli KLIK wybór duży ceny optymalne.

 

Pozdrawiam

Edited by getta
Link to post
Share on other sites

Jakbyś tego firefoxa sprawdził na czymś dobrym, to by się okazało, że 'wchodzi' w niego może 1500mAh.

Dodawane do replik wolnoładowarki to prosty transformator i mostek prostowniczy (w przybliżeniu oczywiście), nie nadaje się to-to do niczego.

 

http://allegro.pl/nowa-ladowarka-turnigy-accucell-6-nowa-wersja-i2182374391.html - Turnigy Accucell, ładowarka na Imaxie bazująca (trzyma parametry, nie jak te chińskie kopie), proszę, 124 zł.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__5548__IMAX_B6_Charger_Discharger_1_6_Cells_GENUINE_.html - oryginalny Imax B6, plus przesyłka (ale nikt nie zamawia samej ładowarki), plus podatek i cło i zamykasz się poniżej 140zł. A przy okazji można tam zamówić kilka pakietów lipo za grosze, wtedy koszty przesyłki w przeliczeniu na przedmiot wyjdą jeszcze niższe.

Link to post
Share on other sites

No zdziwił byś się sprawdzałem go na "czymś dobrym" co jakiś czas i trzymał pojemność :) z Accucellem ok masz rację. Do imaxa za 140zł z przesyłką mnie osobiście nie przekonałeś, ale to już kwestia upodobań. Sam napisałeś ,że nikt nie zamawia samej ładowarki ale tez nie każdy ma ochotę lub pieniądze na robienie większych zakupów za granicą :)

Link to post
Share on other sites

Zdecydowałem się na zakup Accuell'a (ale, że potrzeba po raz kolejny aktywować konto na allegro to nie wiem czy zdąże). No a skoro ma możliwość ładowania LiPo to kupię też baterie LiPo :) A tutaj jaka pojemność/napięcie ? No i firma bo pierwszy raz jestem na stronie rc-electrotown.pl

Link to post
Share on other sites

Powała, wybacz, ale znowu sugerujesz kupno czegoś, co się zupełnie nie opłaca. Ani bateria, ani tym bardziej ładowarka nie są warte tej ceny. W cenie tego FF można kupić 2 odpowiadające mu Lipo (zwłaszcza kupując w modelarskim), a ładowarka nie dość, że kosztuje tyle co niezła mikroprocesorówka (może jeszcze nie dobra, ale niezła), to do tego jest znana z awaryjności.

 

O lipo najlepiej doczytać w temacie o nich, ale (z tego co wiem, niestety sam jeszcze siedzę na NiMH-ach) co do firm/serii według opłacalności w ASG: Turnigy Nanotech, Redox, Turnigy zwykłe, a potem reszta. Sądzę, że 7.4V 2200mAh 25(+)C wystarczy i nawet da niezłego kopa, ale naprawdę doczytaj w odpowiednim wątku.

Link to post
Share on other sites

Powała, wybacz, ale znowu sugerujesz kupno czegoś, co się zupełnie nie opłaca. Ani bateria, ani tym bardziej ładowarka nie są warte tej ceny. W cenie tego FF można kupić 2 odpowiadające mu Lipo (zwłaszcza kupując w modelarskim), a ładowarka nie dość, że kosztuje tyle co niezła mikroprocesorówka (może jeszcze nie dobra, ale niezła), to do tego jest znana z awaryjności.

Widocznie ja mam szczęście, bo od trzech lat nie narzekam... :maniak_OK:
Link to post
Share on other sites

Ja również na początku myślałem że będę miał szczęście i kupiłem firefoxa, skończyło się na tym że miesiąc później zakupiłem pakiet LiPo nano-tech 2S 25C-50C 2650mAh. Dodam że pierw zakupiłem ładowarkę IMAX B6 ale firefoxowi i ona nie pomogła.

U użytkownika ARC można zamówić dowolny pakiecik Turnigy nano techa z HobbyKing'a. Zamówiłem i jestem bardzo zadowolony.

Gorąco polecam.

Link to post
Share on other sites

@Powała. Te ładowarki były przyzwoite kilka lat temu, w erze pre LiPo. Mają swoje narowy i potrafią się dziwnie zachowywac. Teraz za podobne pieniądze można kupic coś lepszego.

Nie przeczę, czas mija i technologia idzie naprzód. Moja sugestia wynika z faktu, że mam ją w użyciu i nie mam problemów. :bialaflaga:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Ja przed tuningiem śmigałem na Zippy 7.4v 2200 mAh, póżniej wymieniłem do tego wtyczki na T-connector / t-deans [ jak kto woli ] w replice i baterii. Wymiana wtyczek zwiększyła troszkę ROF w porównaniu to stockowych wtyczek [tu: tamiya]. Byłem bardzo zadowolony z osiągów.

 

Co do ładowarki to najlepszym wyborem będzie chyba iMax B6, sma takową posiadam i jestem bardzo zadowolony.

Edited by barti153
Link to post
Share on other sites

Chciałem zapytać o jedną rzecz skoro powstał już taki temat .

 

Posiadam replikę G608 JG

Jestem zainteresowany kupnem LiPo . Wybrałem ładowarkę Imax B6 .

Teraz pytanie : jaka batka ?

 

Stockowa jest umiejscowiona na "czele" repliki pod lufą . Chciałbym też tam umiejscowić LiPo .

 

Macie może link do baterii , która by się tam zmieściła ?

 

Stockowa posiada 7 ogniw po 1100mAh , 1.2V .

 

Oraz drugie pytanie !

 

Chodzi mi o "złącze / styk / wyjście " ( nie wiem jak to dokładnie nazwać )

Jak rozpoznać czy jest mini czy large ?

Link to post
Share on other sites

Wchodzisz na stronę modelarską oglądasz pakiety li-po i szukasz po wymiarach. Powinny być podane.

Drugie pytanie natomiast hmm powinno się widzieć czy jest mała czy nie:) ale jeżeli nie masz wprawy to wydaję mi się że mini jest taka zielonawa/żółtawa. Taki dziwny kolor ma:) tak czy siak jak masz imaxa i chcesz kupić lipo to będzie Cie czekała zamiana wejścia w replice.

Link to post
Share on other sites

Mini ma 1cm szerokości, "duża" ok 1,5.

Tak czy siak, nie psuj dobrej ładowarki i dobrych lipo tymi wtyczkami, zamontuj T-connecty lub XT60 (które pewnie będziesz miał w ładowarce i baterii).

 

Do frontu giety wchodzi mi na styk bateria 18x34x115 - szerokość i wysokość minimalnie większa jeszcze by weszła, ale cokolwiek więcej na długość i nie zmieścisz się pomiędzy tymi plastikowymi mocowaniami lufy w bloku gazowym.

Link to post
Share on other sites

Złącze takie, ale szukaj złącz, a nie przejściówek.

 

Ten lipo Foxy ma inne złącze balansera, nie będzie się lubił z Imaxem.

Samą ładowarkę kup np przez allegro - ta na emodel wygląda, jak podróba (jasna obudowa, instrukcja jak w podróbie etc - nie mówię, że musi być, ale nie jest to wykluczone) plus jest duużo za droga: http://allegro.pl/skyrc-pl-ladowarka-imax-b6-oryginalna-lipo-fv-gw-i2209930633.html

 

Za akumulatory też usilnie starasz się przepłacić. Skoro się uparłeś na 11.1V, to lepsze będzie coś takiego: http://allegro.pl/akumulator-turnigy-lipo-2200mah-3s-11-1v-40-50c-i2194806072.html powinno wejść do frontu, a ma 2-krotnie większą pojemność i wydajność. Mniejsza o to, że po dwóch seriach nie będziesz miał tłoka od takiego rofu ;)

 

Oczywiście to są tylko przykłady i to niekoniecznie trafne, poczytaj o tym trochę i samodzielnie podejmij decyzję.

 

Edit: http://allegro.pl/lipol-3s-1800mah-20c-30c-turnigy-sklep-nowy-fk-i2209843079.html

Edited by Akkenoth
Link to post
Share on other sites

Może i ja bym się podłączył do tematu: dotychczas bazowałem na bateriach NiMH, ale powoli nadchodzi czas wymiany baterii i mam mały dylemat - Posiadam G36 JG pierwszy właściciel kupił ją już ze Zbrojowni wstępnie stuningowaną (sprężyna M120, stalowe łożyska ślizgowe, wzmocniona, łożyskowana prowadnica sprężyny) z dołożoną baterią 9,6V/1100mAh G&P która niestety dożyła swoich dni na długo przed sprzedażą. Z konieczności używałem stockowej baterii 8,4V/1100mAh China-Made.

 

A teraz do rzeczy: z lipolami jest taka bieda że mamy albo zestawy 2S1P z 7,4V albo 3S1P z 11,1V na wyjściu... Pierwsze wydaje mi się znacząco za małe, a drugie za duże :zastanawia: Czy ktoś z forumowiczów mógłby podpowiedzieć która konfiguracja byłaby lepsza? Czy 11,1V nie zmieli mi dobrego bądź co bądź, ale jednak chińskiego GB?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...