Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Startowało kilka firm z europy i kilka firm ze stanów, warunki jakie postawiła armia były takie, że zaczęto oficjalnie mówić o ustawieniu przetargu pod włoską firmę. Dla zamknięcia ust oburzonym amerykańskim producentom dopuszczono dwa pistolety Beretta 92SB-F i SIG Sauer 226 i okazało się UWAGA UWAGA!!! Beretta jest lepszym pistoletem niż SIG :bialaflaga:

Do produkcji wprowadzono Berette i pod nazwą M9 zaczęto wyposażać armię. Okazało się, że "cudowna" 9 jest pistoletem wadliwym, ponieważ pękające zamki podczas strzału ranią żołnierzy. Wstrzymano dostawy do armii i zrobił się wielki szum. Zażądano wyjaśnień dlaczego została wybrana Beretta a nie 100x lepszy SIG. Wtedy to właśnie podano informację jakoby SIG zażądał za pistolet kilku dolarów więcej. I to się armii nie opłacało (ale FBI jakoś nie narzekało na cene SIG-a :wink: )

Firma Beretta poprawiła konstrukcję pistoletu i wprowadzono nowy model pod nazwą 92F

To tyle na temat konkursu na nowy pistolet w 1982 roku.

Wiem, wiem konkurs był ogłoszony 81 ale to co sobie wymóżdżyli w armii na temat nowego pistoletu trzeba było zmienić i ponownie ogłosić konkurs (z nowymi zmienionymi wymaganiami) w 82

Myślę, że to w jakiś minimalny sposób uświadomi Ci jak takie konkursy, przetargi mogą wyglądać.

Link to post
Share on other sites

W tym wypadku cena miała bardzo duże znaczenie... W końcu wymiana podstawowego pistoletu armii to zamówienia na ogromne ilości broni. Myślę że konkursy na wyposażenie jednostek specjalnych rządzą się trochę innymi prawami. Być może dlatego że w grę nie wchodzą tak duże zamówienia... Weźmy na przykład konkurs na pistolet ofensywny organizowany przez US SOCOM. Co prawda nie znam szczegółów, jednak jestem przekonany że MK23 nie został wybrany ze względu na niską cenę ;-)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...